Skocz do zawartości

Folia Carbon - fani oklejania


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

potrzebuję rady w doborze folii, a nie chciałem zakładać nowego tematu, 

czy waszym zdaniem ta folia powinna być ok?
http://allegro.pl/3d-folia-carbon-czarny-152x50-okazja-i6076877307.html

Potrzebuje folii do oklejenia laptopa niskim kosztem... bo laptop pójdzie na sprzedanie, po prostu chce odświeżyć jego wygląd żeby był bardziej atrakcyjny:) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Jako, że chiński kluczyk okazał się totalnym dnem, a przypomniałem sobie o skrawku folii, który zalegał mi w szafce, to pomyślałem, że może okleję oryginalny kluczyk.

Na szybko przykleiłem najprostszą stronę żeby zobaczyć jak się to będzie prezentować. Folia to chiński carbon 5D.

Jeśli ktoś nie wie jak to wygląda, to jest to folia gładka i błyszcząca, IMO bardzo dobrze imituje prawdziwy carbon używany m. in. w samochodach. Dla bezpieczeństwa folia posiada bezbarwną folię zabezpieczającą.

 

Poglądowe foto, w sztucznym świetle ciężko uchwycić głębię.

Jutro zrobię cały kluczyk zgodnie ze sztuką, a przynajmniej się postaram :D

Na wiosnę pewnie wrzucę mój projekt wnętrza mojej Alfy, które zostanie pokryte właśnie tą folią 5D f3a30a7a3de60434027e8c0ec0b7d13a.jpg0381ef8dc6a8176125266b9926bfb923.jpg


Kluczyk oklejony, na żywo wygląda bardzo dobrze, niestety nie umiem zrobić dobrego zdjęcia :/

 

Co do folii - klej nie jest pierwszej jakości i niestety ciężko klei się rogi na małych elementach.

 

f67bb85771f5fa5ca52c8969b2a7a352.jpg

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli to powierzchnia płaska, to przypuszczalnie skurczy się proporcjonalnie z każdej strony po ok.1-2mm. Po jakim czasie, trudno powiedzieć.

No i nie wiadomo, jak się będzie zachowywać przy takich temperaturach.

Link to post
Share on other sites

Jak Wy te myszki obklejacie.. próbowałem dziś z G400- no niema bata, gnie się ta folia na prawo i lewo. Jak to zaczynać, od góry nakładać, przypalać lekko i układać kawałek po kawałku?

póki co pozwoliłem sobie obkleić laptopa, szkoda idealnego stanu gumy.

kymU1sg.jpgv8wdI2l.jpg2VMqMpc.jpgFVBmvt9.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz poszukać filmików w stylu poniższego:

 

 

Problemem przy takim rozciąganiu carbonu, jest zachowanie kształtu schodków, które zaczną w pewnym momencie falować.

Czy to jednak będzie widoczne i czy komuś to będzie przeszkadzać? To już indywidualna kwestia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...