Skocz do zawartości

AMD APU A10 5800K - Opinie


Recommended Posts

Jeśli chcesz niedrogi i niewielki komputer do podstawowych zadań oraz pograć na zintegrowanej grafice, a zakup samodzielnej karty graficznej uważasz za niepotrzebne to APU ma najwydajniejszy wbudowany układ graficzny na rynku.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

O max detalach w grach mozesz zapomniec, ale procesor dosc oplacalny.

Sam athlon II X4 750k kosztuje od 280zl, a a10 od 450, czyli same gpu o wydajnosci radeona HD 6670(210zl) dostajemy za 170zl.

Ale jesli szukasz czegos do gier lepiej doplacic do Pentiuma G850 I radka 7750.

Link to post
Share on other sites

Plany są takie że puki co chce zakupić tego A10 5800K,i na nim śmigać,z tego co widziałem ciągnie w miarę nawet BF3 w rozdzielczości Full HD wiec tragedii nie ma,a w późniejszym czasie planuje dokupić 7770 lub 7850.Wyrosłem już ze składania maszyn na wyrost.Posiadałem takie dwie za paręnaście klocków i tego nawet nie wykorzystywałem.Więc ten APU wydaje mi się dobrym rozwiązaniem,ale jeszcze chciałem poznać wasze opinie,a przecież zawsze w ostateczności zostaje jeszcze OC :)

Link to post
Share on other sites
AMD A10 5800K Black Edition , faktycznie jest niesamowicie opłacalny , ale Battlefielda 3 nie pociągnie na FullHD , chyba że ustawienia graficzne zmniejszysz do minimalnych . Powinien dać sobie jednak radę w rozdzielczości 1280X1024 na ustawieniach graficznych średnich . Możesz brać .
Link to post
Share on other sites

Opinia jest taka jako znawca na moim APU.

 

1. wstać i grasz na integrze.

 

2. da się przeżyć w każdą grę.

 

3 idz spać a jutro dalej pomarzyć i kupisz sobie Saphira 7870 XT na bazie gpu Thaiti.

 

Nie zamieniłbym na intela. to wszystko. Fanboy AMD leci w kosmos. ..

Edytowane przez extremme
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak ma służyć do gier typu bf3 to lepiej kupić Phenom II który jest tańszy a przy tym w grach lepszy :)

Ale wiesz że to jest nagrywane "Recorded at 1280 x 720 on Medium settings"

Na 7660D to wątpię żeby w multi nawet na minimalnych dało się pograć w FullHD.

Link to post
Share on other sites
Nextassy . Film jest nagrany na średnich ustawieniach graficznych i rozdzielczości 1280X1024 , czyli idealnie tak jak ja sam podałem . Autor filmiku te swoje 22-24 FPS zmyślił , albo podał na singlu . Sam miałem ten procesor kiedy mój się zepsuł (na szczęście naprawili go w serwisie) i nie mogłem grać w Full HD na multiplayer nawet przy 32X32 (graczy)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czekajcie do marca, zapowiada nowy APU 6800k http://www.benchmark...ecyfikacja.html

 

Procesor A10-6800K zostanie wyprodukowany w technologii 28 nm i będzie pasować do obecnej podstawki FM2. Producent wyposaży go w cztery rdzenie Piledriver, 2-kanałowy kontroler pamięci DDR3-2133 oraz układ graficzny Radeon HD 8000 zgodny z DirectX 11.1. Jego dokładne taktowania jeszcze nie są znane, ale będą one zwiększane dzięki technologii Turbo Core. Oczywiście nie zapomniano o odblokowanym mnożniku (wskazuje na to dopisek „K”), który pozwoli na łatwiejsze przetaktowanie konstrukcji. :->

 

Ponadto ma on być kompatybilny z energooszczędnymi kośćmi zasilanymi napięciem 1,25 V.

Produkcja układów AMD APU Richland została zaplanowana na marzec, a ich premiera ma nastąpić trzy miesiące później – w czerwcu 2013 roku. Opisywany model charakteryzować się będzie współczynnikiem TDP na poziomie 100 W.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Podsumowując wydaje mi się że jest to dobry procesor z wbudowanym GPU. Za parę dni się przekonam jak to śmiga, myślę że będę mile zaskoczony.

 

extremme jesteś zadowolony z tego A10?? Jak ci się to spisuje w grach?? Wiem że GPU z tych procków wymaga dobrego i szybkiego ramu by dobrze śmigało.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Nie narzekam.Procek jest szybki tak i jak zdecydowanie pamięci chodzą bardzo szybko. System nie zawiódł ani razu. W biosie Uefi jest sporo możliwości, masz dowolną konfigurację tak jak optymalnie taktowanie w turbo boost albo sztywno lub ustawiasz sobie podkręcanie O.C cpu i gpu i ram, także monitorowanie stabilnej temperatury jest ważne ale dołożyłbym na lepsze chłodzenie tylko. W grach spisuje znakomicie, na samej integrze średnio 40 fpsów bez karty grafy spoko kręci fajnie, ale lepiej mieć grafę dużo lepszą co najmniej Saphire 7850 lub 7870 XT na bazie Tahiti i czekam aż pojawi się grafa w sklepach. Ogólnie jest dobrze że tak powiem iż jest przygotowany na dual graphics i lucid mvp, także pograsz na takim sprzęcie spokojnie do 130 fpsów. I nie musisz wcale przejmować, w crossfire przydaje się. Cena jest trochę dużo niższa i lepsza jak na APU niż ten icore i3 czy i5. Ram sam sobie wybierzesz spokojnie do 2133 mhz ale zalecane jest conajmniej 1866 mhz w trybie turbo boost i podkręca znakomicie sztywno na procku aż 4.4 ghz. , 4.6 ghz wymaga już mocnego chłodzenia gdyż zmienia vcore.

 

Ogólnie nie żałuję i jestem z tego bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o akcelerator wideo to świetnie radzi sobie z filmami Blu-ray z akceleratorem steam video. Photoshop renderuje 5 razy szybciej niż ten procek intela i5. Ma kilka lepszych bajerów takie jak XFastRam, Xlan fast, Xfast USB, THX Trustudio, AMD Vision Engine control, Asrock Extreme Tuner,AMD Overdrive.

 

Myślę tak a może warto poczekać na następcę godnego lepszego procka , zależy na jaką grafę sobie wymagasz do gier i co planujesz kupić HD 7000 czy HD 8000 z zintegrowanym IGPU. Teraz masz do wyboru. Produkcja próbek już się rozpoczęła.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...