Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Monitor do laptopa do 600 zł 23-24 cale - internet, filmy, gry sporadycznie

monitor internet 24 23 laptop 600 zł filmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 woozie

woozie
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 20:01

Hej wszystkim :)

Chcialbym zakupic jakis wiekszy monitor do mojego wysluzonego juz lapka (toshiba a210-128). Zmeczyla mnie praca na 15" a ze dużo korzystam z neta i ogladam sporo filmow postanowilem zafundować sobie jakiś monitor, który na stale podlacze do lapka, dokupię bezprzewodowa myszkę i klawiaturę a laptop będzie czymś w rodzaju stacjonarki schowanej pod stolem. Czytalem sporo artykulow o monitorach ale dalej nie wiem co wybrać.

Zastanawiam sie nad takimi modelami:

BenQ 24" LED GL2450HM
http://www.agito.pl/...110029&cid=3007

LG 23" LED IPS234V-P
http://www.agito.pl/...593736&cid=3007

W obecnym laptopie mam jedynie d-sub. Jak będzie z jakością obrazu? Bardzo będzie sie ten ekran "marnowal" na takim starociu? Moje wymagania co do monitora to tak jak w tytule: 23-24 cale, ok. 600 zl. Użytkowanie Internet, filmy, gry sporadycznie.
Macie jakieś sugestie?

• 0

#2 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 23 grudzień 2012 - 20:12

http://forum.benchma...upujac-monitor/
http://forum.benchma...hce-monitor-do/
  • 0

#3 woozie

woozie
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 23 grudzień 2012 - 21:01

przeczytalem oba podane przez ciebie artykuly. dzieki. wyglada na to ze mode LG ips234v bedzie dla mnie lepszy. duzo jednak czytam na necie a pisales ze mala plamka meczy wzrok. ta w LG 23'' 0.265 bedzie ok? no i jak z tym d-subem? analog az tak zmasakruje obraz w tym monitorze. nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale karta w lapku jest calkiem ok, nie jakas zintegrowana.
  • 0

#4 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 19606 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 23 grudzień 2012 - 22:17

ta w LG 23'' 0.265 bedzie ok?

trochę za mała, ale nie aż tak bardzo, to nie to samo co modne 0.248mm na 21,5" FullHD to dopiero daje

jak z tym d-subem? analog az tak zmasakruje obraz w tym monitorze

masakrować nie będzie, ale straty na konwersji są
jak nie masz wyjścia cyfrowego na lapku to trudno, nic z tym nie zrobisz

nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale karta w lapku jest calkiem ok, nie jakas zintegrowana.

nie ma, to kwestia interface'u
  • 0

#5 malboro511

malboro511
  • Gaduła

• 308 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 13:30

Ten BenQ a LG jest taki sam parametrowo matrycy tylko BenQ ma 1000 kontrast a LG 5 000 000 :o jeżeli miał by taki kontrast to był by to najdroższy i najlepszy monitor świata, D SUB to analog jeżeli masz w laptopie tylko D SUB to podłączysz go tylko pod DSUB przejscówka ci nic nie da bo jak przekształcisz obraz analogowy na cyfrowy? Były kiedyś konwentery ale kosztowały spore sumy i nie opłacalne, jak masz DVI w lapku to możesz śmiało podłączyć przez adapter DSUB bo DVI z karty ma analog i cyfrowy obraz, dylko DVI-D ma sam cyfrowy bez analogu czyli bez krzyżyka na wejściu

Użytkownik malboro511 edytował ten post 25 grudzień 2012 - 13:31

• 0

#6 woozie

woozie
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 13 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 21:18

koniec koncow zdecydowalem sie dorzucic 120 zl i kupic dell 23" LED U2312HM. taka dodatkowa kasa za duuuzo wieksze mozliwosci regulacji, ktorych lg jest w zasadzie pozbawiony o rok dluzszy okres gwarancji i 4 porty usb to chyba niewiele. w koncu to bedzie sluzyc lats
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: monitor, internet, 24, 23, laptop, 600 zł, filmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych