Skocz do zawartości

Gtx 670 / tarcie wentylatorów


Recommended Posts

Witam

Po przekroczeniu 50% obrotów wiatraki zaczynają denerwująco "świrczeć". Starałem się naprawić problem poprzez dociśnięcie kabelków by miały jak największy dystans do wiatraków, ale i to nie pomaga.

Kartę mam od paru dni, ale dopiero wczoraj zwróciłem uwagę na problem.

http://www.sendspace.com/file/kzejlc

 

Plik nagrywany przy pomocy dyktafonu w telefonie i uruchomionymi wentylatorami na 55% także proszę bardziej pod głosić by usłyszeć to świrczenie.

Jedynym wyjściem jest zwrot towaru ?

Link to post
Share on other sites

Jestem jasnowidzem i wiem jakiej firmy masz te GPU ...

 

Myślisz, że problem w dziale Gigabyte napisałem bo nie chciało mi się niżej myszką zjechać ? Skoro już komunikujesz się z "kosmosem" to może wiesz w czym problem ?

Chłodzenie WF3.

Edytowane przez Aeonek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Myślisz, że problem w dziale Gigabyte napisałem bo nie chciało mi się niżej myszką zjechać ? Skoro już komunikujesz się z "kosmosem" to może wiesz w czym problem ?

Chłodzenie WF3.

 

Przejęzyczenie z mojej strony z wyniku zmęczenia dzisiejszym dniem :) Chodziło mi model karty, wersja WF2 czy WF3.

 

A co do tematu jest tak jak kolega wyżej, jakościowo GB troszku odstaje.

Link to post
Share on other sites

Trochę przerażają mnie komentarze, że produkty Gigabyte tak mają. Co jak co, ale wydając 1.5k na kartę oczekuję solidnego kawałka elektroniki. Na szczęście mam jeszcze 4dni na zwrot lub natychmiastową wymianę towaru na nowy. Szlak mnie trafia jakie buble są w tych czasach produkowane. Aktualnie człowiek zrażony jest już do asusa i gigabyte -.-

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A ja odkopię temat, ponieważ chcę się was zapytać czy nie warto spróbować wysłać takiej karty na gwarancję. Jakby nie patrzeć jest to przecież usterka. Czy ktoś z was wysyłał już taką kartę? Może jakiś przedstawiciel Gigabyte wypowie się na ten temat? Bo faktycznie wydający tyle pieniędzy na produkt danej firmy i dostając bubla człowiek może się zdenerwować.

Link to post
Share on other sites

Miałem gigusia 7870 WF3, również wentylator po prawej stronie / patrząc na zamontowaną GPU w standardowej budzie / ocierał.

Było to spowodowane ciężarem grafiki, wystarczyło podnieść / podeprzeć ją po prawej stronie i było git :D

 

Biorąc pod uwagę powszechność tego zjawiska, szczerze wątpię aby te "dźwięki" wydawane przez wentylatory mogą być podstawą reklamacji.  

Link to post
Share on other sites

Po dosyć długiej korespondencji z serwisem techplanet zostałem poinformowany, że zarówno to obcieranie wentylatorów karty graficznej (tylko powyżej 72 stopni Celsjusza) oraz piszczenie zasilacza (najprawdopodobniej cewki) powinny jak najbardziej podlegać gwarancji. W przypadku odrzucenia gwarancji koszt przesyłki podzespołów to max 29 zł. Chyba wyślę im zarówno kartę jak i zasilacz. Raz kozie śmierć. Najwyżej przeboleje te 30 zł. Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie serwis techplanet jest jeszcze nieczynny, więc postanowiłem napisać tu. Wysłany sprzęt trafił na ich stół i został wysłany do producenta. Czyli gwarancje można uznać za przyjętą? Piszę tu, bo chcę otrzymać szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam was po długiej nieobecności. Otóż gwarancja trochę sie przedłużyła. Karta wróci do mnie już jutro, a na dzień dzisiejszy dowiedziałem się, że zarówno zasilacz (piszczał) jak i karta graficzna zostały wymienione na nowe. Zaskoczyło mnie to bardzo, ale w sumie to jestem szczęśliwy. Mam tylko nadzieję, że nowy egzemplarz nie będzie miał już tego problemu.

Edytowane przez Milosz9022
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...