Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, Jestem nowy na tym forum i proszę was o porade dotyczącą komputera. A więc planuje zakup komputera w ciągu 7 dni. Maksymalna kwota jaka moge przeznaczyc to 5500zl i ani grosza więcej.

 

Zastosowanie komputera : Gry (w rozdzialce 1920 na 1080 na ultra) , internet, muzyka, filmy

 

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5500zł

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt ? Tak

 

Których części potrzebujesz ? Bude

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Mój monitor to SyncMaster T240HD posiada rozdziałke 1920 1080

 

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera ? Pudełko po płycie głównej Gigabyte Ga-M56s-s3 i nic więcej.

 

Specjalne wymagania: Ma Służyc 4 lata, może go potem bardziej rozbuduje, nie zależy mi na ciszy

 

Własna propozycja zestawu :

 

Płyta Główna: Asrock z77 extreme 4

 

Procesor : i5 3570k (oc 4.5 GHZ)

 

Pamięć: Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL9, XMP,Non-ECC, ( Czy będą one kolidowac z chłodzeniem ? i dlaczego ostatnio tak podrożały pamięci ram na morele te kosztowały 156 a teraz 180 zł co jest tego powodem ?! i inne tak samo poszły w gore)

 

Karta graficzna : Gigabyte radeon hd 7970 (planowane oc 1200mhz 1600Mhz)

 

Dysk twardy : WD caviar blue 500gb

 

Dysk SSD : Myśle nad vertexem 4 128 gb bo jak patrzyłem na porównanie z Samsungiem 830 to okazał sie troche szybszy , ale podobno często są wadliwe sztuki i tu mam dylemat.

 

Chłodzenie CPU : Thermalright Hr-02 macho ( nie wiem która rewizja i mam pytanie czy to chłodziwo da rade z oc 4,5GHZ ?)

 

Napęd optyczny : Lite-On iHAS122-18 lub Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x

 

Obudowa : Zalman z11 plus

 

Zasilacz : OCZ modxstream 600w (obawiam się że mogą być zbyt krótkie kable. Podajcie jakis markowy porządny zasilacz.)

 

Wszystkie te rzeczy planuje zakupić w sklepie Morele.net , oprócz karty graficznej bo tam nie daja dodatkowo gier więc kupuje ją w agito.

 

Pytania :

 

1. Czy nic nie bedzie ze sobą kolidowało ?

2. Czy to wszystko bedzie dobrą opcją ?

3. Jaki jest kod na darmową wysyłke i pendrive ?

 

 

Ogłoszenie

 

Szukam osoby chętnej do pomocy w złożeniu komputera. Płacę 40 zł. (wiem że w morele skladaja za darmo , ale ja chciałbym sam złożyc a boje się że jak sam bym składał to moge coś zepsuć i nie mam tak dużego doświadczenie bo dopiero chodze do 2 klasy gimnazjum

 

Miejsce zamieszkania : Kielce

E-mail [email protected]

Tel: 512-019-294

 

Zapomniałem dodać że jeszcze chce sie zmiescic w tej cenie z kupnem słuchawek creative fatal1ty hs 800 i klawiaturą A4TECH XGame X7-G800V. Jeszcze jedno pytanie czy do takiego oc jak ja chce to bedzie trzeba kupic paste czy wystarczy ta co bedzie z coolerem cpu ?

 

System : Windows 7 Home premium 64 bit

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...