Skocz do zawartości

9600gso blokuje OC procesora e2140 ???


Recommended Posts

Witam ,

mam problem z podkręceniem e2140 a w zasadzie problem pojawił się po otrzymaniu karty GF 9600gso z 1024 ddr2 z wymiany gwarancyjnej :P

Wcześniej miałem GF 8600 gt 256 ddr3. Wystarczy, że zwiększę FSB o 1 mhz i już w momencie sprawdzania pamięci przez bios podczas uruchamiania kompa się resetuje.Na poprzedniej karcie miałem 3,04 ghz na procu, jak jest standardowe taktowanie 1,6 ghz to wszystko jest w porzadku. Zasilacz to pentagram 430w. Zasilacz to raczej też nie bo 1 mhz chyba nie robi dużej różnicy w poborze prądu, wszystko co niepotrzebne odłączone tj. cd-rom,2x dysk, i 3 gb pamięci (razem mam 4 gb). Zasilacz ma wtyczkę 6 pin do karty graf. i jest ona podłączona. Reset CMOS już robiłem. :?

screeny z biosu

screen 1

screen 2

screen 3

 

Ktoś ma jakiś pomysł???

Link to post
Share on other sites

9600gso jest lepsza nawet z ddr2 bo daje ponad 8500 pkt a 8600 dawała 7000 przy taktach proc 890 mem 875 xD

Sprawdze tą baterie ale to raczej resetowałby się cały bios a tu mi sie nic takiego nie dzieje.

Wydaje mi sie ze sie znam troche na podkrecaniu skoro podkreciłem proca i poprzednia karte i o dzielniku pamieci nie zapominam ale tutaj wystarczy fsb 1mhz podniesc i juz jest problem 8-) To na bank jest problem na lini płyta główna ->karta graficzna bo jak wsadze stara s3 i ta 9600 to sie normalnie włacza nawet jak jest podkrecony lecz pci e przechodzi z 16x na 1x ale tylko przy oc. rozwiazałem to przez zmienienie opcji PCI Slot 1 Use IRQ z auto na 5 w biosie zakładka PNP/PCI CONFIGURATION teraz jest normalnie 16x ale nie chce tak siedziec z stara karta na pci :P dodam tylko ze moja płyta to gigabyte p965-ds3. Doradzcie coś jeszcze ...

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze dodam, że z wymiany gwarancyjnej dali ci gorszą kartę. 9600GSO na DDR2 jest gorsza niż 8600GT na DDR3 - możesz próbować iść do sklepu i spróbować wymienić - może się uda.

a masz jakieś wyniki tego 9600gso DDR2?

 

Bo niekoniecznie bedzie gorsza od 8600GT DDR3, zależy od gier i ile się te DDR2 podkręci, no i w końcu tam jest połowę szersza szyna, czyli 1GHz 192bit = 1,5GHz 128bit. A 8600 DDR3 ma ok. 1,5GHz właśnie. Dlatego też moim zdaniem 8600 będzie gorsza mimo wszystko.

Link to post
Share on other sites

a masz jakieś wyniki tego 9600gso DDR2?

 

Bo niekoniecznie bedzie gorsza od 8600GT DDR3, zależy od gier i ile się te DDR2 podkręci, no i w końcu tam jest połowę szersza szyna, czyli 1GHz 192bit = 1,5GHz 128bit. A 8600 DDR3 ma ok. 1,5GHz właśnie. Dlatego też moim zdaniem 8600 będzie gorsza mimo wszystko.

No pewnie tak, ale może dałoby radę w sklepie ponarzekać i wymienić? :P

Bo tak ogólnie 9600GSO DDR2 1GB to raczej niezbyt udany twór..

No i wymiana karty mogłaby pomóc w OC i rozwiązaniu konfliktu z płytą - bo w sumie to o to mi właśnie chodzi

Link to post
Share on other sites

No możnaby pójść w tę stronę że karta ma konflikt z płytą, ale wtedy sklep może odpowiedzieć że to płyta ma konflikt z kartą , a nie na odwrót.

 

Zresztą co im powie? że nie może podkręcić? nie uznają tego.

 

 

Edit: spróbowałbym wsadzić tę kartę do innej płyty, albo podobną kartę do tej płyty.

Link to post
Share on other sites

Witam,

wczoraj bylem u kumpla i u niego sprawdzałem tą kartę na podkręconym procu. Wynik był taki ze komp się normalnie włączył ale karta we wszystkich grach chodziła normalnie żeby po chwili się przyciąć i potem znowu normalnie plynnie chodziło. Co myślicie o zmianie biosu płyty albo karty? zaznaczam ze już to kiedyś robiłem na starej karcie i na tej płycie co teraz mam;) bios płyty to F13.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...