Skocz do zawartości

HD 7950 vs GTX660 Ti


Recommended Posts

Mam problem w decyzji wyboru kupna karty graficznej.

Przeczytałem wiele recenzji i testów, niestety nadal mam problem w wyborze.

Zastanawiam się pomiędzy:

 

MSI GTX660 Ti Power Edition OC Twin Frozr IV

 

oraz

 

Sapphire Radeon HD 7950 3GB Vapor-X OC with boost

 

 

Jedną z najważniejszych cech karty poza wydajnością to cisza.

 

Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które mają w/w karty lub miały z nimi styczność.

Przeczytałem również, że AMD do swoich kart ma problemy ze sterownikami.

Czy to jest prawda ? Pytam się dlatego, że od Radeona 9800XT mam nvidię.

 

Dzięki,

Edytowane przez Majkelp
Link to post
Share on other sites

Trzy strony dalej masz podobny temat. Na przyszłość użyj opcji szukaj. "7950 kontra 660ti" pojawia się przynajmniej raz na tydzień. Większość poleci tobie 7950 bo ma lepszą konstrukcję i jest bardziej wszechstronne, że tak to ujmę. 660ti jest nastawione na wynalazki Nvidii, których jak na razie jest jak na lekarstwo. Mimo wszystko gtx radzi sobie z grami jak Far Cry 3, Max Payne 3 czy Battlefield 3 pod warunkiem, że twój monitor nie wymaga więcej niż Full HD.

Link to post
Share on other sites

Tema wałkowany X - razy

 

Posiadam MSI GTX660 Ti Power Edition OC Twin Frozr IV

 

Jestem zadowolony wystarcza mi w zupełności karta jest cicha jedynie co zauważyłem to podczas startu komputera wentylatory przez ok 5-10s chodzą na maxa ale później zwalniają do 30%

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Miałem i nVidie(7600GS, 9800GT, GTS250, GTX470) i AMD(HD4870, teraz HD6950). Problemów ze sterownikami nie stwierdziłem. Plusem ze strony AMD jest za to częstsze wydawanie nowych wersji - nVidia tutaj wydaje je rzadziej i to wcale nie z powodu ich większego dopracowania.(wielu użytkowników skarży się właśnie na zbyt rzadkie aktualizacje)

 

Osobiście wybrałbym 7950.

 

PS: W internecie można również przeczytać o problemach ze sterownikami nVidii. Nie ma tutaj reguły - problemy są i zawsze będą po obu stronach - dotykają one jednak marginalnych przypadków, raczej nie spodziewaj się ich u siebie.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Tema wałkowany X - razy

 

Posiadam MSI GTX660 Ti Power Edition OC Twin Frozr IV

 

Jestem zadowolony wystarcza mi w zupełności karta jest cicha jedynie co zauważyłem to podczas startu komputera wentylatory przez ok 5-10s chodzą na maxa ale później zwalniają do 30%

 

Chodzą na maxa i to w przeciwną stronę, bo to jest taka "funkcja antykurzowa".... może spytam z ciekawości, coś to daje??

 

Nie miałem żadnej z kart, ale poleciłbym Ci hd7950... po ostatnich sterach wydajniejsza i ma lepsze parametry.

Link to post
Share on other sites

Chodzą na maxa i to w przeciwną stronę, bo to jest taka "funkcja antykurzowa".... może spytam z ciekawości, coś to daje??

Ciekawa teoria nie wiedziałem o co z tym chodzi myślałem że to jakiś błąd że jak wyjdzie nowy bios do karty to poprawią to.

 

Nie wiem czy coś daje mam zbyt nową karte by była zakurzona, zerkne za pół roku i zobaczę czy jest zakurzona ;)

Link to post
Share on other sites

ogólnie 7950 jest ciut szybsza ale to zalezy tez w co grasz bo sa gry gdzie 660 ti jest szybsze a dobrze wykręcone w standardzie jak zotac extreme (1098/1652) to juz prawie 670.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

i co te "prawie" mu daję z szyną 192bity... Kilku posiadaczy tej karty i zwykłej gtx660 pisało o spadkach fps, a jednak OC to lepsze będzie miał w większości wypadków radeon. Zgryz to może być między gtx670/680 a hd7970, ale nie w tym wypadku.

Link to post
Share on other sites

Czy 7950 czy 660ti to obie mają spadki fps w podobnych jak i w różnych sytuacjach. Jak czy tam te tematy o tych dwóch kartach to zawsze jest tak, że GTX ma spadki fps (a HD7950 ich nie ma?) i Radeon ma te sterowniki 12.11 (a Nvidia nie wypuszcza sterowników?). Jednakże faktem jest, że 660ti ma większe spadki. Obejrzyj sobie też porównania na YT.

Edytowane przez Viktor
Link to post
Share on other sites

ma też spadki, tylko w przypadku 660ti możemy łatwo zdiagnozować przyczynę, a z każdą bardziej pamięciożerną grą będzie jeszcze gorzej, a chyba mniej wymagających sprzedawać nie zaczną.... NV też ma stery, ale akurat w przypadku 12.11 AMD naprawdę dało popis, w obozie zielonych nic takiego nie wystąpiło.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

660ti będzie miało więcej spadków ze względu na szynę(w nowych grach może mieć większe problemy). 7950 po nowych sterach można porównywać z 670. Szczególnie, że jest 300zł tańszy. Lepiej podkręca się od 660ti... 1200Mhz to nie problem :)

Link to post
Share on other sites

niewiem czy mozna wklejac maly tescik od konkurencji ale moze sie komus przyda http://pclab.pl/news...ews51952.html�� juz tyle tematow bylo i dalej farsa trwa czy ktos tego chce czy nie to 660ti i 7950 sa wydajnosciowo bardzo ale to bardzo podobne w jednej grze zieloni w grugiej czerwonce ale jak mowie szopka dalej bedzie trwac :-)

Edytowane przez unadarek1983
Link to post
Share on other sites

Siema

Ja sprzedałem kilka dni temu gtx 470 w sli i wziąłem hd 7970,z początku miałem dość tej karty ale chybaa tylko dlatego że tak sobie wbiłem do głowy,z dnia na dzień jestem coraz batdziej zadowolony,nie słuchaj że wszystkie gry w max detalach będą chodzić w full hd płynnie bo nie jest to prawda,w twoim wypadku wziąłbym to co tańsze,następnym razem jak będzie w tej samej cenie gtx co hd to biore nvidie,ze sterami niema żadnych problemów mimo że śmigam na betach,do hd 7950 możesz wgrać bios z ghz edition,tak na marginesie,ja nie robiłem tego a kupiłem sapphire i bez problemu kręci się na 1200 na 1500....

Co nie weźmiesz będziesz zadowolony jeśli teraz masz coś słabego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...