Skocz do zawartości

TV vs. Monitor z tunerem ok. 20" (zastosowanie TV + PS3)


Recommended Posts

Od kilku dni noszę się z zamiarem zakupu TV ok. 20" i niestety mam dylemat co wybrać TV czy Monitor z Tunerem.

Wstępnie biorę pod uwagę Samsung L19B450 lub L19B650 (ew. LE22B450 lub LE22B650) vs. Monitor SM2033HD.

Poza rozdzielczością praktycznie nie ma różnic, tuner ten sam (MPEG 4), menu to samo, nawet pilot taki sam, monitor jest troszkę tańszy swoją drogą mimo, że ma wyższą rozdzielczość ( 1600x900 vs. 1366x768 )

Zastosowanie to głownie TV + PS3

Sprzedawcy w sklepach nie potrafią określić plusów i minusów.

 

Pozdrawiam,

Artur

Link to post
Share on other sites

Nie ważne, czy będzie to monitor z wbudowanym tunerem, czy TV - ważne aby tuner był MPEG4, a skoro urządzenie ma służyć do PS3 - to najlepiej, aby obsługiwało fullHD (1080p). Co do wielkości 20 cali to mało, mało i jeszcze raz mało - usiądziesz wygodnie w fotelu z padem w ręku, a za chwilę będziesz się garbił, aby dojrzeć jakiś szczegół.

 

Jaki jest Twój budżet?

Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie. Ale musimy też pamiętać, że pierwsze skrzypce gra budżet. W moim przypadku było tak, że swoje wymarzone fullHD mogłem mieć dobry rok szybciej. Rozglądałem się w tedy ca 26-27 calowymi LCDekami. Mniej więcej w tym samym czasie dziadek kupił sobie LCD 32 cale. XBOXa już miałem, więc podłączyłem go do wymienionego panelu i... się rozczarowałem. Siedząc półtora metra od niego musiałem się przybliżać, grając w TD Unlimited. I w ten sposób uchroniłem się przed "zmarnowanie" 1500PLN - bo jeśli miałbym wydać takie pieniądze i nie być zadowolonym z efektu z pewnością można by nazwać je zmarnowanymi.

Link to post
Share on other sites

Ja bym popatrzył na cały problem pod kątem odległości. Jeżeli arturc12 gra siedząc jak przed monitorem komputerowym (max. metr odległości) to wystarczy TV FullHD lub monitor 23-24". Jak więcej, czyli np. siedzisz w fotelu to 32" minimum, tak jak radzą koledzy.

 

Osobiście doradzałbym telewizor lub monitor 16:9 (i tylko takie!). Po prostu przy graniu i oglądaniu filmów czarne paski wyglądają badziewnie i część powierzchni roboczej się marnuje. Po drugie, tylko standardowe rozdzielczości, tzn. HDReady lub najlepiej FullHD. Inne rozdziałki=resampling=gorsza jakość. Z rozdzielczości 1600x900 nie skorzystasz na konsoli - obraz będzie skalowany do 1280x720 i d...pa.

 

Ceny nie są takie straszne. Masz kilka przykładów z promocji w Euro:

http://www.euro.com.pl/monitory-lcd/dan ... d-pz.bhtml - 23-calowy FullHD, cena 1100 zł

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... 50pg.bhtml - dość tani 32" FullHD

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... a=20091216 - nieco droższy, ale widziałem w akcji - znakomity. Poza tym dobrze "gada" z PS3 (jak wszystkie nowe Bravie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...