Skocz do zawartości

Xonar D1 buczenie przy dużej głośności


Recommended Posts

Witam, mam spory problem z buczeniem głośników Edifier C3 podłączonych do xonara d1. Przy głośności powyżej 50% (na pokrętle głośnikowym) pojawia się denerwujące buczenie w głośnikach. Ma to prawdopodobnie ścisły związek z kartą graficzną - ponieważ przy stronie internetowej buczenie jest małe i zwiększa się, jeśli na stronie jest więcej elementów graficznych. Przy filmach i grach jest już nie do zniesienia (tzn przy małych głośnościach systemowych i gry, bo przy dużych buczenie zostaje trochę zagłuszone). Wymieniłem kontakt, wyzerowałem - obudowa przestała przewodzić prąd (bo wcześniej przewodziła). Ale problem nie ustał. Sprawdzałem inne głośniki, słuchawki, podłączyłem inną listwę - buczenie jest nadal. Doszedłem jeszcze do tego, że tak samo jak przy karcie dźwiękowej - jeśli odkręcę śrubkę od karty graficznej (spowoduję aby ten metalowy panel nie dotykał "dziurki" na śrubkę mocującą) buczenie ustaje. Z kartą dźwiękową jest tak samo. Wszystkie możliwe kable są sprawdzone. Na 100% nie jest to wina softu. Nawet jeśli odpalę stronę internetową to pojawia się buczenie (im więcej elementów graficznych tym większe buczenie). Przy grach jest już bardzo głośne buczenie. Wymieniałem śrubki, montowałem podkładki gumowe/plastikowe i nic - jakikolwiek najmniejszy kontakt metalowego panelu karty dźwiękowej/graficznej z "dziurką" na śrubkę mocującą i już buczenie.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Zmiana zasilacza nic nie da. Tworzy się po prostu pętla masy, wiele tutaj zależy od ułożenia poszczególnych komponentów w komputerze i miejsca gdzie jest zainstalowany zasilacz. Jedyne co możesz w tej sytuacji zrobić to zdemotować bracket karty dźwiękowej i odizolować go przez odpowiedni montaż podkładek w miejscu śrubek. Jeżeli masz multimetr to przed instalacją karty sprawdź czy udało się dobrze odizolować bracket.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...