Skocz do zawartości

Podnoszenie napiecia przy OC gtx 660


Recommended Posts

Witam

 

Chciałem sprawdzić możliwości OC mojego gf, ale po podniesieniu zegarów powyżej +80mhz ponad stockowy karta robi sie niestabilna. Chciałbym uzyskać wskazówki jak ze wzrostem częstotliwości podnosić napięcie na tej karcie, dokładnie o jakie wartości w mV przy +100mhz od stockowych zegarów i czy też podnosić wartość pamięci.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam sam testowałem u kolegi oc tych kart jest tragiczne zegary są już prawie na granicy szkoda że nie wybrałeś radeona 7850 lub 7870 , tu bys sobie nieźle poszalał 250-270 mhz na gpu i pamięć 600mhz-1000mhz nie wliczam karty od msi HAWK 7870 gdzie gpu idzie powyżej 1300mhz

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

specjalnie założyłem konto żeby sie podzielić moimi doświadczeniami.

 

Swoją kartę od MSI GTX 660 OC podkręciłem +85Mhz GPU oraz + 500Mhz pamięć, napięcie testowo zwiększyłem o +12mV działa stabilnie na Heaven benmark 4.0 oraz 3Dmark..

 

Trafiłem tutaj, gdyż nie wiem ile mogę bezpiecznie podkręcić napięcie.


Drążąc internet, znalazłem testy pewnego ziomka, który wyciągnął maximum z tej kart (MSI GTX 660 TF OC)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?282962-MSI-GTX-660-testing

 

Oto jego max stabilne ustawienia:

core voltage +100mV / power limit @ 110% / GPU Core offset @ +85MHz / memory offset @ +510MHz w/ auto fan

Link to post
Share on other sites

Cóż dziś poddałem go mocniejszym testom na OCCT i pojawiły się błędy.

Stabilność uzyskałem dopiero na +60Mhz GPU i +400Mhz mem. poniżej zrzut.

 

http://img835.imageshack.us/img835/7177/2lyh.jpg

 

napięcie póki co ustawiłem na powrót na +0

 

Nie wiem czy włączenie w międzyczasie FXAA w panelu nVidii mogło dużo zmienić??

 
Link to post
Share on other sites

@up - powtarzam, to nic nie da. Keplery 6xx mają zablokowane sterownikowo napięcie (oprócz Power Edition i Lightning które używają niestandardowego kontrolera napięć).

 

Nie wiem czy do 660-tek były wersje BIOS z napięciem 1,212 - być może tak, warto poszukać w bazie techpowerup 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...