Skocz do zawartości

Komputer dla gracza.


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
Gość rezerwuar
  • 5 lat później...

Witam,

coś mi stare konto nie bangla, więc musiałem zrobić nowe (przepraszam za kłopot).

Po 5 latach chciałbym ulepszyć zestaw, który dzięki wam kupiłem.

Mianowicie:
https://www.morele.net/inventory/info/FHCMe/
Różnica jest tylko taka, że teraz jadę na SSD, bo HDD padł mi 2 lata temu.

  • Zastosowanie komputera : gry;
  • Maksymalna kwota : 2 800zł (wolałbym do 2,5k się zamknąć);
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : już;
  • Których części potrzebuję : karta graficzna + RAM(?);
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie/jeżeli koniecznie to tak;
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FullHD - Eizo FS2333;
  • Specjalne wymagania : brak;
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : wszystko oprócz tego co potrzebuję
  • Własna propozycja zestawu :
    - GTX 1070TI
    - albo dokupić jedną kostkę ramu 8gb, którego mam albo kupić 16gb ramu DDR3 z 2400MHz


    I teraz głowne pytanie moje do was: czy mój procesor i karta główna nie będą ograniczać komponentów, które chcę kupić?
    Ogólnie czy to wszystko będzie ze sobą współgrać?
    Pozdrawiam serdecznie.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.
Póki co jestem biednym studenciakiem, więc chce po prostu sobie ulepszyć, żeby pograć tak z rok - dwa na najwyższych ustawieniach.

W przyszłości jak pojawi się praca - własny hajs to będe się bardziej w to bawił.
Im taniej tym lepiej, cenowo 1070Ti jest tańsze o 200-300zł od 1080, a droższa o 150zł od zwykłej 1070, a testach widziałem, że bliżej jej do 1080 niż do 1070 - więc optymalnie myślałem właśnie o niej.

A co do ramu to rozumiem, że nie ma sesnu wymiany, tylko dokupić kość 8gb?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

GeForce GTX1080 Armor OC 8GB DDR5 256bit (1797/10010) za 2200zł to całkiem dobry wybór. Do najcichszych modeli nie należy, ale lepsze chłodzenie niż w Zotacu Mini czy innych tego typu układach.

 

 

 

A co do ramu to rozumiem, że nie ma sesnu wymiany, tylko dokupić kość 8gb?

Tak jest, nawet używane kostki za 170zł.

 

Te Kingstony pójdą bez problemu na 1866MHz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz 2500 to lepiej się zastanów na sprzedanie CPU, mobo ram i GPU. Wrzucisz wszystko do jednego wora i postawisz sobie zupełnie nową platformę. Za GPU jakieś 400 zł dostaniesz, za CPU jakieś 250 - 300 zł, pamięci i płyta też jakieś 300 - 350 zł. Będziesz mieć prawie 3700 zł.  Za 4300 na dziś dzień masz Z370, 8 GB DDR4 3000 MHz, i7 8700 oraz GTX 1080 8 GB. Czekać na nowe układy GPU od nV. 

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie, znowu zgłaszam się do was o pomoc:

  • Zastosowanie komputera : gry;
  • Maksymalna kwota : max 3k;
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : to zależy czy trzeba;
  • Których części potrzebuję : płyta główna, dysk sdd, ram oraz procesor
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1080p
  • Części z poprzedniego komputera : karta graficzna, obudowa, zasilacz(?)

     

Posiadam GTX 1080 i potrzebuję osprzętu, który go nie będzie ograniczał, bo obecny to robi.
Budżet 3k to taki max max, najlepiej w 2 tysiącach chciałbym się zamknąć.
Obudowę mam, z zasilaczem mam pytanie do was czy trzeba zmieniać?
Taki mam: https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-purepower-l8-730w-cm-bn183-modularny-80-bronze-bn183-418346/

Zależałoby mi na dysku ssd pod system, bo drugi 200gb mam to bym go przeznaczył na gry.
Słyszałem, że sa jakieś nowego typu co pod płytę główną się wpina i są o wiele szybsze.

Edytowane przez BartekBolo
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, znowu zgłaszam się do was o pomoc:

[LIS3T][*]Zastosowanie komputera : gry;

[*]Maksymalna kwota : max 3k;

[*]Czy będę podkręcać sprzęt? : to zależy czy trzeba;

[*]Których części potrzebuję : płyta główna, dysk sdd, ram oraz procesor

[*]Rozdzielczość mojego monitora : 1080p

[*]Części z poprzedniego komputera : karta graficzna, obudowa, zasilacz(?)

 

Posiadam GTX 1080 i potrzebuję osprzętu, który go nie będzie ograniczał, bo obecny to robi.

 

Po czym wnosisz że CPU ogranicza Twoją kartę?

Jakiego przyrostu mocy oczekujesz względem platformy tej co masz?

 

Doczytałem że to i5.

Za kilka stówek można zamienić na i7

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

obecnie posiadam i chcę wymienić:
- p
łyta główna --- MSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 1155;
- p
rocesor --- Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, BOX (+ chłodzenie inne);
- RAM --- 
HyperX HyperX Blu, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (KHX1600C9D3B1K2/8GX);

nie wiem, czy konkretnie te podzespoły ograniczają mi kartę graficzną, czy po prostu gry wymagają lepszej mocy tych podzespołów, ale po prostu mulą mi gry, który nie powinny przy tej karcie;
sorka, że tak późno odpisuje, ale nastawiłem się już na czekanie na nowe AMD-ki, więc rzadziej tu wpadam  :->
 
 

Edytowane przez BartekBolo
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam po przerwie.

Trochę przespałem i inne priorytety miałem, dlatego mnie nie było, ale dostałem impuls do zmiany podzepsołów w postaci kolegi, który chce sprzedać Ryzena 7 2700x i teraz mam parę spraw do Was:
- Jaka cena za używanego takiego Ryzena? Jego żywot zaczął się w lutym tego roku - nie podkręcał go.
- Posiadam MSI 1080 Armor, więc na pewno go zostawię - potrzebowałbym reszty podzepsołów pod ten duet (CPU + GPU) i teraz mam kilka pytań:
1. Głównie gram w gry i przeglądam internet czy 16 GB RAMU spokojnie starczy czy lepiej wziać 32 GB? (budżet na to jest);

2. Dysk SSD na pewno 500 GB potrzebuję na gry, obecnie mam 200 GB SSD więc mam w głowie, żeby go zostawić na system, tylko on jest z 2015r.  i nie wiem jak z trwałością i  szybkością obecnie, czy nie lepiej będzie go sprzedać i kupić nowy szybszy i trwalszy;
3. Obecny zasilacz spokojnie mi wystarczy (dzięki kajtek.);
4. Czy moje obecne chłodzenie jest kompatybilne z tym Ryzenem? I jeżeli nie, to czy zwykłe chłodzenie od Ryzena wystarczy jeżeli nie chcę go podkręcać (owy kolega ma również do niego stockowe chłodzenie, bo sam od razu kupił customowe);
5. Rozumiem, że obudowa obecna spokojnie pomieści nowe podzespoły.

Czyli w skrócie potrzebuję:
- płytę główną;

- RAM;

- Dysk albo Dyski(?) SSD;

Co do budżetu to nie gra roli szczerze mówiąc - nie chcę szaleć, chce po prostu proporcjonalne podzepsoły pod kartę graficzną i pod przyszłego procka od kumpla. Gorąco pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...