Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , od niedawna zacząłem przygodę z programowaniem . Ale mam kilka pytań :

 

1) Czy jak w Visual Studio robi się projekt aplikacji okienkowej to to jest to samo co pusty projekt z kodem ?

2) Jaki jest dobry program do pisania w C++

3) Czy Visual Basic to C++ ?

4) Czy poradnik w pdf. "Od zera do gry kodera" jest dobry?

5)Czy w Visual Studio robiąc aplikacje okienkową idzie włączyć podpowiedzi takie jak w Visual Basic ?

Link to post
Share on other sites

Witam , od niedawna zacząłem przygodę z programowaniem . Ale mam kilka pytań :

 

1) Czy jak w Visual Studio robi się projekt aplikacji okienkowej to to jest to samo co pusty projekt z kodem ?

2) Jaki jest dobry program do pisania w C++

3) Czy Visual Basic to C++ ?

4) Czy poradnik w pdf. "Od zera do gry kodera" jest dobry?

5)Czy w Visual Studio robiąc aplikacje okienkową idzie włączyć podpowiedzi takie jak w Visual Basic ?

 

2. To zależy co chcesz tworzyć, do aplikacji okienkowych używam QT Creator (i biblioteki) bardzo fajne możliwości ale nie polecam tego na początek. Do aplikacji konsolowych to Code::Blocks albo Dev-Cpp i tego powinieneś teraz używać.

3. Nie

4. Ciężko powiedzieć nie czytałem ale głównie chodzi żeby załapać składnie i podstawowe zasady potem trzeba pisać pisać i jeszcze raz pisać.

Link to post
Share on other sites

2) Na początek wystarczy coś prostego, ale nie ruszaj DevC++ - to środowisko jest niestety przestarzałe i można się mocno zniechęcić z jego powodu. Bardzo proste i przyjemne jest CodeBlocks, QtCreator także ma swoje zalety. Z "dużych" środowisk jest VisualStudio w wersji Express (darmowy, można polecić, jeśli bardzo Ci zależy na pisaniu w wytworze z rodziny MS) oraz Eclipse CDT - darmowy, przenośny (to samo środowisko na windowsie i linuksie) i również dość potężny (w wielu aspektach lepszy od VS, w wielu to VS jest górą). Z czasem pewnie dojdziesz do tego, w czym najlepiej.

 

3) To dwa odmienne języki programowania

 

4) Na początek może być, trochę lat już ma, ale wiele osób do chwali. Do załapania podstaw zdecydowanie wystarczy.

 

5) O jakie podpowiedzi CI chodzi? Dopełnianie nazw funkcji i klas? Tak, da się.

Link to post
Share on other sites

2) Na początek wystarczy coś prostego, ale nie ruszaj DevC++ - to środowisko jest niestety przestarzałe i można się mocno zniechęcić z jego powodu. Bardzo proste i przyjemne jest CodeBlocks, QtCreator także ma swoje zalety. Z "dużych" środowisk jest VisualStudio w wersji Express (darmowy, można polecić, jeśli bardzo Ci zależy na pisaniu w wytworze z rodziny MS) oraz Eclipse CDT - darmowy, przenośny (to samo środowisko na windowsie i linuksie) i również dość potężny (w wielu aspektach lepszy od VS, w wielu to VS jest górą). Z czasem pewnie dojdziesz do tego, w czym najlepiej.

 

Dla sprostowania, dev-cpp jest rozwijane od jakiegoś czasu więc spokojnie można z niego korzystać ;)

http://sourceforge.net/projects/orwelldevcpp/

Edytowane przez Ravan
Link to post
Share on other sites

Zostało coś dla mnie :)

1) W Visual Studio aplikacja okienkowa to gotowy szkielet, żeby zrobić... aplikację okienkową (znaczy ten kawałek kodu odpowiedzialny za inicjalizację wszystkiego itp. już jest stworzony). Pusty projekt to jak sama nazwa mówi... pusty projekt, można klepać wszystko od zera.

 

A Dev-C++ raczej nie polecam (C++ też zresztą nie polecam, ale to już inna historia :) )

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bo do nauki programowania bardziej nadaje się czysty C, a potem żeby programować obiektowo bardziej nadaje się prawie wszystko inne niż C++ :)

 

Potwierdzam. Lepiej zainteresuj się javą lub python'em

 

Dla sprostowania, dev-cpp jest rozwijane od jakiegoś czasu więc spokojnie można z niego korzystać ;)

http://sourceforge.n...s/orwelldevcpp/

 

Chwała im za to :). Był to kiedyś mój ulubiony program. Uczyłem się w nim pisać pierwsze programy konsolowe. I zawsze miałem o nim bardzo dobre zdanie. :). Obecnie używam QT creatora zamiennie z VS w zależności od projektu.

Edytowane przez maden
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
@szatkus Czemu nie polecasz C++?

Hmm pewno dla tego, że tak jak to mi kiedyś ktoś powiedział i na własnym doświadczeniu, że w C++ wszystko musisz robić sam, gdyż jest to język niskopoziomowy, a w takiej C# czy vb.net masz gotowe biblioteki i jest o wiele łatwiej (języki wysokopoziomowe).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...