Skocz do zawartości

Monitor do laptopa do 600 zł 23-24 cale - internet, filmy, gry sporadycznie


Recommended Posts

Hej wszystkim :)

 

Chcialbym zakupic jakis wiekszy monitor do mojego wysluzonego juz lapka (toshiba a210-128). Zmeczyla mnie praca na 15" a ze dużo korzystam z neta i ogladam sporo filmow postanowilem zafundować sobie jakiś monitor, który na stale podlacze do lapka, dokupię bezprzewodowa myszkę i klawiaturę a laptop będzie czymś w rodzaju stacjonarki schowanej pod stolem. Czytalem sporo artykulow o monitorach ale dalej nie wiem co wybrać.

 

Zastanawiam sie nad takimi modelami:

 

BenQ 24" LED GL2450HM

http://www.agito.pl/...110029&cid=3007

 

LG 23" LED IPS234V-P

http://www.agito.pl/...593736&cid=3007

 

W obecnym laptopie mam jedynie d-sub. Jak będzie z jakością obrazu? Bardzo będzie sie ten ekran "marnowal" na takim starociu? Moje wymagania co do monitora to tak jak w tytule: 23-24 cale, ok. 600 zl. Użytkowanie Internet, filmy, gry sporadycznie.

Macie jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites
przeczytalem oba podane przez ciebie artykuly. dzieki. wyglada na to ze mode LG ips234v bedzie dla mnie lepszy. duzo jednak czytam na necie a pisales ze mala plamka meczy wzrok. ta w LG 23'' 0.265 bedzie ok? no i jak z tym d-subem? analog az tak zmasakruje obraz w tym monitorze. nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale karta w lapku jest calkiem ok, nie jakas zintegrowana.
Link to post
Share on other sites

ta w LG 23'' 0.265 bedzie ok?

trochę za mała, ale nie aż tak bardzo, to nie to samo co modne 0.248mm na 21,5" FullHD to dopiero daje

 

jak z tym d-subem? analog az tak zmasakruje obraz w tym monitorze

masakrować nie będzie, ale straty na konwersji są

jak nie masz wyjścia cyfrowego na lapku to trudno, nic z tym nie zrobisz

 

nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale karta w lapku jest calkiem ok, nie jakas zintegrowana.

nie ma, to kwestia interface'u

Link to post
Share on other sites

Ten BenQ a LG jest taki sam parametrowo matrycy tylko BenQ ma 1000 kontrast a LG 5 000 000 :o jeżeli miał by taki kontrast to był by to najdroższy i najlepszy monitor świata, D SUB to analog jeżeli masz w laptopie tylko D SUB to podłączysz go tylko pod DSUB przejscówka ci nic nie da bo jak przekształcisz obraz analogowy na cyfrowy? Były kiedyś konwentery ale kosztowały spore sumy i nie opłacalne, jak masz DVI w lapku to możesz śmiało podłączyć przez adapter DSUB bo DVI z karty ma analog i cyfrowy obraz, dylko DVI-D ma sam cyfrowy bez analogu czyli bez krzyżyka na wejściu

Edytowane przez malboro511
Link to post
Share on other sites

koniec koncow zdecydowalem sie dorzucic 120 zl i kupic dell 23" LED U2312HM. taka dodatkowa kasa za duuuzo wieksze mozliwosci regulacji, ktorych lg jest w zasadzie pozbawiony o rok dluzszy okres gwarancji i 4 porty usb to chyba niewiele. w koncu to bedzie sluzyc lats

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...