Skocz do zawartości

Gigabyte Radeon 7970 Windforce 3 OC


Recommended Posts

WItam

 

Piszę do was bo chyba popełniłem duży błąd.

 

Niedawno sprzedałem swoją gtx 470 i kupiłem długo oczekiwanego Radka 7970. Trafiła mi się dość spora okazja cenowa i kupiłem wersję od Gigabyte pcb rev 2.1 wiedziałem że nie ma w niej możliwości regulacji napięcia vcore. Długo się zastanawiałem czy nie wziąć Sapphire Vapor X ale to wiązało by się z dopłata kilkuset złotych. No i niestety wziąłem GB - częściowo z powodu chłodzenia które w gtx470 sprawowało się świetnie no i kasa .....

 

Niestety też myślałem że mimo braku regulacji będzie można coś jednak z tej karty wycisnąć - w końcu ludzie pisali że na 1200 rdzeń idzie bez problemu bez zmiany napięcia. Ja trafiłem jednak jakąś mega dziadowską sztukę. Max stabilne które osiągnąłem to 1100rdzeń / 1550pamięci. Cokolwiek więcej powoduje że gry sie odpalają ale po 5 minutach zwiecha i komunikat sterownik utracił stabilność i po chwili ją odzyskał czy jakoś tak. GTX gdy tracił stabilność najpierw wywalał jakieś artefakty czy inne błędy obrazu ale nie od razu zwiecha. Żaden program nie pozwala na zmianę napięcia (MSI Afterburner, sapphire trixx, ten szmelc co daje GB na płytcie ze sterownikami).

 

Da się coś z tym zrobić? Bo na razie to z ledwością zrobiłem sobie GHZ edition za darmo :( Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomysły. Wkurza mnie to niesamowicie bo referenty z badziewnym jednym wiatraczkiem wg pierwszych testów szły bez zmiany napięcia na 1150/1600 i było wszystko cacy.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ale czym Ty sie przejmujesz, masz świetną i bardzo wydajną karte i powinieneś być mega hepi a Ty sie dołujesz, że brakło Ci kilkadziesiąt MHz, które wydajności aż tak nie podniosą. btw-jaki procesor masz?

Link to post
Share on other sites

I5 2500K @4,5GHz

 

No niby tak ale jakiś tam zawód pozostaje.... :( Co ciekawe to nawet po OC nigdy w życiu nie miałem chłodniejszej karty. W mojej przewiewnej budzie nie miała ani razu 60 stopni w grach, a nawet w furmarku nie przekracza 72.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

1300zł - w sklepie bez marży ..... Do Sapphire'a musiałbym 400 zł dołożyć i w sumie mogłem to zrobić.

 

Czyli nic z tą blokadą napięcia bez flashowania biosu i lutowania nie da się zrobić??

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

1300zł - w sklepie bez marży ..... Do Sapphire'a musiałbym 400 zł dołożyć i w sumie mogłem to zrobić.

 

Czyli nic z tą blokadą napięcia bez flashowania biosu i lutowania nie da się zrobić??

 

Ja bym nic nie ruszał choć może jakiś właściciel tej karty Ci tu pomoże jeśli to jest aż tak dla Ciebie istotne.Sam mam gtxa 660 i jestem mega happy. ;)
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Może pomyśl nad sprzedażą tej karty i zakupem radka 7970 dobrze zrobiłeś dopłata 400zł za możliwość regulacji napięcia w tej karcie to czysta głupota

 

Zaraz zaraz bo cusik nie kumam, ma sprzedać 7970 i kupić 7970? :roll:
Link to post
Share on other sites

Jeśli właścicelowi tego radka 7970 aż tak zależy na podkręcaniu karty niech zamieści ogłoszenie "zamienie" na taki model jak mu odpowiada. Może komuś będzie to odpowiadało i sie dogadają cenowo. Na pewno bedzie sporo taniej niż wspomniane 400zł. Uprzedzam, że taki interesant może pojawić się za jakiś czas więc życze dużo wytrwałości...

Link to post
Share on other sites

Czyli bez sprzedaży karty lub wspomnianej zamianie nie ma szans na odblokowanie mojej karty??

 

Edit: Asus GPUtweak nawet nie chce się włączyć. Wywala błąd zaraz po uruchomieniu - chyba trzeba mieć kartę Asusa żeby zatrybiło....

 

Czyli dalej du*a..... Nic chyba w takim razię kartę potrzymam do premiery serii HD89XX albo nowej serii Nvidii, sprzeda się i wtedy muszę już kupić porządne GPU - ma starczyć na co najmniej 2 lata, a z zablokowanym OC ten radek 2 lat nie pożyje....

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Czyli bez sprzedaży karty lub wspomnianej zamianie nie ma szans na odblokowanie mojej karty??

 

Edit: Asus GPUtweak nawet nie chce się włączyć. Wywala błąd zaraz po uruchomieniu - chyba trzeba mieć kartę Asusa żeby zatrybiło....

 

Czyli dalej du*a..... Nic chyba w takim razię kartę potrzymam do premiery serii HD89XX albo nowej serii Nvidii, sprzeda się i wtedy muszę już kupić porządne GPU - ma starczyć na co najmniej 2 lata, a z zablokowanym OC ten radek 2 lat nie pożyje....

 

Kurcze troszke przesadzasz ,,wtedy muszę już kupić porządne GPU'', jak to przeczyta właściciel np. 7850 to może sie lekko na Ciebie zeźlić-przecież na tej karcie spokojnie pograsz w każdą gierkę na dużym fpsie-głowa do góry i ciesz sie tym co masz. ;)
Link to post
Share on other sites

Kurcze troszke przesadzasz ,,wtedy muszę już kupić porządne GPU'', jak to przeczyta właściciel np. 7850 to może sie lekko na Ciebie zeźlić-przecież na tej karcie spokojnie pograsz w każdą gierkę na dużym fpsie-głowa do góry i ciesz sie tym co masz. ;)

 

Nie no faktycznie - zabrzmiało to troszkę nie tak. Chodzi mi o to że wywala człowiek naprawdę konkretną dla mnie kupę kasy i dostaje takie gó...o osiągające gorszy wynik niż pierwszy lepszy referent. Nie mówię że to zła karta, ale trochę mnie rozczarowała - nie tylko pod względem OC (duży "rozrzut" klatek min - max - gtx osiągał oczywiście słabsze fps ale miał stabilniejsze wyniki). A już polityka Gigabyta woła o pomstę do nieba - 3 potężne wiatraki, kupa metalu na karcie i po co? Gdybym mógł wybrać jeszcze raz to chyba wybrałbym gtx670. I na pewno jest to moja ostatnia karta firmy Gigabyte.

 

@ IronFe

 

Czyli trafiłeś jeszcze bardziej ułomny egzemplarz niż ja :( Widzę że w sigu również masz GB 7970 ale wersję fabrycznie jeszcze bardziej podkręconą. Czy to jest ta?

http://www.gral.pl/Gigabyte+HD7970+3072MB+PCI-E_910.html

I czy na twojej obecnej karcie też masz blokadę regulacji napięcia?

Link to post
Share on other sites

Muszę Cię zmartwić, ale 1300 zł za rev. 2.1 to nie jest jakaś super-mega-hiper okazja. W październiku zapłaciłem 140 zł więcej za rev.1.0, a 2.1 były w tym samym sklepie poniżej 1400zł.

 

Jeśli świadomie zdecydowałeś się na taki wybór, zdając sobie sprawę z jego ograniczeń, to nie rozumiem narzekania i wylewania pomyj na Gigabyte'a. Firma ma w ofercie wersję SOC, do tego dochodzi GHz Edition i wspomniana rev.1.0, którą jeszcze można gdzieniegdzie znaleźć i wszystkie kręcą się jak cholera. Wersja, którą nabyłeś z całą pewnością nie jest złą kartą, ale spodziewanie się po niej rekordów OC jest dość naiwne.

Link to post
Share on other sites

ok, nie byłem tego pewien, choc dałbym głowe że ktos wlasnie utknął z 7970 od Gigabyte i problem ten rozwiązał biosem z iinej karty. A na przyszłość - czytać czytać czytać !!! zwłaszcza zagraniczne fora, bo potem trafiają sie takie kwiatki jak 7970 Gigabyte

Link to post
Share on other sites

GB miało 3 wersje hd7970 wfIII oc

- pierwsza na czarnym pcb z programową regulacją napięć

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/33697-gigabyte-radeon-hd-7970-oc-gv-r797oc-3gd/

 

- druga na niebieskim rev 1.0 z programową regulacją napięć

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_hd_7970_oc_windforce_review,5.html

 

- trzecia na niebieskim pcb rev2.1 bez możliwości regulacji napięć

 

O braku programowej regulacji napięć w rev2.1 uprzedzałem ludzi już jakieś 2 lub 3 miesiące

Link to post
Share on other sites

@Nowaj - no nie do końca tak było. Miałęm do wyboru Sapphire za wspomniane dużo większe pieniądze no i ten nieszczęsny GB. Nie wiedziałem w jakiej będzie rev. No i zaryzykowałem - niestety dostałem 2.1. I nie wylewam pomyj na GB tylko rozczarował mnie zupełnie ten egzemplarz - kumpel ma referenta z okresu gdy dopiero co wychodziły radki 7970 - bez zmiany napięcia idzie na 1200/1600 a po dovoltowaniu jeszcze wyżej - niestety hałasuje przy tym niemiłosiernie i do najchłodniejszych też nie należy. Natomiast ja mam ciszę , chód ale i z du...wziętą sztukę.

 

Rozumiem że jakiekolwiek próby wgrania biosu z rev1 mogą jedynie uwalić kartę (fizycznie inny kontroler zasiania?) ?

 

Jeżeli orientujecie się to proszę podajcie niereferencyjne konstrukcje innych producentów które można na dzień dzisiejszy kupić które mają regulację napięcia - muszę się z tym jeszcze przespać ale chyba kartę sprzedam i kupię właśnie taki egzemplarz.

 

Wiem że zablokowane są GB, Asus (dcuII oprócz Matrixa Platinum - ale ten jest za drogi). Odblokowana z kolei są Sapphire vaporX. A jak wygląda sprawa z MSI, HIS ??

Link to post
Share on other sites

Miałęm do wyboru Sapphire za wspomniane dużo większe pieniądze no i ten nieszczęsny GB.

To dlaczego kupowałeś kartę w sklepie z tak małym wyborem, skoro oferta w sieci jest wyjątkowo bogata, nie mówiąc już o używkach ?

 

Moim skromnym zdaniem więcej czasu i nerwów zjesz na cyrkach ze sprzedażą, nie mówiąc o straconej kasie, niż na tym zyskasz. Bo nie rozchodzi się chyba o to, że jakaś gra Ci płynnie nie działa, tylko o te kilka punktów w 3DMarku. Na co dzień sam używam fabrycznych taktów i nie zauważyłem, by jakakolwiek produkcja chociażby lekko przycinała.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w tym sklepie gdyż miałem go na miejscu w swojej miejscowości (mieszkam w małej mieścinie), a gdy mam zamawiać coś z neta to mnie krew zalewa - wszyscy domownicy w szkole/pracy a pan kurier dzwoni o 11.00 oburzony że nie ma komu odebrać paczki. Dlatego chciałem kupić normalnie w sklepie i jakby się coś spaprało oddaje na gwarancję do sklepu i mam wszystko w nosie. Zresztą trudno - kupić już kupiłem .

 

Chyba jednak radka zostawię do premiery i uczłowieczenia się cen nowych kart 89XX i GTX7XX

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że jakiekolwiek próby wgrania biosu z rev1 mogą jedynie uwalić kartę (fizycznie inny kontroler zasiania?) ?

 

układ sekcji zasilania został ten sam ale sterujący nią kontroler jest już inny (tańszy a tym samym pozbawiony programowej regulacji)

A jak wygląda sprawa z MSI, HIS ??

 

MSI są wszystkie odblokowanie a HIS-y na 99% tez są odblokowane
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...