Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jakie głośniki 2.0 ?

2.0 microlab modecom edifier

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 vitek5505

vitek5505
  • Amator

• 36 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:43

Hej

microlab solo 6c
edifier R2600
modecom MC-SHF120U
Ktore z trzech ?
  • 0

#2 homzik

homzik
  • Maniak

• 2587 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:52

Modecomy to nowy model i na razie brak recenzji, choć ja bym zaryzykował.
  • 0

#3 Grzechuboss

Grzechuboss
  • Entuzjasta

• 725 postów
  • Miejscowość:Świnoujście

Napisano 13 grudzień 2012 - 01:56

Solo 6c mają ugruntowaną pozycję na rynku i w tym segmencie cenowym będzie to pewny zakup. R2600 - możesz poczytać sobie test. Strasznie krótki kabel łączący obie kolumny, wymiana na dłuższy wiąże się z lutowaniem. Ostatnie Modecomy inny forumowicz opisał tak:

Może komuś się przyda, od dwóch dni posiadam nowe Modecomy, model MC-SHF120U.
Wykonanie na poziomie Microlabów Solo 7C (akurat te posiadłem), co ciekawe, przetworniki średnio-nisko tonowe posiadają korektor fazy (dokładnie nie wiem co daje, ale przynajmniej jest prawdziwy).

Co zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie w tych kolumnach to to że świetnie sprawdzają się przy bliskim odsłuchu, czyli: dobra przestrzeń, separacja instrumentów OK i co najważniejsze: bas nie ucieka (na wcześniejszym sprzęcie: Monitor Aduio BR2, Microlab PRO3 i parę innych kolumn, bas przy biurku zawsze znikał, dobrze był słyszalny tylko po drugiej stronie pokoju).

Kolumny brzmieniowo zakwalifikował bym jako dość neutralne z lekko wyeksponowanym dołem i świetnym zejściem (aaa, nie umie się opisywać za bardzo dźwięku). Świetnie sprawdzają się w metalu, bas nie jest jednostajny, nic na siebie nie nachodzi. Do UMC-UMC (jak ktoś lubi), także się sprawdzą.

Sam pilot do regulacji głośności jest OK, aczkolwiek za mocno świeci.

I największą wadą tych kolumn (jak w każdej takiej chińszczyźnie) jest to że po prostu sobie cichutko buczą.

Ogólnie jestem zadowolony, kolumny świetnie się prezentują i świetnie grają (i co najważniejsze z bliska, czyli: 60cm od głowy i 1m odstępu pomiędzy kolumnami).
  • 0

#4 vitek5505

vitek5505
  • Autor tematu
  • Amator

• 36 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 22:54

Modecomy to nowy model i na razie brak recenzji, choć ja bym zaryzykował.

Jesli mialbym zaryzkowac to z dwojki edifier modecom, wybralbym edifier R2600. Chociaz modecom tez prezntuje sie przyzwoicie.
Grzechuboss. Tez mi sięwydaje że microlab 6c byłby pewnym zakupem.
Widziałem wcześneij ten test i chyba poczekam na kolejne...

A moze ktos slyszal edifiery i ma porownanie z microlabami ?
  • 0

#5 aleksander12

aleksander12
  • Pasjonat

• 926 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 00:47

Edifier R2600
  • 0

i7 2600K , ASrock P67 Extreme 6, Corsair Vengeance 2x 4Gb 1600MHz LP, Asus GTX 580 Matrix , Corsair HX850, Samsung 103j 1TB, Zalman Performa , SilientumPC Pilum 400 6x 120mm.

#6 gonzo2000

gonzo2000
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 31 grudzień 2012 - 19:47

Witam i wszystkiego dobrego na rok 2013 , wracając do głośników to co do kwestii edifier 2600 to wydaje mi się iż reprezentują bardzo podobny segment cenowy co solo 7 c ,chyba pod względem awaryjności , radzą sobie lepiej mniej się psują ( czyli mniej zawodna " elektronika " ) niż u konkurencji mircolab 6/7 .
Też w zastosowanie osobnych -odrębnych wzmacniaczy na wysoki i osobo na nisko - średnie pasmo ,może dać lepsze bardziej spójne w całym paśmie to tylko gdybanie bo mało osób posiada 2600 ,są już testy na twojepc.pl i jest bardzo dobrze oceniony pod kątem sonicznych walorów , nawet jest już nowy model 2700 studio z konstrukcja oparta o 3 głośniki ( w tym modelu 2 jest odpowiedzialny za średnie pasmo ) ,chyba 2700 ma większy transformator i więcej wełny jako wytłumienie jak gra ciężko przewiedzieć za nim ktoś nie przetestuje , z rosyjskiej strony testy wypadły dobrze ,no ale wiadomo jak to z testami bywa czasem są "ubarwiane " i przez to mało rzetelne , chociaż na tym rosyjskim portalu , mierzą i przedstawiają diagramy - wykresy ,wykorzystując specjalistyczny sprzęt pomiarowy i kartę .
Pozdrawiam

test 2700 http://www.ixbt.com/...ier-r2700.shtml
2600 http://news.wilki.ru...-54-03-646.html

co do str. z testami wygląda na profesjonalne podejście ( pod kątem wykresów , użytego sprzętu -aparatury pomiarowej ) ,nie przypominam sobie ,aby na jakimś polskim komputerowym portalu dokonywano ,analiz , przedstawiano wykresy i demontowano " bebechy " głośników

Użytkownik gonzo2000 edytował ten post 31 grudzień 2012 - 20:15

• 0

#7 gonzo2000

gonzo2000
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 14:00

witam

Użytkownik gonzo2000 edytował ten post 24 styczeń 2013 - 14:03

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 2.0, microlab, modecom, edifier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych