Skocz do zawartości

Najlepszy program do przywracania Windows'a...


Recommended Posts

Witam

 

Wiem, że w internecie istnieją różne wątki o przywracaniu systemu, ale w każdym jest napisane co innego, a już wielu ludzie pisze nie z własnego doświadczenia a z tego co słyszeli. Dlatego zakładam wątek, w którym proszę osoby doświadczone w tym temacie o aktualną poradę.

Jaki jest obecnie najlepszy program do przywracania systemu, bo nie wiem co wybrać. Czy Norton Ghost, czy narzędzie Nero, czy może Acronis True Image. Wiadomo, że chodzi o skuteczność (czyli udane przywrócenie całego systemu ze sterownikami i programami nawet po rozwaleniu rejestru, czy plików systemowych) ale także o prędkość (trwające kilka godzi przywracanie z kopii zapasowej doprowadza do szału, już szybciej jest przeinstalować system). Jakich programów używacie i jakie polecicie jako najszybszy i najskuteczniejsze???

 

Z góry dzięki

Maragast

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku bardzo dobrze sprawdza się easeus backup w darmowej wersji. Bardzo szybki i poręczny programik. Robie nim backup systemów i partycji oraz archiwizację skończonych projektów. Kompresja bardzo dobrze i szybko w nim działa. Z 500GB 16-bitowych TiFF potrafi zrobić archiwum 200GB, gdzie 7zip i zip nie potrafił uzyskać praktycznie żadnej kompresji.

 

Mam backup nowego systemu z podstawowym softem, sterownikami oraz aktywacją systemu i już nie pamiętam kiedy w ogóle instalowalem gołego windowsa. Przywracanie jest w miarę szybkie. Można też kionować partycje i odzyskiwać na inny dysk.

 

http://www.todo-backup.com/products/home/download.htm

 

Kilka godzin odzyskiwanie to wieki. U mnie partycja systemowa 40GB odzyskuje się ok. 12min.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś nim klonować obraz partycji systemowej z Windows Vista,7 lub 8 na inny dysk HDD ?

Nie do końca wiem o co Ci chodzi. Głównie nim robię obraz partycji z zainstalowaną 7 i ten obraz trzymie na dysku zewnętrznym i w razie w lub jak system robi się ociężały to przywracam całą partyjce z systemem.
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Bo właśnie w Nortonie Ghost 11 nie udało się sklonować partycji na inny dysk (błąd z rozruchem przy Win 7) a wersja 15 w ogóle nie obsługuje klonowania partycji na dysk inny niż źródłowy.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...