Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

proszę o poradę który telefon wybrać do słuchania muzyki, szczególnie muzyki. Aparat mnie nie interesuje jak i inne funkcje. Chodzi mi o to, aby dźwięk był nienaganny oraz żeby bateria trzymała dość długo, kiedy np. bym się przemieszczał autobusem, samochodem czy coś takiego. Zależy mi też, na tym aby pojemność telefonu zwiększyć kartą microSD. Dobrze by było, żeby miał możliwość obsługi Wi-Fi.

 

Póki co mam na oku takie telefony:

 

Samsung Galaxy S II GT-i9100

HTC Desire X

HTC Sensation XE

HTC Sensation XL

 

Chyba, że jest coś ciekawszego niż te co wymieniłem. Patrzyłem inny temat już tu założony ale niczego ciekawego się nie dowiedziałem a po drugie mam inne telefony na oku. W każdym razie cena tak do ok 1300zł. Jakieś propozycje? W razie dodatkowych pytań z chęcią odpowiem.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze telefon (tudzież smartfon) nie urządzeniem przeznaczonym do słuchania muzyki on po prostu daję tylko taką możliwość. Jeżeli zależy ci na wysokiej jakości dźwięku to polecam przynajmniej jakiś przenośny wzmacniacz słuchawkowy.

 

Po drugie dostając fabrycznie taki sprzęt odtwarzanie muzyki nie jest najwyższych lotów więc warto od razu zainstalować przydatne programy poprawiające ten stan rzeczy. Polecam VoodooSound (bezpłatnie na GooglePlay) oraz płtny odtwarzacz Neutron który chwilę obecną oferuję najwyższą jakość odtwarzanej muzyki oraz wspiera wiele formatów.

 

Po spełnieniu powyższych warto zakupić jakieś w miarę porządne słuchawki i już można mówić o czerpaniu przyjemności ze słuchaniu muzyki ze smartfonu.

 

Kończąc mój przydługi wywód podane przez ciebie modele mają same w sobie niewielki wpływ na jakość dźwięku gdyż sprzętowo oferują podobne możliwości. Co do Wi-Fi to już standard a żywot baterii można wydłużyć w każdym urządzeniu poprzez właściwą jej kalibrację.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

odtwarzacz Nutron który chwilę obecną oferuję najwyższą jakość odtwarzanej muzyki oraz wspiera wiele formatów.

Ja myślałem, że PowerAmp jest najlepszy.

Co do Wi-Fi to już standard a żywot baterii można wydłuż w każdym urządzeniu poprzez właściwą kalibrację.

Nie kalibrację, a korzystanie z urządzenia.

 

+ jak @up dobre słuchawki to podstawa, żadnego wzmacniacza nie potrzeba.

Ja z tej listy brałbym Sensation XE.

Link to post
Share on other sites

Obecnie mp3 to już przeżytek. Lepszym już wyborem będzie AAC - jakość dźwięku nieco lepsza niż w przypadku mp3 i do tego mniejszy rozmiar. Odtwarzanie w bezstratnych formatach typu FLAC w telefonach nie jest raczej warte poza tym potrzebowałbyś sporej karty żeby zmieścić utwory ważące średnio 40-50 mb.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam iphone 4 + dobre słuchawki,ewentualnie Galasy S i9000,również znakomity telefon muzyczny(Chip Wolfsona),lepszy od następcy S II,HTC sobie odpuść przeciętne telefony muzyczne,z wyjątkiem one x.

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam:

mam Desire X i gra przyzwoicie (tu recenzja możliwości muzycznych: http://www.gsmarena....eview-847p6.php). Według gsm arena telefon ma aktywny wzmacniacz zewnętrzny (cokolwiek to znaczy), i uzyskuje bardzo dobre wyniki w teście jakości audio. Dobrze napędza słuchawki Phonak PFE 012 i ma slot na karty microSD (do 32 GB). Za 8,49 kupiłem pełną wersję odtwarzacza Power Amp i choć są z nim problemy, to jakość dźwięku, obsługa wszystkich znanych mi formatów oraz bardzo rozbudowane opcje equalizera, podbicia tonów niskich, wysokich itp. są dużymi zaletami. Dodatkowo ładnie wygląda.

Innym wartym polecenia telefonem muzycznym jest 1. generacja SGS.

Co do pozostałych to nie wiem. HTC Sensation XE można kupić w komplecie z niezłymi słuchawkami, ale one grają basowo (w ogóle profil Beats Audio to ustawienie basowe; nie wiem czy rodzaj/e muzyki, których słuchasz polubią się z takim brzmieniem).

Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy mp3 i formatami bezstratnymi, to mnie ciężko jednoznacznie wskazać różnicę w jakości a mam przyzwoite słuchawki i nieźle grający telefon z dobrym softem (Power Amp). Nawet różnica pomiędzy mp3 w przeciętnej jakości (196 kbps) a FLAC zgranym z wydania winylowego (gdzie album waży ok. 1 GB) nie wyrywa z butów.

Niezależnie od telefonu i odtwarzacza, musisz zaopatrzyć się w dobre słuchawki, to one w największym stopniu decydują o jakości dźwięku. Jeśli nie jesteś audiofilem, to przyzwoicie grający telefon + przyzwoite słuchawki z pewnością spełnią twoje oczekiwania.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Po pierwsze telefon (tudzież smartfon) nie urządzeniem przeznaczonym do słuchania muzyki on po prostu daję tylko taką możliwość.

Nawet walkman od Sony ?

Mam takiego, pościągałem, kupę programów, odsłuch robiłem właśnie na tych nieszczęsnych A-Jaysah Three. Żadnej różnicy, w odtwarzaniu względem wbudowanego equalizera nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Masz na myśli FLAC? Ile ważny jedna piosenka w tym formacie, a ile mp3 z 320kbps

Różnic jest duża ale to nie o to chodzi ile wazy tylko chodzi o najważniejsza rzecz czyli JAKOŚĆ MUZYKI/DŹWIĘKU.

Bez obrazy - ale nawet nie ma porównania. .MP3 to absolutnie NIE jest format do słuchania jakiejkolwiek muzyki. 

Wszyscy nie porównujcie formatów poprzez odsłuch na telefonie tylko posłuchajcie plików na komputerze przez dobre słuchawki. Jesli na telefonie nie słychać różnicy miedzy formatami to znaczy, że po prostu telefon muzycznie jest słaby. 

Musi odtwarzac formaty .FLAC i/lub co najmniej .OGG. jesli tego nie ma to jest słaby przetwornik muzyczny = nie oczekuj wiele.

Do muzyki tylko: .FLAC, .APE. .WMA (pod warunkiem, że bez kompresji) lub .OGG tylko z najsłabszą kompresją tzn. 10 lub 9.

Absolutnie NIGDY NIE RÓBCIE do muzyki .MP3 bo to jest format dla głuchych ludzi lub dla tych co nie wiedzą co mówią ! i do tego starocie. Muzyka raz przerobiona na .mp3 raz na zawsze permanentnie zostaje wykastrowana ze wszystkiego co jest w niej PIĘKNE ! Tego nie da się cofnąć z takiego pliku.

Jesli ktoś koniecznie potrzebuje mniejsze pliki to zrób sobie zamiast .mp3 zrób .OGG nie mniej niż poziom 8. Przy kompresji na poziomie 10 jakość bedzie bardzo dobra. Różnica między taką .ogg a nawt najlepsza mp3 będzie bardzo duża. .OGG daje lepsza jakość muzyki i sceny muzycznej nawet przy tej samej wielkości pliku co .mp3.

Ale ..mp3 do muzyki - w życiu nigdy więcej !

:)

Edytowane przez rocky2
Link to post
Share on other sites

Ja mam HTC Sensation XE więc trochę Ci o nim opowiem, bo jest już ze mną rok więc troche razem przeżyliśmy.

 

Telefon ma ekran o przekątnej 4,3" więc na początku może wydawać się wielką nieporęczną bryłą, lecz po miesiącu gdy już się przyzwyczaiłem, powiem Ci, że bardzo dobrze leży w ręce i nigdy mi się z niej nie wyślizgnął. Telefon ma dwurdzeniowy procesor 2x1,5ghz, 768 mb ramu oraz GPU Adreno 220,co pozwoli na granie we wszystkie nowsze tytuły bez mulenia (oprócz GTA VC, które jest bodajże od Adreno 225, co jest śmieszne). Co do jakości telefonu powiem tak, że z wszystkich firm produkujących smartfony z Androidem, HTC robi najsolidniej wykonane telefony. Temu po prostu nie da się zaprzeczyć, każdy kto miał w rękach telefon od HTC wie o czym mówię. W mojej Sensacji klapka jest metalowa (pewnie aluminium, nie znam się :P ) z wstawkami z plastiku, raz gdy byłem trochę ,,zmęczony" (%%) telefon spadł mi na beton z ok 1,5m. Jedyne co się stało to obita obudowa (nie przeszkadza to w niczym). W dodatku ekran posiada Gorilla Glass więc go tak łatwo nie porysujesz. Przejdźmy do sedna (beats audio). Jeśli słuchasz dużo muzyki z głębokim basem to nawet nie patrz na konkurencję tylko leć po sensacje xe lub one s (podobne parametry, tylko ramu więcej). Jeśli masz dobre słuchawki (szczególnie nauszne) to naprawdę poczujesz różnice. Aparat robi przyzwoite jak na 8 mpx zdjęcia, ma świetne makro oraz nagrywa filmy w full hd (jak chcesz to na pw moge Ci jakieś foty z niego podesłac).

Żeby nie było tak kolorowo przejdźmy teraz do wad: tragiczne, ale to TRAGICZNE wsparcie od HTC. Skończyli aktualizacje na Androidzie 4.0.4, podczas gdy HTC One S który różni się tym, że ma jakieś 200< mb ramu dostał 4.1.1, ale cóż, taka polityka. Drugim mankamentem jest przegrzewający się ekran, ale tylko kiedy grasz w wymagające gry, lub bardzo długo korzystasz z internetu. Nie przeszkadza to w użytkowaniu, ale mnie to lekko denerwuje. W sumie to każdy nowszy smartfon się grzje. Ostatnia wada to aplikacje, które dostajesz wraz z telefonem (np watch, albo ebooki), a i tak prawdopodobnie nigdy już nie skorzystasz z nich w Polsce, ponieważ po prostu aplikacje te nie mają wsparcia. Co do karty: mam w telefonie karcioche 64GB, wewnętrznej pamięci 12GB oraz 50GB na Dropboxie, zastanawiam się kiedy zajmę chociaż połowę :D

 

 

Ale się rozpisałem. Podsumowując: HTC Sensation XE oferuje Ci bardzo ładny (tylko nie wiem po co ta lupa jak nikt z niej nie korzysta), naprawdę świetnie grający smartfon z tragicznym wsparciem producenta w dość przyzwoitej cenie. Naturalnie decyzja należy do Ciebie, przemyśl sprawę.

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

 

A co do XL: Stanowcze nie. To XE z 1 rdzeniowym procesorem i większym wyświetlaczem, wydajnościowo bardzo krucho wypada przy XE.

 

Pozdrawiam :P

 

 

Wytapane z mojego HTC Sensation XE za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Właśnie przeczytałem, że HTC zmieniło decyzje i jednak będzie aktualizacja dla One S do 4.2.2 i Sense 5 (wg mnie brzydkie), więc warto pomyśleć o One S.

 

@up Tak to prawda, zapomniałem o tym napisać

 

Wytapane

 

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Może ale ta gra oceniana zostaje tylko na average gdzie popularna 'mydelniczka' otrzymała ocenę good czyli została sklasyfikowana wyżej :Phttp://www.gsmarena.com/quad_core_shootout-review-790p5.php

w tym teście jest napisane że LG Optimus 4X HD gra tak samo dobrze jak s3, a wszędzie gdzie czytałem to ludzie piszą że Lg gra zle a s3 super ...

Edytowane przez buba008
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem LG potrzebuje jeszcze czasu , zeby ich smartfony byly godne polecenia. Sa to telefony wciaz wykonane z przecietnych materialow , ktore maja potencjal i dosc dobre wsparcie. Podsumowujac: poki co wstrzymalbym sie z zakupem jakiegos LG

 

Wytapane.

 

 

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Może ale ta gra oceniana zostaje tylko na average gdzie popularna 'mydelniczka' otrzymała ocenę good czyli została sklasyfikowana wyżej :Phttp://www.gsmarena.com/quad_core_shootout-review-790p5.php

Nie mogę znaleźć na jakim sprzęcie to testowali? Na jakich słuchawkach?

 

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć na jakim sprzęcie to testowali? Na jakich słuchawkach?

http://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p4.php

 

Może ale ta gra oceniana zostaje tylko na average gdzie popularna 'mydelniczka' otrzymała ocenę good czyli została sklasyfikowana wyżej :Phttp://www.gsmarena.com/quad_core_shootout-review-790p5.php

Panie moderator czyta się ze zrozumieniem - Loudspeaker Performance. Rozmowa jest o czymś innym :]

 

Widać że Galaxy S3 wygrywa w tym teście. Dodatkowo, wgrywając modyfikowany kernel można polepszyć jakość(i głośność) dźwięku. W końcu to Wolfson ;)

 

Ale HTC One X którego teraz posiadam gra zdecydowanie lepiej niż Galaxy S2, nawet zmodyfikowany(gdyby porównywać czysty to przepaść).

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...