Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

 

Zastanawiam się poważnie nad zmianą swojej leciwej już nieco karty graficznej Radeon HD4890 Toxic (Sapphire) na jakąs nowszą konstrukcję.

Mimo paru latek karta sprawuje się doskonale, ale niekiedy można już zauważyć pewne braki w mocy (BF3 z wszystkimi wodotryskami, nowy Far Cry 3, nie wspominając o uberpróbkowaniu w Wiedźminie 2).

Minęły juz bezpowrotnie czasy kiedy po zainstalowaniu maksowałem ustawienia i nie schodziłem z nich przez całą rozgrywkę.

Gram zawsze w rozdzielczości 1920x1080 i wyższe mnie narazie nie interesują.

Reszta komputera w moim profilu:

http://www.benchmark.pl/uzytkownik/salata31-32660.html

 

Karta nad którą się poważnie zastanawiam to Sapphire HD7950 vapor-x 3GB.

 

W chwili obecnej posiadam zasilacz Rasurbo Silent Power DLP 65.1 650W.

Jeśli chodzi o samo zasilanie to nie planuję wymiany - mój 4890 pobiera wg. różnych testów więcej mocy w stresie niż 7950 więc w zakresie potrzebnej mocy jestem raczej zabezpieczony.

 

Tak po krótce wygląda obecna sytuacja.

W związku z powyższym pytanie - czy wg. Was wymiana tylko karty graficznej ma sens?

Reszta wg. mojego stanu wiedzy bez problemu powinna podołać dalszej eksploatacji :)

 

Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie konstruktywne rady i uwagi.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kup gtx660

Faktycznie czysto, stockowo są jak najbardziej porównywalne, ale czy przypadkiem po premierze GTX'a radeony nie dostały nowego biosu, który winduje osiągi na poziom 7970?

Innymi słowy czy Radeon nie będzie bardziej przyszłościowym zakupem w razie ewentualnej dalszej wymiany podzespołów?

Link to post
Share on other sites

JackHammer polecił Ci najlepszą propozycję jaka jest możliwa, a po OC tej grafy będzie porównywalna do 7950.

Dlaczego najlepsza?

Wynika to z wąskiego gardła jakim jest wg. Was w tym przypadku procesor?

Czy źle rozumuję zakładając, że 7950 będzie chłodniejsza i cichsza niż 7870 przy tym samym obciążeniu?

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że procesor po podkręceniu będzie dawał radę.

Edytowane przez salata31
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Dlaczego najlepsza?

Raz że Phenom dałby radę tą kartę uciągnąć, dwa że AMD ma sterowniki które nie narzucają na procesor w takim stopniu jak nVidia, no i sam mam podobną konfigurację i TO jest max dla niej karta.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Podpinam się pod temat żeby forum nie puchło. 

Minęło już pół roku od założenia tego tematu. Podejrzewam że dla kart graficznych to sporo czasu. Dlatego proszę też o radę przy wymianie mojego Radeona 4890. Reszta podzespołów to:

Phenom X4 (3000Mhz), 4GB ram, zasilacz 550W (Corsair)

Pytanie zasadnicze jest takie czy za 600zł kupię coś wydajniejszego? Nie jestem zapalonym graczem. Gram przede wszystkim w symulatory lotu ale i jakąś strzelankę np Stalker to lubię pyknąć a ostatnio wciągnął mnie MassEfffect. Rozdzielczość to przede wszystkim 1080p.

Dziękuje za rady.

 

 

//edit

Podpinasz się pod temat z Grudnia 2012.

Załóż temat po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem i wzorem w dziale "karty graficzne"

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...