Skocz do zawartości

Intel HD Graphics 4000 + radeon 7870


Recommended Posts

Witam

mam obecnie i5-3570k z intel HD 4000, planuję dokupić radeona 7870 gigabyte. I tu moje pytania:

 

1. czy da się połączyć jakoś te dwie grafiki razem

2. kiedyś gdzieś czytałem, że można jakoś ustawić aby intel 4000 był używany do programów, a gdy odpalę np. grę do mi sie karta przełączy na radeona (ma to na celu zaoszczędenie energii)

3. czy muszę odinstalowywać sterowniki od intela HD 4000, żeby nie kłóciły się z sterownikami radeona 7870?

Link to post
Share on other sites

A jaką masz płytę główną? Chodzi Ci zapewne o Lucid Virtu. Taka zabawa wcale kolorowa nie jest. Poszukaj dobrze, jest sporo o tym w internecie. Ewentualnie ja mogę Ci polecić wersję od Sapphire 7870, albo MSI, taką jak ma Sony.

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Lucid_Logix_Virtu_MPV_technologia_dla_graczy-38987.html

Edytowane przez mrgibbass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W Lucid Virtu się nie baw, jest z tym dużo problemów. Nie musisz odinstalowywać sterowników od intel HD. Poza tym do programów i w pulpicie karta obniża zegary (przełącza się w tryb który u AMD nazywa się Zero Core) więc oszczędza energię. Dopiero kiedy odpalisz grę to zegary na karcie idą w górę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zero Core działa w momencie wyłączenia ekranu.

Nie musisz odinstalować sterownika, może to wręcz stanowić problem w przyszłości. Sprawdź ustawienia zintegrowanej karty sieciowej w BIOS'ie - przeważnie masz 3 ustawienia: wyłączona, włączona, wyłączona gdy jest wpięta karta w PCI-Express. Polecam opcję trzecią, wtedy w razie, gdy musisz 7870 wyjąć, tudzież np. wybuchnie, nie będzie żadnego problemu z powrotem do pracy na HD4000

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a jakie sterowniki:

 

1.AMD Catalyst 12.11 Beta11 Driver for Windows® 8, Windows 7 and Windows Vista®, czy

2.AMD Catalyst 12.11 Beta11 Driver for Windows® 8, Windows 7 and Windows Vista® - with .NET 4 Support

 

with .NET 4 Support??? co to oznacza,

Microsoft .NET Framework 4 mam juz zainstalowane w systemie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...