Skocz do zawartości

Zestaw tylko do Photoshopa i Lightrooma


Recommended Posts

Kurcze, czuję sie jak na karuzli :D , wczoraj 9500GT był super dziś do bani. Czy do wyświetlania interfejsu PS i LR potrzebna jest karta za 250 zł ? - może ten mój początkowy pomysł z GF 9400 GTnie był taki zły?

 

Chyba odrobinę szybsza od tego Redeona i w tej samej cenie jest GeForce 9600GT.

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50290

Link to post
Share on other sites

Nie jest potrzebna droga karta graficzna :evil:

Tego Gainwarda 9500GT poleciłem Ci z własnego doświadczenia, http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=13856 także jest dobry ale za 30zł więcej masz duże lepszą i cichszą kartę :D

Możesz spróbować szczęścia z i3 :D Cała platforma pozostanie niezmienna. Zmianie ulegnie wyłącznie procesor w przypadku i3.

Link to post
Share on other sites

Czy do wyświetlania interfejsu PS i LR potrzebna jest karta za 250 zł ?

A jak kiedyś wymienić Photoshopa na CS4 to wystarczy softmod na karcie i masz duży wydajniejszą konstrukcje niż GTS250 w tych konkretnych zastosowaniach.

Pchanie się w wynalazki pokroju 9400/9500GT mija się z celem - to jak pisał torture lepiej wziąć płytę w integrą.

Link to post
Share on other sites

Ta karta czy 9500 widzę, że będą dobre aż zanadto, teraz to mam problem, czy czekać na te nowe procesory z serii "i" x2 czy już składać, bo komp raczej potrzebny.

Natomiast, co do podkręcania, to ani sie nie znam, ani nie potrafię, wiec nie wiem, co o tym myśleć. Ostatecznie nie wiem też, ile się zyskuje na różnicy: Intel x2 (athlonx2) vs i3x2 i czy warto tu dokładać te kilka stów, bo jeżeli różnica sprowadzać się będzie do tego, że eksport 600 rawów przy pierwszym będzie trwał 30 minut, a przy drugim 25, to gra nie jest warta świeczki, a jeszcze coś spiepszę przy podkręcaniu i będzie kaplica.

Ogólnie mam wrażenie, że już przedobrzyliśmy trochę, kumpel w zeszłym roku złożył za 1900 zł tak samo pod PS i LR i gały mi wyszły, jak to chodz tj zapiepsza :D

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Mimo iż wątek jest stary to pozwolę sobie dopisać kilka rzeczy dla potomnych które kolegom grafikom może się przydadzą.

 

Ktoś napisał iż Photoshop CS3 obsługuje tylko 2 rdzenie. Nieprawda. PS w wersju CS3 obsługuje dowolną ilość rdzeni. Jest aplikacją doskonale zoptymalizowaną dla wielu fizycznych rdzeni i wielu fizycznych procesorów. Nie występuje co prawda w wersji x64 ale radzi sobie spokojnie z dużymi projektami używając swoich plików wymiany na tzw. skratch disk. I tu właśnie dochodzimy do raidu. Raid zero ZNACZNIE poprawia komfort pracy w PSie gdy owego scratch'a zrobimy na macierzy raid 0. Co do grafiki. Prawdą jest że najnowsze wersje (CS4 i CS5) wykorzystują GPU. Niestety nie do obliczeń merytorycznych (przy obliczaniu masek i filtrów) a jedynie do płynnego powiększania itp. Na profesjonalnych forach dominują zdania że nie warto tego włączać bo zysk żaden a uciąg mocy z karty ogromny a co za tym idzie grzałka na GPU i spory uciąg prądu.

Co do ligtrooma to sporo zystkuje gdy działa na raidzie no i oczywiście potrzebuje dużo ramu. Imho na 2GB nie warto w ogóle go odpalać, na 4 zaczyna się praca a na 8 już chodzi normalnie.

 

Co do procka jeszcze. Kiedyś czytałem taką dyskusje na jakimś forum na którym wypowiadał się człowiek który maczał palce w PS'ie. Okazuje się że Adobe nie bierze platform AMD pod uwagę podczas optymalizacji kodu PSa. Spowodowane jest to podobno tym że na rynku grafiki (w profesjonalnych, komercyjnych zastosowaniach) te procesory są nieobecne. Apple działa na Intelu, Dell Precision również na Intelu. Praktycznie 100% profesjonalnych stacji roboczych działa na Intelu. I to właśnie z Intelem współpracują przy optymalizowaniu kodu. Oczywiście przytaczam tylko co przeczytałem i nie twierdze że na AMD działa gorzej - nie mam z tym doświadczenia.

 

Przytocze swój konfig:

 

Intel C2Q 6600

8GB DDR2 (obecnie niestety tylko 2GB - wymieniam kości)

2x250GB Raid0

1x500GB

GF 7600GT

 

Pozdrawiam.

K.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...