Skocz do zawartości

Wymiana karty na nowsza


Recommended Posts

Na prawdę poczekaj. Masz świetny sprzęt. Chciałbym mieć taką kartę jak Ty, ale na razie nie mam siana na nową...

 

A co do awaryjności to wystarczy dbać o komputer, zapewnić optymalne warunki pracy, a powinno być ok. Ja mam ponad 5-letniego 8800GTX i wciąż działa i pozwala mi się cieszyć nowymi produkcjami.

Link to post
Share on other sites

Na prawdę poczekaj. Masz świetny sprzęt. Chciałbym mieć taką kartę jak Ty, ale na razie nie mam siana na nową...

 

No wlasnie w tym problem, ze nie zarabiam jakos bardzo dobrze. Zmienialem q6600 na i5 750 potem na 2500k, zawsze z niewielka doplata, podobnie z kartami graficznymi.Taki zakup jakby na raty mi bardziej pasuje, bo nigdy nie musialem doplacac po kilka tysiecy a zawsze raczej po kilka stow raz czy dwa razy w roku i ciagle mam nowe graty. Na wymiane sie jakos specjalnie nie uparlem, ale boli w tej gtx580 praktycznie brak OC i ze ceny tak szybko spadaja. W sumie to juz rok temu moglem ja sprzedac, doplacic 400 zl i miec 7970, a tak im dluzej czekam tym bardziej szkoda sprzedawac. Troche jak z autami, albo co 2 lata zmieniasz na inne z niewielka strata, albo jezdzisz 5 lat troche w nie inwestujac i musisz oddac prawie za darmo zeby kupic cos nowszego.

Edytowane przez evergreen
Link to post
Share on other sites

Kolego, tak się składa, że ja miałem 580, teraz mam 7950. Normalnie bym tak nie zmienił, ale byłem zmuszony, mniejsza o to. Wydajność po zmianie jest odczuwalna i mam teraz cisze. Miałem Gainwarda z dwoma wentylami, teraz mam WF3. Prądu też dużo mniej bierze, miałem zasilacz 600w, który się grzał z podkręconą 580, a teraz mam 450w i spokojnie daje rade nawet po dużym OC. Najlepiej jakbyś wymienił na 7970. Ale z 7950 też będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Adam, a porownujac bez OC jest w ogole roznica? Nie moge z gory zakladac, ze wykrece 1200 mhz na karcie. GTX580 widze ze juz olewana jest w sterach, wiele gier dziala tak samo jak na 660tce, pojawiaja sie problemy ze stabilnoscia po malym oc, potem wychodzi patch. Pobor pradu mnie interesuje mniej wiecej tak samo jak sniegi w 2006 roku w californi, czyli biore to za ciekawostke. Widze jednak, ze wydajnosc lezy z powodu ograniczonego wsparcia producentow gier i braku poprawek w sterach.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak zawsze lekko miałem 580 podkręconą, a akurat moja sztuka robiła 940 na rdzeniu, teraz 7950 robi 1250 i różnica jest duża. Bez OC jest różnica w takich grach jak BF3(po nowych sterach tym bardziej), Metro2033, Stalker Zew Prypeci. W więcej gier narazie nie grałem. I tak jak powiedziałem wcześniej dużo mniej prądu bierze. Ogólnie 7950 jest wydajniejszy. Widze, że 580 strasznie szybko tanieje, więc może to być dobry pomysł. Możesz też patrzeć na używki 7970 http://allegro.pl/gi...2871811692.html .

 

670 nie opłaca się w tej cenie, lepiej już 7970. 670 jest trochę lepszy od 7950, gdzie po OC obu kart różnica zanika.

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

Pisze, że gwarancja 20 miesięcy, więc zapewne jest to wersja z możliwością zmiany napięcia. Jaka wadliwa seria ? To że ma zablokowane napięcie to wadliwa seria... Prosze Cię. Gigusie to jedne z lepszych kart, ciche, chłodne, 3 lata gwarancji i jedne z tańszych.

 

Tu masz akurat wersje Ghz, więc ma 1100 na rdzeniu i na tym napięciu co ma na stocku walniesz 1200.

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...