Skocz do zawartości

Komputer sie nie zalacza


Recommended Posts

Drugi raz przydarzyla mi sie dziwna rzecz tzn nie moglem uruchomic komp.Zachowywal sie tak jakby nie bylo zasilania nie moglem go wlaczyc.Pomoglo dopiero odloczenie go od sieci na chwile poczym na nowo go podlaczylem i sie zaloczyl.Powiedzcie gdzie szukac przyczyny.Dodam ze komp jest nowy

:help:

Link to post
Share on other sites

jest szansa, na to bo nie wiem co to dokładnie za model, bo niestety nie znam tabliczek takich dziadów na pamiec, a moze byc z niego taki przekret ze ma 200W na 12V i jeszcze sprawnosć 50% ;)

Nie znam sie dobrze na komp ale nie lubie jak cos szwankuje.Jest wsrodku tabelka

ze na 12 v obsluguje od 9a do22a i na koncu total 600w

 

jest szansa, na to bo nie wiem co to dokładnie za model, bo niestety nie znam tabliczek takich dziadów na pamiec, a moze byc z niego taki przekret ze ma 200W na 12V i jeszcze sprawnosć 50% :P

Nie znam sie dobrze na komp ale nie lubie jak cos szwankuje.Jest wsrodku tabelka

ze na 12 v obsluguje od 9a do22a i na koncu total 600w

dla 22a
Link to post
Share on other sites

Btw. Nie pisz posta pod postem, jest taka opcja "Edytuj" w dolnym prawym rogu Twojej wypowiedzi, zacznij jej używać, aby nie robić bałaganu tutaj ;) Jak Twoj post jest ostatni, to go edytuj zamiast pisac kolejny, no chyba ze minelo od niego juz 6 godzin i opcja edytuj jest niedostepna :P

Link to post
Share on other sites

Mam tak w tym zasilaczu pisze tak bo nie wiem jak tu wkleic zdjecie z komp

+5v 15a 19 20 27 30 34 32 42 45

+12v 9a 10 10 10 12 14 17 19 22

-5v 0,3a 0,3 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5

-12v 1a 1 0,5 0,8 0,8 0,8 0,8 0,8 0,8

3,3v 15 16 20 24 26 28 28 29 30

+5vcb 2a 2 2 2 2 2 2 2 2 2

+5v+3,3v 125w 135w 150w 200w 235w 250w 280w 300w 320w

Total 250 300 330 350 400 450 500 550 600

Sorry ze tak ale nie umiem tutaj inaczej tego napisac :)

:)

Takie dane ma moj zasilacz slucham co macie do powiedzenia

W internecie sie doczytalem ze ten zasilacz jest na czarnej liscie :)

Ale czy to napewno bedzie zasilacza co myslicie

Link to post
Share on other sites

Pożycz od kogoś dobry zasilacz tylko jakiś lepszej firmy i sprawdź to tylko dobrze sprawdź... Tzn podłącz to i testuj to jakiś tydzień czy tak się będzie zachowywało... Jak przy testowaniu nie wysypie się to będziesz musiał nowy zasilacz wstawić, a jak na zmienionym zasilaczu też będzie wariował to pomyślimy...

Link to post
Share on other sites

Oprócz zasilacza, który i tak nadaje się do wymiany, sprawdź prawidłowość uziemienia gniazdka (w zależności od instalacji - na trzeci kabel zółto-zielony albo na "zero"). Miałem bardzo podobny problem, a wina leżała właśnie w braku dostatecznego uziemienia kompa.

Link to post
Share on other sites

Mozesz napisac prosciej chodzi o zasilanie do listwy :)

Szlak mnie trafia bo mam nowego komp przy starym plyta siadla i myslalem ze problem sie skonczy a tu nowy komp i znowu jazda :)Mam tego komp miesiac i w ciagu ostatniego tygodnia przydazylo mi sie to drugi raz.Przyszedlem z pracy chce go wlaczyc a tu nic

Link to post
Share on other sites

Mozesz napisac prosciej chodzi o zasilanie do listwy :)

A.. sorry. Mam na myśli uziemienie gniazdka w ścianie, z którego pobierasz energię, a konkretnie o tzw. "bolec" w tymże gniazdku. W zależności od wieku Twojej instalacji, za uziemienie może odpowiadać trzeci kabel, w kolorze żółto-zielonym połączony z owym bolcem, bądź też, jeśli instalacja jest starszego typu, bolec powinien być połączony z kablem "zero" mostkiem.

 

Prawidłowość uziemienia możesz sprawdzić dotykając ramy obudowy, jeśli czujesz choćby delikatne mrowienie (nawet w postaci uczucia chropowatości powierzchni), to znak, iż komputer nie jest uziemiony.

 

Oczywiście wszelkie majstrowanie przy gniazdku sieci elektrycznej uskuteczniaj "bez prądu". :)

 

Mam tego komp miesiac i w ciagu ostatniego tygodnia przydazylo mi sie to drugi raz.Przyszedlem z pracy chce go wlaczyc a tu nic

Również tak miałem, sprawdziłem wszystko od kabli obudowy po mobo, a wina leżała właśnie w źle założonym gniazdku.

Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze cos czuje to teraz gniazdko sprawdzic:0

Istalacja jest stara ma 25 lat.

Dziwna historia uziemnienie powoduje ze komp nie moge wlaczyc:)

Dziwi mnie tylko to ze komputer jest podlaczony 2lata azdarzylomi sie to drugi raz

Dzieki za rade jutro sprubuje to sprawdzic

Link to post
Share on other sites

A na pewno masz masz gniazdko z uziemieniem (bolcem?) :)

 

Jeśli tak, to w takim razie musisz sprawdzić czy bolec jest połączony z kablem zero. Jeżeli nie, to trzeba wziąć żyłę kabla do instalacji elektrycznej i zrobić mostek. Żaden ze mnie Wałęsa, ale poradziłem sobie. :)

 

Generalnie czytałem to forum http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html

i tam znalazłem wszystkie informacje. Łącznie z tym, iż winowajcą jest brak uziemienia. :)

Link to post
Share on other sites

Miales kolego racje nie mam trzeciego kabla czyli uziemnienia w gniazdku.Czy to uziemnienie jest az tak wazne :x

Bede musial zrobic tzw mostek czy jest jakies inne rozwiazanie

Wiesz, nawet jeśli nie okaże się to bezpośrednią przyczyną problemu, to jednak kompa lepiej mieć na uziemieniu tak czy inaczej :]. Także polecam zrobienie mostka, przykręcasz jeden koniec kabelka pod blaszkę bolca, a drugi przykręcasz razem z kablem "zero" (pod tę samą blaszkę) i gra. :D

Też nie mogłem uwierzyć, że brak :( uziemienia może powodować tego rodzaju cyrki, a jednak... :)

Link to post
Share on other sites

cyrki są wynikające z konstrukcji zasilacza :D, pooglądaj schematy zasilaczy komputerowych to sie dowiesz

:( Wow, klawa odpowiedź. Szkoda, że przy moim markowym, sprawnym zasilaczu bequiet, problem ustąpił po uziemieniu komputera. Nie twierdzę, że to na pewno jest przyczyną, ale biorąc pod uwagę własne doświadczenia, wskazuję ew. możliwości.

Wróć lepiej do oglądania schematów... Albo lepiej, wejdź na elektroda.pl i zacznij dyskusję z "laikami", którzy pomogli mi rozwiązać problem i zacznij ich edukować w zakresie budowy zasilaczy i braku wpływu uziemienia na podobne zachowania komputerów.

Sorry, ale "pooglądaj schematy zasilaczy komputerowych to sie dowiesz"? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...