Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

 

Na wstępie zaznaczę, że jestem świadom podejścia do tego typu tematów. Głównie wszystko zwala się na złącze VGA czy tam D-sub ale mam nadzieję, że znajdzie się inne wyjaśnienie.

 

Posiadam kartę Sapphire Radeon HD 7850 2GB. Posiadam monitor z wejście VGA (tylko). Korzystam z przejściówki DVI-VGA.

Mój problem polega na tym, że podczas grania na ekranie występują białe paski, widoczne najlepiej w ciemnych lokacja, pomieszczeniach.

 

Może przedstawię moje dotychczasowe kroki w punktach:

-przeinstalowywałem sterowniki,

-włączałem/wyłączałem funkcję v-sync,

-dociskałem kartę do płyty głównej,

-poprawiałem kable.

 

Na jednym forum przeczytałem, że być może jest to wina albo monitora albo karty. Postanowiłem to sprawdzić u mojego kolegi wszystkie możliwe kombinacje. Podam najlepiej już same wyniki:

-na komputerze kolegi z jego monitorem z przejściówką -działa normalnie

-na moim komputerze z jego kartą -działa dobrze

-na moim komputerze z jego kartą i przejściówką -działa dobrze

-na jego komputerze z moim monitorem -działa dobrze

-na moim komputerze z jego monitorem -działa dobrze

-na moim komputerze z moją kartą i monitorem -KLAPA

 

Na to wychodzi, że w jakimś dziwnym trafem tylko w mojej konfiguracji karta nie działa.

 

Sprzęt:

-procesor i5-3570K

-płyta MSI-Z77-G43

-zasilacz OCZ ZS750

-sterowniki AMD Catalyst 12.11

 

Karta już była na gwarancji i jest sprawna (przynajmniej tak sądzą). Komputer ma ledwo 1 miesiąc

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Parysus
Link to post
Share on other sites

Hej :)

Jaki był powód wcześniejszego oddania karty na gwarancję? Jakie masz temp karty podczas grania? I innych podzespołów też możesz podać - nie zawadzi ;)

Uruchom 3D Mark 11 i furmark i powiedz czy te białe pasy też się pokazują. Przy okazji wklej wynik z 3d Mark'a ;)

I będziemy myśleć dalej

Edytowane przez CrisMasteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej :)

Jaki był powód wcześniejszego oddania karty na gwarancję? Jakie masz temp karty podczas grania? I innych podzespołów też możesz podać - nie zawadzi ;)

Uruchom 3D Mark 11 i furmark i powiedz czy te białe pasy też się pokazują. Przy okazji wklej wynik z 3d Mark'a ;)

I będziemy myśleć dalej

 

Dzięki za odpowiedź.

Powodem oddania karty na gwarancję było przekonanie, że coś z karta jest nie tak.

Oto temperatury z programu SpeedFan:

http://imgur.com/t6XUr

 

W 3D Mark 11 widziałem białe pasy najlepiej w ciemnych miejscach. We FurMarku nie widziałem ich prawie w ogóle.

Oto wynik z 3D Marka (nie wiem czy o to Ci chodziło ale to jedyne co mi wyskoczyło po teście):

http://www.3dmark.com/3dm11/5163791

Link to post
Share on other sites

(nie wiem czy o to Ci chodziło ale to jedyne co mi wyskoczyło po teście)

Tak o ten właśnie wynik mi chodziło ;)

Podaj mi jeszcze temperatury podczas obciążenia karty, bo podałeś mi temp w stocku :P

Powiedz mi jeszcze jaki masz monitor. I czy tylko w grach występują te białe pasy? Ustaw jakąś ciemną tapetę i przyjrzyj się czy też je widać. Jak masz drugi kabel VGA to zamień i daj znać o rezultacie :)

EDIT:

Nie sprawdziliście z Twoim kolegą jeszcze jednej opcji :D

Czy na jego komputerze z Twoją kartą też pokazują się te białę pasy.

Edytowane przez CrisMasteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ups, źle napisałem. Ten pierwszy punkt z moją kartą był.

 

Karta w stresie do 60-70 C we FurMarku przez 30min. Tak przy okazji to te temperatury ze SpeedFana były po godzinnym graniu :D . Sprawdzałem na moim drugi kabel i tak samo paski. Na monitorze z ciemna tapetą pasków nie było.

 

EDIT. Wybacz, zapomniałem o monitorze :)

 

Asus VW193D

Edytowane przez Parysus
Link to post
Share on other sites

Ups, źle napisałem. Ten pierwszy punkt z moją kartą był.

 

Karta w stresie do 60-70 C we FurMarku przez 30min. Tak przy okazji to te temperatury ze SpeedFana były po godzinnym graniu :D . Sprawdzałem na moim drugi kabel i tak samo paski. Na monitorze z ciemna tapetą pasków nie było.

 

EDIT. Wybacz, zapomniałem o monitorze :)

 

Asus VW193D

 

Spoko nic się nie dzieje :)

Hmmm Temp w normie widzę, że masz czyli tylko pod czas grania występują owe białe pasy.

Nie masz w pobliżu monitora/ komputera żadnego routera Wi-Fi, nadajnika bluetooth, telefonu? One mogą też powodować zakłócenia. Jakie masz ustawienie odświeżania ile Hz?

Jak masz gdzieś nie daleko tego kolegę to możesz też pożyczyć od niego zasilacz i podmienić :)

Jak masz możliwość to podłącz też kompa pod TV przez HDMI lub DVI albo D-SUB

Edytowane przez CrisMasteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko nic się nie dzieje :)

Hmmm Temp w normie widzę, że masz czyli tylko pod czas grania występują owe białe pasy.

Nie masz w pobliżu monitora/ komputera żadnego routera Wi-Fi, nadajnika bluetooth, telefonu? One mogą też powodować zakłócenia. Jakie masz ustawienie odświeżania ile Hz?

Jak masz gdzieś nie daleko tego kolegę to możesz też pożyczyć od niego zasilacz i podmienić :)

Jak masz możliwość to podłącz też kompa pod TV przez HDMI lub DVI albo D-SUB

 

Paski występują tylko w grach. Mam obok komputera router, więc odłączyłem go dla testu. Nic to nie dało. Z tym zasilaczem to może być problem. Odświeżanie mam na 60Hz. A i niestety nie mam możliwości podłączenia telewizora pod komputer.

Edytowane przez Parysus
Link to post
Share on other sites

Asus VW193D

 

Nie możemy w 100% ustalić, że to jest monitor , ponieważ autor tematu nie może podłączyć komputera pod inny monitor lub TV.

 

UP@ Zapoznaj się dobrze z tematem

Równie dobrze może to być zasilacz, który podczas obciążenia nie trzyma rónego napięcia i powoduje tzw. białe pasy

Edytowane przez CrisMasteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czemu może być problem? :)

 

Bo niestety kolega nie mieszka zbyt blisko :D Ciężko było sprawdzać tamte wszystkie konfiguracje. Według Ciebie mógłby to być zasilacz? Tylko czy przypadkiem wtedy nie powinny na karcie mojego kolegi również występować paski? Jak moja karta była u kolegi to podłączyliśmy się pod jego monitor i pasków nie było. Obstawiałem, że to monitor, ale z kolei jego karta na moim monitorze działała sprawnie.

Edytowane przez Parysus
Link to post
Share on other sites

Może to być karta, zasilacz a nawet monitor. Zasilacz tak jak pisałęm wyżej jeśli nie trzyma napięcia to może powodować dziwne działąne karty. Jak masz możliwość to sprawdź mkonitor pod innym komputerem. Musimy wszystkie opcje sprawdzić :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może to być karta, zasilacz a nawet monitor. Zasilacz tak jak pisałęm wyżej jeśli nie trzyma napięcia to może powodować dziwne działąne karty. Jak masz możliwość to sprawdź mkonitor pod innym komputerem. Musimy wszystkie opcje sprawdzić :)

 

Pożyczyłem jeszcze jeden monitor od kumpla :P i podpiąłem pod swój komputer. Efekt? Białe paski wciąż wystepują. Z ciekawości chciałem sprawdzić czy da się im zrobić screena. Po przekopiowaniu obrazka do painta zauważyłem, że przy włączonej grze paski wciąż przelatują po ekranie.

Link to post
Share on other sites

No widzisz to monitor możemy wykluczyć :)

Oddaj kartę na gwarancję jeszcze raz, opisując im to co się dzieje teraz.

Wklej tego screena tutaj http://www.postimage.org/ i dawaj link na forum :)

Edytowane przez CrisMasteR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No widzisz to monitor możemy wykluczyć :)

Oddaj kartę na gwarancję jeszcze raz, opisując im to co się dzieje teraz.

Wklej tego screena tutaj http://www.postimage.org/ i dawaj link na forum :)

 

W takim razie wielkie dzięki za pomoc. Postaram sprawdzić jeszcze tą opcję z zasilaczem ale nie sadzę, że to może być tego wina - w końcu karta kolegi działała sprawnie. Jak będę miał jakieś info to tu napiszę. Jeszcze raz dzięki.
Link to post
Share on other sites

Ledwo widać, ale je widać.

Szkoda, że nie masz możliwości sprawdzenia karty na innym kablu :( Gdyby przy HDMI też występowały owe białe pasy wtedy mielibyśmy 100% pewności.

Dla jasności :) Sprawdź przejściówkę czy nie jest uszkodzona, spróbuj ją jeszcze przedmuchać, dociśnij wtyki z kabla do przejściówki i do kompa. Jak możesz to pożycz też od kogoś przejściówkę.

Masz płytę MSI z Lucid Virtu jak umiesz to przełącz na integrę i odpal jakąś mało wymagającą grę i obserwuj czy pasy się pokazują. Bo jak kabel albo przejściówka są uwalone to też będzie je widać.

PS podłącz do płyty też przejściówkę , może to ona jest uwalona :)

Uff jak to wszystko sprawdzisz to daj znać o efektach :)

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Ledwo widać, ale je widać.

Szkoda, że nie masz możliwości sprawdzenia karty na innym kablu :( Gdyby przy HDMI też występowały owe białe pasy wtedy mielibyśmy 100% pewności.

Dla jasności :) Sprawdź przejściówkę czy nie jest uszkodzona, spróbuj ją jeszcze przedmuchać, dociśnij wtyki z kabla do przejściówki i do kompa. Jak możesz to pożycz też od kogoś przejściówkę.

Masz płytę MSI z Lucid Virtu jak umiesz to przełącz na integrę i odpal jakąś mało wymagającą grę i obserwuj czy pasy się pokazują.

PS podłącz do płyty też przejściówkę , może to ona jest uwalona :)

Uff jak to wszystko sprawdzisz to daj znać o efektach :)

 

Jutro pożyczę od kolegi przejściówkę. Na integrze nie ma pasków. Nie mogę niestety podłączyć przejściówki do płyty bo ona jest na DVI-D a na płycie mam DVI-I czy tam S w każdym razie nie ma tych 4 pinów.

 

Po odkręceniu gpu i vram o 100mhz też te paski ? Czy po zatrzymaniu wszystkich wentylatorów w komputerze też te paski?

Po podkręceniu paski wciąż występują. Również po zatrzymaniu wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...