Skocz do zawartości

filtry przeciw kurzowe do HAF 922


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić filtry przeciw kurzowe po nowym roku do obudowy Cooler Master HAF 922.

Na razie mam tylko filtr przedniego wentyla 250mm od producenta. Szukam filtru a top obudowy gzie znajduje się drugi wentyl 250mm wydmu****ący oraz do zasilacza. Póki co zasilacz stoi wiatrakiem do góry, a chciałbym, żeby zasysał sobie powietrze z pod obudowy (tyle, że bez syfu). Kończąc, jakie filtry by się do tego nadawały. Jestem kompletnie zielony w tym temacie. Do zasilacza filtr myślę, że o średniej wielkości dziurek i grubości, a na top, taki zwykły, aby zatrzymywał opadający kurz.

Link to post
Share on other sites

Siema,posiadam Haf932 a wcześniej miałem gladiatora z filtrami i rozumiem że potrzebne Ci one bo się kurzy od środka?łatwiej obudowe otworzyć i odkurzaczem przelecieć niż itak otwierać i filter odkurzać,gdzie czasami Ci się nie będzie chciało a zapychają się strasznie szybko i jest mniejszy przepływ powietrza.To tylko moje zdanie.

Jak się uprzesz itak kupisz,zawsze możesz szukać na ebay'u.

Link to post
Share on other sites

Wiele zależy od rodzaju filtra.

Czytałem wątki jak to ludzie w Fractal Arc Midi po dłuższym nie-czyszczeniu nie mogili doczyścić jakiegoś tam filtra i mieli szare od kurzu koła na filtrze i za diabła nie mgli się tego pozbyć.

Także z tymi filtrami jak kto woli.

Można takie filtry zrobić samemu. W castoramie jest stoisku z różnego rodzaju siatkami na moskity, do tgo taśma 2-stronna i wyjdzie materiału na filty na 2-3 budy za 10-20zł.

Link to post
Share on other sites

Nie ma do dostania takich dedykowanych filtrów na top do tej obudowy. Możesz co najwyżej próbować albo domowych sposobów (rajstopy ;)) albo próbować tandem kilku filtrów.

 

Są dedykowane magnetyczne filtry do HAFa 922 ale są dość drogie oraz słabo dostępne w PL. Produkuje je firma Demciflex http://cenowarka.pl/eu/?in=&fs=Demciflex+Cooler+Master+HAF+922 . Jeśli Ci bardzo zależy to napisz do Darmacza i napewno Ci je sprowadzi. Nie wiem też czy można kupić tylko jeden górny filtr z tego kompletu. Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki Woojciech, bo szukałem długo i nie znalazłem, ale te dedyki to jednak dużo za dużo (za 30zł wiecej kupuje słuchawki). Wystarczyłby mi tylko taki jeden na spód, do zasilacza. Na yoki chyba takie są. Od spodu przyczepić i z bani :). A dla Ciebie wielki + za pomoc :)

Edytowane przez Ivanov
Link to post
Share on other sites

Wiele zależy od rodzaju filtra.

Czytałem wątki jak to ludzie w Fractal Arc Midi po dłuższym nie-czyszczeniu nie mogili doczyścić jakiegoś tam filtra i mieli szare od kurzu koła na filtrze i za diabła nie mgli się tego pozbyć.

Chyba oczywistym jest, że na filtrach po prostu osadza się cały kurz i syf z otoczenia i będzie tak w każdej obudowie z filtrami? Chyba oczywistym jest, lepiej, żeby kurz zbierał się na filtrach a nie w środku komputera? Chyba oczywistym też jest, że zebrany kurz z otoczenia w jakimś stopniu zostaje na filtrze do momentu jego wyczyszczenia? I skąd w ogóle teoria z problemem czyszczenia filtrów? Kolejna prowokacja z Twojej strony? Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie manipuluj jak zwykły troll bo poleci kolejny punkt...
Link to post
Share on other sites

Chyba oczywistym jest, że na filtrach po prostu osadza się cały kurz i syf z otoczenia i będzie tak w każdej obudowie z filtrami? Chyba oczywistym jest, lepiej, żeby kurz zbierał się na filtrach a nie w środku komputera? Chyba oczywistym też jest, że zebrany kurz z otoczenia w jakimś stopniu zostaje na filtrze do momentu jego wyczyszczenia? I skąd w ogóle teoria z problemem czyszczenia filtrów? Kolejna prowokacja z Twojej strony? Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie manipuluj jak zwykły troll bo poleci kolejny punkt...

 

Doradziłem autorowi zrobienie filtrów samemu jeśli widzi taką potrzebę. Nie obrażaj mnie na tym forum bo do troli się nie zaliczam.

Mam inne zdanie o filtrach i tyle.

 

Przeczytaj uważnie co 9 postów wyżej pisze descrypterie

"łatwiej obudowe otworzyć i odkurzaczem przelecieć niż itak otwierać i filter odkurzać,gdzie czasami Ci się nie będzie chciało a zapychają się strasznie szybko i jest mniejszy przepływ powietrza.To tylko moje zdanie.

Jak się uprzesz itak kupisz,zawsze możesz szukać na ebay'u."

 

Jemu także dasz ostrzeżenie i będziesz go straszył?

Od jakiegioś czasu robię "print scrn" wypowiedzi dotyczących mojej osoby - nie robie tego bez celu.

 

Filtry magnetyczne są bardzo fajne ale i cena wysoka. Chyba, że gdzieś da się kupić je taniej.

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites

@ komodus

Nie odpowiedziałeś na moje pytania a propos tego, że na każdym filtrze każdej w każdej obudowie będzie miała taka sytuacja (w końcu tak działają filtry przeciwkurzowe - zatrzymują wszystko na sobie). Zamiast zatem znowu bezsensownie dyskutować odpowiedz na to o czym pisałem lub się nie wypowiadaj jeśli nie potrafisz tego zrobić obiektywnie, ok?

Link to post
Share on other sites

"łatwiej obudowe otworzyć i odkurzaczem przelecieć niż itak otwierać i filter odkurzać,gdzie czasami Ci się nie będzie chciało a zapychają się strasznie szybko i jest mniejszy przepływ powietrza.To tylko moje zdanie.

Jak się uprzesz itak kupisz,zawsze możesz szukać na ebay'u."

 

Ja jestem zwolennikiem filtrów z prostego powodu - pozwalają zaoszczędzić czas. Wyczyszczenie filtra zajmuje mi 1-5 minut (wypłukuje pod bieżącą wodą) natomiast odkurzanie całej obudowy byłoby bardziej czasochłonne.
Link to post
Share on other sites

@ komodus

Nie odpowiedziałeś na moje pytania a propos tego, że na każdym filtrze każdej w każdej obudowie będzie miała taka sytuacja (w końcu tak działają filtry przeciwkurzowe - zatrzymują wszystko na sobie). Zamiast zatem znowu bezsensownie dyskutować odpowiedz na to o czym pisałem lub się nie wypowiadaj jeśli nie potrafisz tego zrobić obiektywnie, ok?

 

Odpowiadam na Twoje pytanie.

Rozumiem, że chodzi ci o to koło od kurzu na filtrze, o którym pisałem wcześniej, że ktoś tak miał w Arc Midi.

Tak masz racje - moim zdaniem tak będzie w każdej obudowie, w której zastosowano tego typu filtr na froncie (nie chodziło mi o krytykowanie tej konkretnej budy Fractala)

Im bardziej ktoś olej okresowe czyszczenie tym ciężej będzie mu potem to ładnie wyczyścić filtr. Ale to chyba oczywiste.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...