Skocz do zawartości

Wszystko o OC I5 3570K


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

puść jeszcze przez burn test

Egzberd się znalazł :->

 

To był tylko spi attempt. Nie jest wymagane 100% stabilności. Ale na upartego by zrobił, start windy i spi to już jakieś 70% sukcesu.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

jak by co chłodzenie to Scythe Gran Kama Cross, teraz domontuje parę wentylatorków w obudowie i git.

 

Cześć,

 

na dniach bedę skręcał mojego blaszaka. Mam taki sam konfig jak ty czyli 3570k+moba msi 55.

Chciałbym wiedzieć jak najlepiej zabrac się za podkręcenia. Podobno można to ogarnąć w biosie, ale przez podniesienie napięcia w biosie kręci się całą płytę ( ram jak i grafe ) lub programowo, co możecie mi poradzić ?

Link to post
Share on other sites

Kurde nie wiem skąd się Wam biorą takie temperatury.

 

Ja wykręciłem swoją i5-3570k na 4,2GHz (na samym mnożniku) i na 10 minutowym teście w OCCT pokazało mi max temp 72C dla jednego z rdzeni (pozostałe 68-70). Chłodzenie CPU to SPC FORTIS HE1225+AKASA VIPER

Link to post
Share on other sites

testuję... w RealTemp pokazało mi na jednym z rdzeni max 88C

 

http://img407.imageshack.us/img407/8841/38209238.jpg

 

Jeśli mam być szczery to niepokoją mnie trochę te wyniki...

Edytowane przez manfred86
Link to post
Share on other sites

Jak to sprawdzić? Generalnie mam tą wartość ustawioną na "AUTO"

 

Puściłem ponownie test tym razem na 100.00MHz x 42 i voltage na AUTO

 

http://img703.imageshack.us/img703/2163/oc2q.jpg

 

Temperatura jeszcze wyższa niż przy 4,3GHz ale procesor pracuje stabilnie.

 

Najwyższa wartość V w stresie jaką zaobserwowałem to 1,216V (w idle jest 1,240V)

Link to post
Share on other sites

hmmm.... a co powiesz na to że na stocku było 33C w IDLE i ~55C w stresie (czyli 3,8GHz turbo)

 

teraz w idle jest 44-45C

 

takie 2 pytanka.

 

Czy brak peryferyjnej GPU obciąża dodatkowo procesor w tych testach? Bo na razie jadę na integrze GPU.

 

Czy słabszy wentylator ogranicza lepszy? Konkretnie chodzi o to, że ten standardowy z Fortisa ma max RPM ~1500. Drugi wentylator który zamontowałem to AKASA VIPER którego max RPM to 1900 ale np w ControlCenter zauważyłem że max RPM w stresie niewiele wykraczał poza 1500...

Link to post
Share on other sites

a co mogłem zrobić nie tak podczas zakładania chłodzenia? Jedyne co mi przychodzi do głowy to za dużo pasty ale to raczej nie powinno być problemem... Myślę czy nie przełożyć drugiego wentylatora jako wyciągowy. Czy może wówczas się coś zmienić?

 

Bo przerażają mnie te temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...