Skocz do zawartości

Zakup lapka - duże wymagania, niski budżet ;)


Recommended Posts

Cześć,

jestem nowym użytkownikiem i potrzebuję Waszej pomocy.

Chciałbym kupić lapka, oczywiste.

Moje wymogi:

15,6cala

Full HD

SSD min. 128GB (jako systemowy) + tależowy (może być zewnętrzny)

Podświetlana klawiatura

USB 3.0

Niska awaryjność ;)

to te na których mi najbardziej zależy.

 

Co do reszty...oczywiście, im lepsze parametry tym lepiej dla mnie. Sprzęt chce kupić na lata i nie kombinować z wymianą za niedługi okres.

Jeśłi chodzi o budżet...jak uda się znaleźć za 1000zł to kupię :P ale chciałbym się zmieścić w skali około 3tys. jeśli to w ogóle realne.

Sprzęt ma służyć do wszystkiego, ale najbardziej to przeglądanie www, maile, office, Photoshop, PHP Designer, filmy, gry się też przewiną.

 

W razie pytań proszę śmiało:)

 

PS Dodam że bardzo lubię i mam przekonanie do HP - jednak to nie jest wymóg że musi być HP.

Edytowane przez qwert
Link to post
Share on other sites

Kupno modelu z fabrycznym SSD to zawsze strata pieniędzy, a na dodatek zero wyboru. Najlepiej dokupić SSD mSATA i nie motać się z zewnetrznymi hdd.

 

A czy w salonach istnieje możliwość podmiany dysków żeby SSD był wewnątrz?

Jeśli tak to nie ma sprawy, jeśli nie to w sumie też nie ma sprawy :)

 

Ale po co konkretnie?

Link to post
Share on other sites

Ale po co konkretnie?

Chciałem na niego wrzucić system żeby działało jak należy

 

Koledzy, przeglądam neta za tymi sprzętami i widzę że jest masa laptopów bez FullHD ale na byczych podzespołach.

Pojawił mi się dylemat czy pozostać przy FHD czy odpuścić to a pójść w podzespoły.

Tak jak pisałem chcę sprzęt kupić na długo, ale co będzie lepsze i korzystniejsze?

Poproszę o opinię zaawansowanych użytkowników...

Ja do tej pory korzystam z PC stacjonarnego, więc z laptopami nie miałem zbyt dużej styczności.

 

Dzięki

Edytowane przez qwert
Link to post
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o rozdzielczość ekranu. W domu zawsze można pracować z dodatkowy monitorem więc korzystniej jest wybrać mocniejsze podzespoły kosztem matrycy. Do częstej pracy poza domem matryca FHD jest raczej koniecznośćią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...