Skocz do zawartości

Komputer dla gracza.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam w planach do końca tego roku kupić nowy komputer przeznaczony w większości do gier.

Chodzi o samą skrzynkę, cena od 3000zł do 5000zł, chodzi żeby było jak najbardziej opłacalne.

Chciałbym się dowiedzieć, jak to jest z tą małą obudową, tzn. jak dokładnie ona jest mała i jakie są zalety i wady. Również chciałbym nieco wiedzieć o chłodzeniu wodnym, czy dużo trzeba dopłacać i czy jest to opłacalne.

 

  • Zastosowanie komputera : gry.
  • Maksymalna kwota : najlepiej koło 4 tysięcy.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie.
  • Których części potrzebuję : samo 'pudło'.
  • Rozdzielczość mojego monitora : monitor będzie potem wymieniany pod nowego kompa.
  • Części z poprzedniego komputera : brak, nic się nie nadaje.
  • Specjalne wymagania : w zależności czy opłacalna jest mała obudowa i chłodzenie wodne.
  • Własna propozycja zestawu : brak.
  • Inne : można powiedzieć że 'napaliłem' się na Radeona HD 7970, kierując się http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych że jest na 3 miejscu a kosztuje mniej niż gtx 680, będąc rzekomo lepszą kartą, a zależy mi żebym nie musiał kompa za szybko wymieniać. również przydałby sie dysk SSD (może być na sam system), komputer który mam teraz przyzwyczaił mnie do oszczędzania, więc można oszczędzić na dysku twardym HDD, bardziej zależy mi na szybkości niż na wielkości dysku, 500GB mi spokojnie wystarczy.
Dziękuje z góry wszystkim za pomoc, jestem w tym laikiem, więc z chęcią wysłucham również waszych porad.

POZDRAWIAM!

Link to post
Share on other sites

mozesz sobie to nawet w mini ITX zrobic, tylko to sa koszty i mozliwosci rozbudowy mniejsze

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Asus-P8Z77-I-DELUXE-Intel-Z77-LGA1155-PCXVGADZWGLANSATA3USB3RAIDDDR3WIFI/1622

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Obudowa-BitFenix-Prodigy-Black/1757

takie przyklady.

wszystko zalezy od Twoich potrzeb, oczekiwan i budzetu.

sa tez tansze takie plyty glowne, ale o OC mozesz raczej zapomniec.

http://www.sleeveking.pl/pl/p/Antec-Kuhler-H2O-620-Liquid-Cooling-System/259 powinien pasowac do tak malej obudowy. byc moze tez cos wiekszego tam wejdzie, ale to juz sie nie znam. niestety te gotowe zestawy nie sa pozbawione wad. lepiej samemu cos dobrac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a jak to wygląda w kosztach?

chodzi mi dokładnie, czy to się opłaca?

czy np. komp (normalnej wielkości) za 4tyś, jest o wiele lepszy od "mini kompa" za tą samą cenę.

mała obudowa i chłodzenie to nie jest priorytet, pytam o to z ciekawości, bo słyszałem że to fajny bajer.

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

plyta z 300 zł drozsza- jak widac. jezeli nie masz potrzeby dawania zadnych kart rozszerzen, to sie nada.

obudowa w sumie w normalnej cenie.

chlodzenie do tej obudowy mozna dac normalne, bo na wysokosc tam dosc sporo wejdzie.

koszty nie sa duzo wieksze.

 

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1001&Itemid=69&limit=1&limitstart=11 jak widac ta plyta daje rade

 

trzeba tylko uwazac, bo sekcja zasilania moze blokowac niektore coolery.

 

albo micro ATX, z wiekszymi mozliwosciami rozbudowy i tanszymi plytami. tutaj koszty nie sa w ogole wieksze, a wrecz troche nizsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.

Po przemyśleniach, pozostanę przy "dużej" (zwykłej) obudowie.

Teraz jak z chłodzeniem wodnym?

Słyszałem że dużym plusem jest cisza i że nie kurzy :D

Czy to będzie opłacalne? Czy ile będę musiał tak dopłacić ~~ mniejwięcej?

I jeszcze jedno, @jazzik, skoro rzekomo HD 7970 jest lepszy od gtx 670 i 680, to czemu dałeś tą kartę?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie wodne jest opłacalne jeśli się jakoś na tym znasz (podstawowa wiedza hydrauliczna też wymagana), a kosztuje ok. tysiąca zł, więc w tym budżecie nie zmieścisz.Jeśli chodzi o Radeony vs NVD to zdania są podzielone, ja uważam, że jeśli się gra na rozdziałce wyższej niż 1920x1080/1920x1200 to Radeony, a jak takiej i mniejszej to NVD. Jak ktoś się zajmuje grafiką, video itp to też NVD. Ja daję karty które są opłacalne wg mnie, a moim najlepszym producentem jest MSI - a od nich 7970 kosztuje 2 tysie, a 670 półtora.

Edytowane przez Jaazik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co gdyby zrezygnować z dysku ssd, kosztem lepszej karty graficznej?

Dysk SSD zawsze można potem dokupić ;)

 

Reasumując, potrzebuję kompa do gier za około 4 tysiów (zwykłej wielkości i bez chłodzenia wodnego).

Rezygnuję z dysku SSD na kokrzyść lepszej karty graficznej (przydałby się dobry "nieSSD" dysk) :D

I pytanie, czy opłaca się tera kompa kupować? czy poczekać? czy nie ma znaczenia?

POZDRAWIAM.

Edytowane przez bolo5
Link to post
Share on other sites

2500K to jednak starszy procesor i nowe sztuki juz tak rewelacyjnie sie nie kreca, tym bardziej ze autor napisal ze raczej nie bedzie robil OC. 3570K spokojnie lepszy bedzie od 2500k zegar w zegar (na start ma wyzsze taktowanie) a podkrecic go do 4.5GHZ da rade. IB 4.5GHz~SB 4.8GHZ

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cooler a mobo to dwie różne rzeczy. A jeśli chodzi o Dark Rocka to zdania są podzielone, wg mnie jest opłacalny przez ciszę i design.

Ja nie wyceniam design'u jedynie określam stosunek cena / wydajność a wiadomo, że do mocnego OC IB potrzeba jednak czegoś lepszego ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Tylko jeszcze zostaje ta nieszczęsna karta graficzna :D

Słyszałem że geforcy mają jakieś prawo do PhysX, i to czyni je lepszym od radeonów.

Po prostu potrzebuje b.dobrej karty graficznej, mogę dopłacić jeżeli wiadomo będzie że jest lepsza od innej :D

Link to post
Share on other sites

Jesli NVIDIA to 670 bo 680 jest nieoplacalna (solidny skok ceny a nie wydajnosci)

 

Gdybym kupowal dla siebie to 7970 "GHz edition" dokladnie ta:

http://www.morele.ne...7a-tdbc-447443/

 

Czesto polecany jest gigabyte ale wystarczy wziac do reki karte XFX i wiesz ze to jest inna jakosc wykonania (metalowe chlodzenie nie plastik) i rowniez cisza.

Edytowane przez batdal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...