Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kilka pytań co do C++

c++ visual studio basic programowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robcio5551

Robcio5551
  • Hardstyler

• 311 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 15:45

Witam , od niedawna zacząłem przygodę z programowaniem . Ale mam kilka pytań :

1) Czy jak w Visual Studio robi się projekt aplikacji okienkowej to to jest to samo co pusty projekt z kodem ?
2) Jaki jest dobry program do pisania w C++
3) Czy Visual Basic to C++ ?
4) Czy poradnik w pdf. "Od zera do gry kodera" jest dobry?
5)Czy w Visual Studio robiąc aplikacje okienkową idzie włączyć podpowiedzi takie jak w Visual Basic ?
  • 0

#2 Ravan

Ravan
  • Bywalec

• 135 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 09 grudzień 2012 - 15:55

Witam , od niedawna zacząłem przygodę z programowaniem . Ale mam kilka pytań :

1) Czy jak w Visual Studio robi się projekt aplikacji okienkowej to to jest to samo co pusty projekt z kodem ?
2) Jaki jest dobry program do pisania w C++
3) Czy Visual Basic to C++ ?
4) Czy poradnik w pdf. "Od zera do gry kodera" jest dobry?
5)Czy w Visual Studio robiąc aplikacje okienkową idzie włączyć podpowiedzi takie jak w Visual Basic ?

2. To zależy co chcesz tworzyć, do aplikacji okienkowych używam QT Creator (i biblioteki) bardzo fajne możliwości ale nie polecam tego na początek. Do aplikacji konsolowych to Code::Blocks albo Dev-Cpp i tego powinieneś teraz używać.
3. Nie
4. Ciężko powiedzieć nie czytałem ale głównie chodzi żeby załapać składnie i podstawowe zasady potem trzeba pisać pisać i jeszcze raz pisać.
  • 0

#3 maciekslon

maciekslon
  • Amator

• 54 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 17:08

2) Na początek wystarczy coś prostego, ale nie ruszaj DevC++ - to środowisko jest niestety przestarzałe i można się mocno zniechęcić z jego powodu. Bardzo proste i przyjemne jest CodeBlocks, QtCreator także ma swoje zalety. Z "dużych" środowisk jest VisualStudio w wersji Express (darmowy, można polecić, jeśli bardzo Ci zależy na pisaniu w wytworze z rodziny MS) oraz Eclipse CDT - darmowy, przenośny (to samo środowisko na windowsie i linuksie) i również dość potężny (w wielu aspektach lepszy od VS, w wielu to VS jest górą). Z czasem pewnie dojdziesz do tego, w czym najlepiej.

3) To dwa odmienne języki programowania

4) Na początek może być, trochę lat już ma, ale wiele osób do chwali. Do załapania podstaw zdecydowanie wystarczy.

5) O jakie podpowiedzi CI chodzi? Dopełnianie nazw funkcji i klas? Tak, da się.
  • 0

#4 Robcio5551

Robcio5551
  • Autor tematu
  • Hardstyler

• 311 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 17:29

A na 1 pytanie ktoś odpowie?
  • 0

#5 Ravan

Ravan
  • Bywalec

• 135 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 09 grudzień 2012 - 17:59

2) Na początek wystarczy coś prostego, ale nie ruszaj DevC++ - to środowisko jest niestety przestarzałe i można się mocno zniechęcić z jego powodu. Bardzo proste i przyjemne jest CodeBlocks, QtCreator także ma swoje zalety. Z "dużych" środowisk jest VisualStudio w wersji Express (darmowy, można polecić, jeśli bardzo Ci zależy na pisaniu w wytworze z rodziny MS) oraz Eclipse CDT - darmowy, przenośny (to samo środowisko na windowsie i linuksie) i również dość potężny (w wielu aspektach lepszy od VS, w wielu to VS jest górą). Z czasem pewnie dojdziesz do tego, w czym najlepiej.

Dla sprostowania, dev-cpp jest rozwijane od jakiegoś czasu więc spokojnie można z niego korzystać ;)
http://sourceforge.n...s/orwelldevcpp/

Użytkownik Ravan edytował ten post 09 grudzień 2012 - 17:59

• 0

#6 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów
  • 3DMark 06:18559

Napisano 09 grudzień 2012 - 20:43

Zostało coś dla mnie :)
1) W Visual Studio aplikacja okienkowa to gotowy szkielet, żeby zrobić... aplikację okienkową (znaczy ten kawałek kodu odpowiedzialny za inicjalizację wszystkiego itp. już jest stworzony). Pusty projekt to jak sama nazwa mówi... pusty projekt, można klepać wszystko od zera.

A Dev-C++ raczej nie polecam (C++ też zresztą nie polecam, ale to już inna historia :) )
  • 0

#7 maciekslon

maciekslon
  • Amator

• 54 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 22:01

Dla sprostowania, dev-cpp jest rozwijane od jakiegoś czasu więc spokojnie można z niego korzystać ;)

Eh, to niespodzianka. Niestety, prawdopodobnie dużo wody w Wiśle upłynie zanim zniknie fama "złego deva". No i muszą sobie zasłużyć ;P
  • 0

#8 Robcio5551

Robcio5551
  • Autor tematu
  • Hardstyler

• 311 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:46

@szatkus Czemu nie polecasz C++?

Użytkownik Robcio5551 edytował ten post 10 grudzień 2012 - 13:46

• 0

#9 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 14:02

Bo do nauki programowania bardziej nadaje się czysty C, a potem żeby programować obiektowo bardziej nadaje się prawie wszystko inne niż C++ :)
  • 0

#10 maden

maden
  • Dyskutant

• 197 postów

Napisano 22 grudzień 2012 - 01:47

Bo do nauki programowania bardziej nadaje się czysty C, a potem żeby programować obiektowo bardziej nadaje się prawie wszystko inne niż C++ :)

Potwierdzam. Lepiej zainteresuj się javą lub python'em

Chwała im za to :). Był to kiedyś mój ulubiony program. Uczyłem się w nim pisać pierwsze programy konsolowe. I zawsze miałem o nim bardzo dobre zdanie. :). Obecnie używam QT creatora zamiennie z VS w zależności od projektu.

Użytkownik maden edytował ten post 22 grudzień 2012 - 01:50

• 0

http://www.hypertex.pl - profesionalna realizacja wideo.

#11 Rexlu

Rexlu
  • Jarl Rexlu

• 1411 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 07 styczeń 2013 - 07:48

@szatkus Czemu nie polecasz C++?

Hmm pewno dla tego, że tak jak to mi kiedyś ktoś powiedział i na własnym doświadczeniu, że w C++ wszystko musisz robić sam, gdyż jest to język niskopoziomowy, a w takiej C# czy vb.net masz gotowe biblioteki i jest o wiele łatwiej (języki wysokopoziomowe).

• 0

~~ PC  ~~

http://forum.benchma...er/65677-rexlu/

~~ Masz Androida!? Zobacz moją grę! / GeoKesz - Youtube!

Przysłowia Polskie / Youtube-GeoKesz

#12 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:06

Gwoli ścisłości, kiedyś C/C++ były uznawane za języki wysokiego poziomu. W tej chwili się je zalicza jako średniego poziomu, ale nigdy nie były nazywane językami niskopoziomowymi (jak np. ASM).

• 0

#13 Rexlu

Rexlu
  • Jarl Rexlu

• 1411 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 07 styczeń 2013 - 22:42

Przepraszam, faktycznie c++ jest średniego poziomu jeżeli tak przyrównujemy. Tutaj Jak najbardziej racja, i mój post do poprawienia.

• 0

~~ PC  ~~

http://forum.benchma...er/65677-rexlu/

~~ Masz Androida!? Zobacz moją grę! / GeoKesz - Youtube!

Przysłowia Polskie / Youtube-GeoKesz

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: c++, visual, studio, basic, programowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych