Skocz do zawartości

Recommended Posts

Solo 6c mają ugruntowaną pozycję na rynku i w tym segmencie cenowym będzie to pewny zakup. R2600 - możesz poczytać sobie test. Strasznie krótki kabel łączący obie kolumny, wymiana na dłuższy wiąże się z lutowaniem. Ostatnie Modecomy inny forumowicz opisał tak:

 

Może komuś się przyda, od dwóch dni posiadam nowe Modecomy, model MC-SHF120U.

Wykonanie na poziomie Microlabów Solo 7C (akurat te posiadłem), co ciekawe, przetworniki średnio-nisko tonowe posiadają korektor fazy (dokładnie nie wiem co daje, ale przynajmniej jest prawdziwy).

 

Co zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie w tych kolumnach to to że świetnie sprawdzają się przy bliskim odsłuchu, czyli: dobra przestrzeń, separacja instrumentów OK i co najważniejsze: bas nie ucieka (na wcześniejszym sprzęcie: Monitor Aduio BR2, Microlab PRO3 i parę innych kolumn, bas przy biurku zawsze znikał, dobrze był słyszalny tylko po drugiej stronie pokoju).

 

Kolumny brzmieniowo zakwalifikował bym jako dość neutralne z lekko wyeksponowanym dołem i świetnym zejściem (aaa, nie umie się opisywać za bardzo dźwięku). Świetnie sprawdzają się w metalu, bas nie jest jednostajny, nic na siebie nie nachodzi. Do UMC-UMC (jak ktoś lubi), także się sprawdzą.

 

Sam pilot do regulacji głośności jest OK, aczkolwiek za mocno świeci.

 

I największą wadą tych kolumn (jak w każdej takiej chińszczyźnie) jest to że po prostu sobie cichutko buczą.

 

Ogólnie jestem zadowolony, kolumny świetnie się prezentują i świetnie grają (i co najważniejsze z bliska, czyli: 60cm od głowy i 1m odstępu pomiędzy kolumnami).

Link to post
Share on other sites

Modecomy to nowy model i na razie brak recenzji, choć ja bym zaryzykował.

Jesli mialbym zaryzkowac to z dwojki edifier modecom, wybralbym edifier R2600. Chociaz modecom tez prezntuje sie przyzwoicie.

Grzechuboss. Tez mi sięwydaje że microlab 6c byłby pewnym zakupem.

Widziałem wcześneij ten test i chyba poczekam na kolejne...

 

A moze ktos slyszal edifiery i ma porownanie z microlabami ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam i wszystkiego dobrego na rok 2013 , wracając do głośników to co do kwestii edifier 2600 to wydaje mi się iż reprezentują bardzo podobny segment cenowy co solo 7 c ,chyba pod względem awaryjności , radzą sobie lepiej mniej się psują ( czyli mniej zawodna " elektronika " ) niż u konkurencji mircolab 6/7 .

Też w zastosowanie osobnych -odrębnych wzmacniaczy na wysoki i osobo na nisko - średnie pasmo ,może dać lepsze bardziej spójne w całym paśmie to tylko gdybanie bo mało osób posiada 2600 ,są już testy na twojepc.pl i jest bardzo dobrze oceniony pod kątem sonicznych walorów , nawet jest już nowy model 2700 studio z konstrukcja oparta o 3 głośniki ( w tym modelu 2 jest odpowiedzialny za średnie pasmo ) ,chyba 2700 ma większy transformator i więcej wełny jako wytłumienie jak gra ciężko przewiedzieć za nim ktoś nie przetestuje , z rosyjskiej strony testy wypadły dobrze ,no ale wiadomo jak to z testami bywa czasem są "ubarwiane " i przez to mało rzetelne , chociaż na tym rosyjskim portalu , mierzą i przedstawiają diagramy - wykresy ,wykorzystując specjalistyczny sprzęt pomiarowy i kartę .

Pozdrawiam

 

test 2700 http://www.ixbt.com/...ier-r2700.shtml

2600 http://news.wilki.ru...-54-03-646.html

 

co do str. z testami wygląda na profesjonalne podejście ( pod kątem wykresów , użytego sprzętu -aparatury pomiarowej ) ,nie przypominam sobie ,aby na jakimś polskim komputerowym portalu dokonywano ,analiz , przedstawiano wykresy i demontowano " bebechy " głośników

Edytowane przez gonzo2000
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...