Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne laser, kolor, oszczędne


Recommended Posts

Witam serdecznie!

Planuję zakup urządzenia wielofunkcyjnego laserowego kolorowego. Zwykle będę drukował kilka, kilkanaście stron dziennie, głównie dokumentów i szkiców z CAD-a (cienka kreska, dlatego plujka odpada). Zupełnie od święta zdarzy mi się wydrukować jakiś obrazek czy zdjęcie (czy laser w ogóle da radę?). Urządzenie musi być nowe, ze sklepu (kwestia finansowania zakupu). Samo urządzenie nie musi być najtańsze. Sądzę, że około 1200 do 1300 złotych mogę wydać. Najważniejszy dla mnie będzie koszt eksploatacji i bezawaryjność. Bardzo ważne też jest, żeby drukarka nie przestawała drukować, gdy skończy się jeden z tonerów. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jakich firm unikać?

Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Ja również rozglądam się za czymś takim jednak dochodzi w moich wymaganiach WIFI i LAN, z tą różnicą, że chcę wydać mniej:) Ważny jest również koszt eksploatacji ceny tonerów, uzupełnianie, chip wieczny, wymiana bębna po jakim czasie i za ile.....

 

Jeśli chodzi o jakość to drukuje w pracy na laserze rysunki z solida i nie widzę problemów jednak laser jest kilkuletni HP zawsze z oryginalnymi tonerami ale jednak w wyższym przedziale cenowym. Myślę, że nawet laser mono za 700PLN da radę z linią 0,2mm (czcionki 3 też są widoczne dobrze choć potrzeba lupy).

W sprawach fotek na tańszym laserze nie jestem ekspertem

 

Sprawdzam jaki mamy sprzęt dostępny w Polsce zawsze na CHIPie i skłaniam się przy SzAJSUNGU ponieważ mam wiele urządzeń tej firmy i stwierdzam, że postęp tej firmy jest ogromny od czasu kiedy dawno temu kupiłem ich dysk i padł po miesiącu z wszystkimi zdjęciami:(

 

P.S. Wie ktoś może, czy LAN i WIFI w takich urządzeniach mogą być w różnych adresach IP? np LAN192.168.1.1 i WIFI192.168.0.1

Edytowane przez falcon6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...