Skocz do zawartości

HD 7950 vs GTX660 Ti


Recommended Posts

barsa a sam jedziesz na 660ti i to ostro ze szyna ze ropy a ja znam z autopsji jakie sa mnw fpsy w grach sasiad ma 7950 ja evga 660ti 3gb i uwiez ze karty jak mowie sa bardzo podobne kilka gierek ktore sprawdzalismy full hd i wszystko max mam przewaznie sredni fps wiekszy nieduzo ale jednak najpierw trza miec mnw porownanie na zywo a nie z testow z roznych portali i wtedy pisac jaka to jedna jest beee a druga lux malina niejestem fanboyem mialem duzo kart ati jak i geeforce z zadnymi niebylo problemu ani ze sterami ani z wlasciwym dzialaniem ostatnio wlasnie na tym forum juz takie bajeczki czytalem ze 7950 jest 20-30% wydajniejsza niz 6600ti noz w kieszeni sie otwiera jak fachowci prawia :-)

Link to post
Share on other sites

sorry ale wielu userów z 660ti wypowiadało się o spadkach tych kart tak gdzie trzeba więcej pamięci, dodatkowo testy to potwierdzały... nadal nie uważam, że 660ti jest lepszy, to trzeba jeszcze potwierdzić w innych testach. Uważam, że wybór teraz już nie jest tak oczywisty, chociaż ja i tak bym wziął na dziś dzień radeona, bo lepsza na przyszłość...

Link to post
Share on other sites

ja bynajmniej nietwierdze ze 660ti jest lepszejszy ale jak mowie widzialem to i owo :-) i poprostu kupilbym tansza bo wydajnosc jest na rownym poziomie kupilem 660ti nowke za niezla cene wiec wzialem i jak najbardziej jestem zadowolony narazie w kazda gre idzie pograc na max detalach najgorsze w tych czasach jest to ze wiekszosc gier to marne porty z konsol i mnw tak to wyglada :-)

Link to post
Share on other sites

niewiem czy mozna wklejac maly tescik od konkurencji ale moze sie komus przyda http://pclab.pl/news...ews51952.html��

 

zapoznałbym się z kilkoma opiniami , osób które na co dzień siedzą na nvidii w tym także i JA ( metodologia testowa się kłania ) i testują gpu w różnych konfigach

 

"... nie raz testowałem stery i na wykresie będzie bez zmian , na monitorze inna bajka. Ten problem dotyczy amd i nv , radziłbym poczytać jak działają nowe gierki na nv(fora zagraniczne) i przez okrutne rwanie obrazu ludziska zmieniają keplery na 79xx , nawet na 5xx. Czemu nikt nie piszę o nieznośnym problemie , który jest od jakiegoś czasu przy włączonym vsync ster z niewiadomej przyczyny zrzuca fps do poziomu 30fps , problem dotyczy keplera i fermi , ale nie dotyczy każdej gry. Nie wspomnę o spartaczonym zarządzaniu energii o którym nic się nie piszę , ale jak na radku się zdarzy to wielkie larum hha , jakie to śmieszne. Dodajmy do tego coraz gorszą stabilność i mniejsze oc ze stera na ster i mamy obraz jakie to stery nv są super.Fala krytyki musi iść w dwie strony , póki co widzę nv jest święta krową."

 

w najbardziej newralgicznych sytuacjach , wąska szyna i rop w gtx66x dadzą o sobie znać , tego nie przeskoczy się za pomocą drv

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Ja za swoje 660Ti dałem o 60-70 funtów mniej w porównaniu do 7950. To było tydzień po premierze GTX'a. Później cena 7950 szybko zbliżyła się do 660Ti. Dużo negatywnych komentarzy w tym moich pojawiło się w pierwsze dwa tygodnie. GTX miał gorsze sterowniki i dopiero te wydane z GTX660 poprawiły sytuację (wyeliminowały zielone tekstury i spadki w BF3 do 22 fps). Jak już wcześniej pisałem 660Ti ma większe spadki fpsów niż 7950 (bo ten też je ma jak każda karta). Później znów czytałem jak to posiadacze Radeona mimo że są niezmiernie zadowoleni, to jednak w tematach o konkretnych grach ciągle coś przytnie to tu to tam. Nawet na lepszych kartach. Na papierze faktycznie HD7950 pod względem technicznym wygląda lepiej. Ciekawy link unadarek1983. Jakby lepiej dopracowano sterowniki w HD7950 tak jak piszą w tym artykule, to faktycznie miałaby większą przewagę nad GTX'em. Interesujące jest to, że karta Nvidii ma mniej fps a płynniejszą animację. Po trzech miesiącach od premiery 660Ti jak dla mnie obie karty są zbliżone.

Link to post
Share on other sites

Po trzech miesiącach od premiery 660Ti jak dla mnie obie karty są zbliżone.

 

@Viktor śnij dalej (ręce opadają)

 

gdyby była mowa o gtx670 vs 7970, no to już sensowniejsza rozmowa

 

natomiast w przypadku 660ti vs 7950 lepiej stawiać na kartę dysponującą większą ilością atutów czyli HD7950 , dlaczego ? końcówka postu nr#30

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Unaderek1983:

Nie pisz że pogra w max detalach na tym gf w każdą grę bo tak nie jest,w głupim far cry 3 dziś robiłem testy i w opcji z vsync x2 i oczywiście reszta na max mi delikatnie zwalniała,dla przykładu filmik dziś nagrany gdzie jest to prawie max a klatek miałem około 30:

https://www.youtube.com/watch?v=7Ljd8jbmGzo&feature=youtube_gdata_player ,

Prawie full to nie full,jest jeszcze kilka innych gierek.

A nie myślałeś nad 7950 ghz edition?

Link to post
Share on other sites

Dlatego nieraz tak myśle że jak grać na średnich detalach w full hd to można by było zostać przy konsoli i nie martwić się o klatki.Chodzi mi głównie o to że kupując dość drogą kartę z wyższej półki i odpalając grę w max detalach i widząc jak się haczy to mi nerwy szarpie i myślę że nie tylko mi.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

To chyba nigdy się nie skończy....

 

7950 miała być moją pierwszą kartą od AMD ale jednak wybrałem 660Ti może bałem się AMD i zostałem przy pewnym oczywiście dla mnie czyli Nv. Gdy człowiek ma do wydania 1200zł bardziej kieruje się tym co wcześniej miał i jest sprawdzone. Z AMD miałem styczność 2 x z 5770 i 6670 koszmarne było szukanie sterów na stronie AMD dałem sobie spokój i poszukałem w google , to jest dla statystycznego klienta karygodne i zniechęca go do zakupu produktu.

 

btw 660Ti to mid-range a 7950 to high-end

 

czyli powinno być 660Ti vs 7870 ale tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości co zrobi 660Ti z 7870

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

czyli powinno być 660Ti vs 7870 ale tutaj chyba nikt nie ma wątpliwości co zrobi 660Ti z 7870

 

jak masz solidnie przeprowadzoną metodologie testową z wszytkimi upiększaczani na ultra, to widać że wąska szyna i rop w gtx66x dadzą o sobie znać , i przy dobrych wiatrach masz wydajność stockowego HD7870

 

potwierdzają to testy chociażby z hardwarefr czy ht4u ( tutaj jeszcze całkiem świeże bo z 10.12.2012 )

 

włączone takie upiększacze jak : AA-Modi: MLAA, 2x2 SSAA, 2x2 SSAA + MLAA, Post AA, FXAA hoch, 4xAA, 8xAA

 

http://img534.imageshack.us/img534/5290/7870h.jpg

 

 

 

http://img703.imageshack.us/img703/1382/zperfsumm.gif

Link to post
Share on other sites

robi jeden z drugim innym wode z mozgu maja albo ati albo geeforce a na oczy niewidzieli jednej i drugiej(na zywo) w akcji i krzycza w kazdym temacie ze 7950 duzo lepsze szok i zgroza ale ludziki lykaja to jak pelikany

 

Weź stawiaj przecinki i kropki, bo czytać się nie da.

7950 jest wydajniejszy od 660ti i tyle w temacie :)

Link to post
Share on other sites

mozesz sie bawic w te gierki w swojej piaskownicy mnie twoje gadki nieprzekonuja w innym temacie juz pisalem napisze raz jeszcze ja mam 660ti 3gb sasiad ma ati 7950 i swoje widzialem a ze widziales na oczeta tylko swoja piekna 7950 i ona jest najlepszejsza reszta to be idz dalej ludzikom tlumacz swoje fantazje

 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/67523-poradnik-dla-cierpiacych-na-dysmozgie/

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

7950 jest wydajniejszy od 660ti i tyle w temacie :)

 

a no jest , oczywiście można przyjąć taką metodologie że 660ti pokona gtx670 , wszystko da rade załatwić ( niektóre serwisy to potrafią robić niezłe cuda ) , a potem ludzie na forach zakładają tematy z pytaniem gtx670 czy 660ti , no bo przecież skoro 660-tka wypada lepiej , to po co przepłacać za 670 , prawda ?

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

jak masz solidnie przeprowadzoną metodologie testową z wszytkimi upiększaczani na ultra, to widać że wąska szyna i rop w gtx66x dadzą o sobie znać , i przy dobrych wiatrach masz wydajność stockowego HD7870 potwierdzają to testy chociażby z hardwarefr czy ht4u ( tutaj jeszcze całkiem świeże bo z 10.12.2012 ) włączone takie upiększacze jak : AA-Modi: MLAA, 2x2 SSAA, 2x2 SSAA + MLAA, Post AA, FXAA hoch, 4xAA, 8xAA

Czyli chcesz powiedzieć że 7870 jest lepsze od 660Ti?

 

a gdzie nowoczesne TXAA ?

Link to post
Share on other sites

Niech weźnie cokolwiek jedną z dwóch bo znów jak odpalicie coś co wykorzystuje physiX to radek będzie raczej w du**e,u mnie gtx w sli 470 soc w nie których grach były wydajniejsze niż hd7970 a tu znów w pozostałych on jest mocniejszy.Bez sensu pisać i kłócić się jak obie karty są w miare dobre.

Link to post
Share on other sites

mozesz sie bawic w te gierki w swojej piaskownicy mnie twoje gadki nieprzekonuja w innym temacie juz pisalem napisze raz jeszcze ja mam 660ti 3gb sasiad ma ati 7950 i swoje widzialem a ze widziales na oczeta tylko swoja piekna 7950 i ona jest najlepszejsza reszta to be idz dalej ludzikom tlumacz swoje fantazje

 

Idź się człowieku ogranij... Gdzie pisałem że reszta kart jest zła ? Zawsze polecam coś co ma lepszą cene/wydajność, nikt tu nie mówi o 660ti 3GB, tylko wersji 2gb. A to różnica bo trzeba dopłacać. Napisałem, że za 1000zł to dobra cena. Poprzednio miałem Geforcy i sobie chwaliłem, ale za 1200zł wolę kupić 7950, który ze względu na szynę pamięci może w przyszłości być lepszy :)

 

Obie karty są dobre, ale 7950 minimalnie szybszy. Ma lepszy potencjał OC. I to Ci każdy powie.

 

A z twojej wypowiedzi wynika, że jesteś jedyną tu osobą, która może iść do piaskownicy się pobawić.

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

no wlasnie tak se tlumacz chlpoczyku koniec gadki bo ona z takimi ludzikami do niczego nieprowadzi. miales obie karty ??? robiles testy obydwu???? widziales chociaz na oczy te 2 karty???? twoje argumenty jak mowie sa do .... po jednej twojej wypowiedzi widac o co kaman "7950 jest wydajniejszy od 660ti i tyle w temacie" wiec piaskownice zostawiam tobie i twoim chlopakom

 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/67523-poradnik-dla-cierpiacych-na-dysmozgie/

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

no wlasnie tak se tlumacz chlpoczyku koniec gadki bo ona z takimi ludzikami do niczego nieprowadzi. miales obie karty ??? robiles testy obydwu???? widziales chociaz na oczy te 2 karty???? twoje argumenty jak mowie sa do .... po jednej twojej wypowiedzi widac o co kaman "7950 jest wydajniejszy od 660ti i tyle w temacie" wiec piaskownice zostawiam tobie i twoim chlopakom

 

Masz 7950 ? Niee, więc idź stąd lepiej, poczytaj co inni piszą. Po nowych sterownikach 7950 jest wydajniejszy, trochę, ale jest. Moi koledzy też mają dużo rzeczy... Daj jakieś testy jak masz taką dużą wiedze i naucz się pisać.

 

Szkoda że tylko na papierze :cry:

 

http://pclab.pl/news51952.html

 

Oni się sugerują serwisem "TechReport" który ma bardzo złą opinię, ich metody i wiarygodność testów pozostawiają wiele do życzenia. Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

dzieciaku z toba juz gadka skonczona z mojej strony tak sasiad ma 7950 pietro wyzej i porownywalismy troche fpsy kilka gier zainstalowalismy z tych nowszych i mam poglad sytuacji bardziej qrw.... niz twoje sra..... polskiego to taki xxxxx jak ty uczyc mnie niebedzie

 

http://forum.benchmark.pl/topic/67523-poradnik-dla-cierpiacych-na-dysmozgie/

 

// 1. Naucz się pisać posty, tak żeby inny rozumieli twoją wypowiedź

// 2. Włącz sobie sprawdzanie błędów pisowni.

// 3. Nie obrażaj innych użytkowników.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...