Skocz do zawartości

Z77 MPower nie startuje


Recommended Posts

Witam, po złożeniu zestawu do kupy (pod okiem czujnego kolegi, który już kilka zestawów w swoim życiu złożył) okaszało się, że komputer nie chce się włączyć, kilka razy sprawdziłem połączenia kabli do zasilacza, wszystko wypinałem (zostały tylko kości ram - raz wszystkie innym razem tylko dwie). Po wciśnięciu Power na płycie na sekundę zapalają się diody na przednim panelu i zaczynają kręcić się wentyle. Zauważyłem, że na moment zaświeca się też czerwona diodka, w manualu jest napisane, że DrMos się przegrzał, ale tak od razu? Próbowałem już czyszczenia BIOS'u, kombinowałem z RAM'em. Słychać jedynie krótkie kliknięcie i się wyłącza, świeci się tylko guziczek Clear CMOS. Co sądzicie? Oddać mobo do reklamacji? Zestaw z sygnaturki
Link to post
Share on other sites

Witam. Możesz spróbować wyjąć CPU i sprawdzić czy piny w w sockecie się nie pogięły. Sprawdź także czy daje coś zmiana biosu na zapasowy przełącznikiem poniżej gniazd sata.

Ja miałem podobnie na swoim egzemplarzu po update biosu do nowszej wersji - niby wg aktualizatora wszystko przebiegło pomyślnie, ale po restarcie płyta uruchamiała się na 3 sekundy i sama resetowała i tak w kółko. W moim przypadku pomógł reflash biosu. Tylko u mnie w ogóle żadna dioda nie paliła się wtedy na płycie.

Jeśli nie pomaga to nie ma co owijać w bawełnę - gwarancja.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

W MSI widze tylko takie problemy wystepuja

Jak u ciebie z wentylacja

Wyjmij bateryjke na chwile i wsadz z powrotem.

 

Próbowałem i nic :(

 

Witam. Możesz spróbować wyjąć CPU i sprawdzić czy piny w w sockecie się nie pogięły. Sprawdź także czy daje coś zmiana biosu na zapasowy przełącznikiem poniżej gniazd sata.

Ja miałem podobnie na swoim egzemplarzu po update biosu do nowszej wersji - niby wg aktualizatora wszystko przebiegło pomyślnie, ale po restarcie płyta uruchamiała się na 3 sekundy i sama resetowała i tak w kółko. W moim przypadku pomógł reflash biosu. Tylko u mnie w ogóle żadna dioda nie paliła się wtedy na płycie.

Jeśli nie pomaga to nie ma co owijać w bawełnę - gwarancja.

 

Na wsparciu technicznym dostałem info, że trzeba zaktualizować BIOS, bo obecna moja wersja nie obsługuje procka i7 3770K. Zamawiając płytę na Morelach poprosiłem o wgranie najnowszego BIOS'u, ale widocznie tak się nie stało.

 

Wiecie może jaki jest najnowszy BIOS dla tej płyty? Na kościach BIOS'u nie ma żadnej naklejki i nie mogę nawet sprawdzić jaką mam teraz wersję

Link to post
Share on other sites

chlopie mialem GD 65 padla kumpel mial 55 padla na forum juz widzialem 2 temat o 55 tez padly wiec.... jak dla mnie to juz lepiej ausa lub giga mialem tyle lat nic sie nie stało ledwo co zmienilem i problemy ....ja sie zraziłem przekreklamowane płyty tyle jak dla mnie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej, wszystko śmiga aż pięknie, a komp świeci się jak choinka. Na spokojnie popatrzyłem sobie i...(tylko proszę bez głupich komentarzy :rotfl: ) zauważyłem, że nie podłączyłem awaryjnego zasilania mobo (8-pin)!!! Ale blamaż :mlotek: , na szczęście to MSI i płytka się nie spaliła ufff. Pospiech niczemu nie służy, ale przynajmniej mam aktualny BIOS :jupi:

 

Dzięki za rady

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...