Skocz do zawartości

Chłodzenie sekcji zasilania na HD 7970


Recommended Posts

Siemanko

 

Mam referencyjną grafikę ASUS HD 7970 na, której niedawno zmieniłem chłodzenie na Aclelero Xtreme 7970. Sam radiator odprowadzający ciepło z GPU jest potężny i grafika pod obciążeniem nie dobija nawet do 50 st :)

Niestety radiatorki na sekcję zasilania to jakaś kpina! Nie dość, że trzeba tam nawalić niesamowite ilości kleju G1, żeby w ogóle trzymały się to sama sekcja osiąga grubo powyżej 80 st. bez O/C!

 

Ale przejdźmy do meritum.

Chcę zamontować na sekcji zasilania coś potężniejszego, niestety żaden producent nie ma w swojej ofercie dedykowanego radiatora dal tej karty graficznej.

Termalright ma coś co może będzie pasować: http://www.thermalri...ink/vrm_r5.html . Jednak nie mogę być tego pewny.

 

Czy ktoś z was robił już taką przymiarkę? A może znacie inne możliwości?

 

Na YT znalazłem filmik na, którym VRM R4, po małej przeróbce jest zamontowane na 6950:

Niestety nigdzie nie znalazłem info czy ktoś montował ten radiator, który mnie interesuje na HD 7970, czyli VRM R5 (z pierwszego linku)

 

Jak myślicie, na referencyjnym PCB 7970 też da się tak zrobić z VRM R4 lub VRM R5?

 

 

 

--EDIT--

 

Pogrzebałem jeszcze trochę w sieci i niestety żaden z tych radiatorów nie będzie pasować do 7970 bo otwory montażowe na PCB nie są w jednej linii :/

Ale może jesteście w stanie coś zaproponować?

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Cześć,

ten cooler VRM od Thermalright będzie pasował jedynie pod warunkiem wywiercenia w nich osobnych otworów montażowych i skomplikowanego ułożenia tego na plastikowych i silikonowych kołkach, a to odradzam.

Najlepszym rozwiązaniem, przetestowanym również przeze mnie jest dokupienie dodatkowo Arctic Cooling VR heatsink 1 i dołożenie zaznaczonych poniżej radiatorów - przynajmniej u mnie na 5850 i 7850 zanotowałem spadki temperatury VRM o odpowiednio 40 i 30 stopni w porównaniu do rozwiązania stockowego, przy czym poprawiło to również możliwości OC

http://s1.postimage.org/gfp7m34q7/image.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć,

ten cooler VRM od Thermalright będzie pasował jedynie pod warunkiem wywiercenia w nich osobnych otworów montażowych i skomplikowanego ułożenia tego na plastikowych i silikonowych kołkach, a to odradzam.

Najlepszym rozwiązaniem, przetestowanym również przeze mnie jest dokupienie dodatkowo Arctic Cooling VR heatsink 1 i dołożenie zaznaczonych poniżej radiatorów - przynajmniej u mnie na 5850 i 7850 zanotowałem spadki temperatury VRM o odpowiednio 40 i 30 stopni w porównaniu do rozwiązania stockowego, przy czym poprawiło to również możliwości OC

http://s1.postimage.org/gfp7m34q7/image.jpg

 

Niestety dokladnie taki sam zestaw radiatorow jest dolaczony do Accelero Xtreme 7970 i srednio pasuja do tej grafiki :'(
Link to post
Share on other sites

W takim razie proponuję Ci poszukać pośród produktów firmy Enzotech lub Thermalright, oferują wiele małych radiatorów na mosfety. Zmierz dokładnie szerokość, na pewno uda Ci się coś dobrać

Link to post
Share on other sites

Szczerze sie przyznam ze jak narazie ogarnąłem tylko 3Dmark11. Po około 5 przebiegach, Gpu miało 47st, a sekcja az 82 st :\ miedzy innymi ze wzgledu na temp VRM nie bawilem sie FurMarkiem i kombustorem. Co do gier to w BF3 sekcja osiaga chyba okolo 78st, ale musze to jeszcze sprawdzic dokladnie jak wroce do domu.

 

---EDIT---

Po 5 min testu w Kombustorze sekcja zasilania osiąga 86*C :/

 

http://images38.fotosik.pl/1888/aa699d53bcba3784.jpg

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...