Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem narodzie!

 

Pomagam kumplowi z zakupem nowego sprzętu - a minęło trochę czasu od kiedy nadążałem za tematem, tak więc bardzo proszę o Waszą pomoc. Komputer teoretycznie powinien kosztować max 2,5 tyś. Komp ma być do netu, filmów, multimediów - ale przede wszystkim ma być do Far Cry 3 (i wyścigówek). Komputer powinien starczyć bez grzebania na 3/4 lata - więc jakość/solidność kosztem mocy.

 

Wymagania sprzętowe Far Cry'a tutaj: http://pclab.pl/news51173.html

 

Poniżej wstępna konfiguracja jaką zebrałem - proszę o uwagi i ewentualne pomysły na oszczędność by się zmieścić w 2,5 tyś. Z góry dzięki.

 

Procesor: Core i5 3470 (3.20 GHz) Box -739

Płyta: Asrock P67 Pro3 -312

Pamięć: DDR3 8GB 1333MHZ Corsair (4x2GB) -174

Dysk: Seagate 1TB (7200 64MB) -289

Nagrywarka: Samsung SH-224BB OEM -75

Grafika: Sapphire HD7850 (2048MB) -787 (rozważałem gtx 660ti ale jest za drogi...)

Zasilacz: High Power 600W (Bronze) -242

Obudowa: CoolerMaster Elite 334 -147

 

Zestaw w gral.pl za 2765 zł. W proline.pl za 2637 zł

 

PS - niestety cały sprzęt ma być na fakturę...

Link to post
Share on other sites

Pamięć: DDR3 8GB 1333MHZ Corsair (4x2GB) -174

Zasilacz: High Power 600W (Bronze) -242

 

Nie lepiej zakupić 2x4GB? Zaśmiecisz sobie sloty 4 sloty kościami po 2 GB.

Nie znam marki zasilacza, jednak to może moja niewiedza. Więc wobec tego polecam

XFX Core 550W 120mm 80+

Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze

Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze

Szerze powiedziawszy to ciężko będzie znaleźć oszczędności, gdyż oszczędzanie za wszelką cenę obniży ci wydajność i będziesz na siebie zły potem, że bardzo chciałeś za wszelką cenę wydać te 50-100zł mniej.

 

Jedyna opcja jaką widzę to wybór tańszych pamięci RAM (Kingstona 2x4GB za 130-140zł). Ewentualnie możesz wziąć tańszy dysk 500GB, ale to bez sensu. 20-30zł różnicy za brak 2x takiej pojemności.

No i najbardziej dobijająca mnie opcja: wybór i3 zamiast i5 co z góry skazane jest na porażkę. Bo to jest też niewielka różnica.

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

Cześć Florenek,

 

Dzięki za info. Kości faktycznie do podmiany na 2x4GB - wychodzi sensowniej. Zasilacz też lepiej zmienić na bardziej markowy - czy sądzisz, że 550W to wystarczająca opcja dla tego sprzętu? Natomiast procesor, który wybrałem to jest i5.

 

Żeby uściślić - nie interesują mnie oszczędności za wszelką cenę. Kumpel chce kompa do Far Cry'a 3 i chciał wydać maks 2,5 tyś. zł. Jeżeli da się na tańszym sprzęcie dobrze grać w tę grę to ewentualne oszczędności widzę tu.

 

dzięki!

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna kwestia. Czy kolega będzie planować wymianę procesora na coś typu 2500k/3570k w przyszłości? Jeśli nie to nie opłaca się inwestować w płytę główną o dużym potencjale OC. Co do Sprzętu to na spokojnie zasilacz 450W udzwignie to. Jednak polecam wziąć 500. Mój sprzęt ciągnie w super stresie ledwie 300W (phenom II 965BE stock, bo suszarka mnie w nerwia boxowa i 6850 stock, która ma pobór prądu minimalnie chyba większy od 7850).

 

Polecam

SilentiumPC Deus G1 600W

MSI B75A-G43 IB75 s1155

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

MImo wszystko zasilacz 450/500W (markowy) wystarczy na spokojnie. 550 jeśli w przyszłości będzie wymieniał procesor na któryś z ilterką K i bawił się w OC.

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ja bym to inaczej zrobił:

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'' 500GB

Po co oszczędzać na dysku skoro dopłaci 20-30 zł i będzie miał 2x taką pojemność? W zasadzie to nic nie zmieniłeś po za tym dyskiem.

 

Edit: Pominąłem pamięci, jeśli są w proline to ok. Tylko jedyna wada to brak radiatorów.

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to się nie znasz.

 

To, że jesteś już tu trochę dłużej to nie powód do obrażania mojej osoby czy wytykania mi jakieś nie wiedzy, mimo że dobrze koledze doradziłem. Ty jedynie proponujesz mu coś co się nie opłaca 2x mniejszą pojemność za cenę mniejszą o 30-40zł.

 

Nie życzę sobie i nie będę tolerować żadnych takich twoich tekstów.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

kosztować max 2,5 tyś

Komputer powinien starczyć bez grzebania na 3/4 lata

Moim zdaniem, z tym budżetem Twoje wymagania są nierealne do spełnienia. Ale skoro nie będzie cię koleć w oczy 25/30fps w grach to GO FOR IT ! :]

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/lMkpA/

 

ja bym zaproponował coś takiego, dwa tygodnie temu kupiłem bardzo podobny zestaw...., różnice między tym co Ci podałem a moim są takie, że ja mam:

gtxa od msi

i5 3570

zasilacz SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W

i szczerze Ci powiem ze u mnie wszystko FullHD na maxa śmiga, co prawda Far Cry 3 nie sprawdzałem bo nie posiadam, ale Diablo, Batman Arkham City, BF3, Most Wanted 2012, Ma Payne 3, Sleeping Dogs i Assassins Creed 3 mam obecnie i smiga.

 

i Szczerze polecam morele tanio i szybko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...