Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od roku jestem posiadaczem routera firmy Belkin, model F5D7230-4. Ostatnio wystepuja z nim problemy takie że podczas użytkowqania laptopa cos sie chrzani i wylacza sie wi-fi i musze resetowac router. Na co dzień do routera podlaczone są 2 komputery. Szukam więc stabilnego bez wystepujacego wyzej wymienionego bledy. Z gory dziekuje

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam TP-link TL-WR340G

 

http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/d3ItMzQwZw==/category/1/.

 

Jest całkiem tani, w mieszkaniu +-50m2 przez dwie ściany sygnał ma 100% mocy. Zero zawieszek zupełnie jak przez kabel. Instalacja jest śmiesznie prosta. Polecam bardzo (do tego ma dobre opinie w internecie).

 

Koniecznie sprawdź - jak dla mnie nie potrzeba nic więcej...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

to teraz dlink dir-600 (nie wiem moze nowszy model lepsza jakosc) lub ten tp link :P prosze jeszcze ojakies opinie .

dobra dzis moj stary router odmowil posluszenstwa .... i teraz musze dzis wybrac nowy router, wiec tak stawiam miedzy dir-300, a dir-600 od dlinka czy jest to dobry wybor czy nie z bgory dzieki

 

 

Potrzebuje nowego routera myslame nad takimi jak w temacie ktory waszym zdaniem bedzie lepszy dir600 czy dir300

Link to post
Share on other sites

DIR-600 jest owszem, nowszym modelem, ale jakość ta sama (D-Linkowy standard, czyli przyzwoita) - chodzi o to, że DIR-600 obsługuje standard IEEE 802.11n, o teoretycznej prędkości przesyłu 600 Mbit/s (wobec 54 Mbit/s przy standardzie 802.11g, który masz w DIR-300 i większości popularnych routerów Wi-Fi). Nie ciesz się przedwcześnie, implementacja tego standardu w DIR-600 jest taka, że pozwala na przesył danych z prędkością 150 Mbit/s (co i tak jest sporo lepsze od 54 Mbit/s). Ponadto w takich samych warunkach terenowych standard n zapewnia teoretycznie większy zasięg.

 

Dodatkową zaletą DIR-600 jest to, że możesz wrzucić tam alternatywny firmware (DD-WRT) i cieszyć się QoS i innymi bajerami.

Link to post
Share on other sites

Dodatkową zaletą DIR-600 jest to, że możesz wrzucić tam alternatywny firmware (DD-WRT) i cieszyć się QoS i innymi bajerami.

DIR-300 również umożliwia wgranie tego firmware'u :P

Wracając do tematu, jeśli zależy Ci na maksymalnie szybkim przesyle danych w sieci domowej, wybierz DIR-600. Pamiętaj jednak, że aby wykorzystać w pełni możliwości standardu 802.11n, komputery łączące się z routerem bezprzewodowo też muszą go wspierać.

Link to post
Share on other sites

DIR-300 również umożliwia wgranie tego firmware'u

Racja, ale po pierwsze: zależnie od rewizji sprzętu jest to mniej lub bardziej trudne, a po drugie - ten fragment mojej wypowiedzi dotyczył "wyższości" D-Linka nad TP-Linkiem (fakt, że nie wyraziłem się jasno; idę po więcej kawy).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...