Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy na forum (jeśli ten temat o upgrade napisałem w złym dziale, to proszę o przeniesienie, ale nigdzie na forum nie widzialem odpowiedniejszego działu).

 

Moja aktualna maszynka:

i5-750 podkręcony z 2.66 do 3.8

Noctuna NH-D14

płyta Asus P7P55D-Premium

Radeon 6850

Obudowa SilentiumPC regnum L50

zasilacz OCZ StealthXStream 700W

4x2GB ramu goodrama DDR3 1333

4dyski twarde (min. raid takie tam)

Asus Xonar DX (Ważne! musi być slot PCI)

1 SSD corsair Force 3

 

Do wydania mam około 2500zł

 

Zamierzam kupic:

-proca (i7 3770k?)

-płytę główną (z77 pewnie) będę podkręcał; może SLI/CF w przyszłości

-dodatkowy ram (pottrzebuję 16GB)

 

I tutaj potrzebuję Wazych sugestii.

 

Zastanawiam się też nad upgrade GPU ale nie chcę inwestowac w 2-giego radeona 6850 bo już w krótce będę potrzebował CUDA

 

Oprócz tego mam jeden problem. Po wymianie obudowy na regnum przy montowaniu płyty głównej na śróbkach dystansowych zauważyłem że wyjścia na tylnnym panelu nie pokrywają się z z elementem dołączonym do płyty głównej na tylny panel (tak jakby płyta była wykrzywiona). Czy to wina obudowy?

 

Zastosowanie kompa: Grafika 3D (C4D, Blender), After Effects, Premiere Pro

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez wandax
Link to post
Share on other sites

@Hunter18 http://www.anandtech.com/bench/Product/109?vs=108

i7 860 to około 800zł a różnica pomiędzy 750 jest bardzo mała. Do tego słyszałem że podkręca się podobnie, więc opłacalność tego rozwiązania jest średnia. A dodatkowego ramu 4GB (domyślam się że chodzi o 2x2GB) wziasc nie mogę bo i tak już mam zapełnione wszystkie sloty (zrobiłem błąd w opisie konfiguracji-mam 4x2GB; juz poprawiam).

Link to post
Share on other sites

nie warto , kup samego Core i7 860 i OC do 4Ghz + karta graficzna np : GF 660GTX OC + dodatkowe 4GB ramu jak Ci kasy zostanie

 

Nie masz pojęcia o temacie. Narazie.

 

Do autora:

GPGPU w 3d nie jest warte zbytniej uwagi i szkoda tracić na to czas i pieniądze. Podstawa to dobry procesor, a Lynnfield to jeden z najgorszych procesorów jaki wyszedł kiedykolwiek od intela. Grafiką 3d zajmuję się zawodowo od ponad 5 lat i dużo procków testowałem osobiście. Lynnfield jest zdecydowanie gorszy nawet od penryna, który go poprzedzał więc po upgrade do ivy, wyskoczysz z butów.

 

Te procki to zupełnie inna liga. Bardzo dobra wydajność wątku, dobre ht, cieżko jest przypadkowo zatkać.

 

@Hunter18 http://www.anandtech...duct/109?vs=108

i7 860 to około 800zł a różnica pomiędzy 750 jest bardzo mała.

 

W rzeczywistości ten procek nie jest wart nawet 300zł, a upgrade 750 do 860 brzmi jak kiepski żart.

Link to post
Share on other sites

@saddam Co do przydatności CUDA w grafice wszystko zależy od konkretnego oprogramowania. W Blenderze Cycles jest bolesne na CPU a zapowiadane wsparcie dla OpenCL zaczej nigdy się nie spełni ;/ W tym momęcie głównei myślę o upgrade CPU a nad grafiką będę się zastanawiał później.

 

Myślę także nad zakupem i7 2600k (ponoć lepiej się kręci). Czy to dobry pomysł?

 

I czy ktoś może jest w stanie wypowiedzieć się na temat probleu z obudową?

 

Oprócz tego mam jeden problem. Po wymianie obudowy na regnum przy montowaniu płyty głównej na śróbkach dystansowych zauważyłem że wyjścia na tylnnym panelu nie pokrywają się z z elementem dołączonym do płyty głównej na tylny panel (tak jakby płyta była wykrzywiona). Czy to wina obudowy?

 

Co do oszacowania wartości 860 to jest problem-nigdzie nie w Polsce mogę go znaleźć; 800zł widziałem na ebayu, czyli opłąćalność zerowa.

Edytowane przez wandax
Link to post
Share on other sites

Właśnie GPGPU to tylko taki dodatek i ewentualna alternatywa ale dopiero w nieznanej przyszłości.

 

2600k niby lepiej się kręci ale to dotyczy już przedziału częśtotliwości, który nie jest opłacalny. Kręcenie powyżej 4,4-4,6GHz to juz tylko taka sztuka dla sztuki, bo wydajność niewiele wzrasta ale za to, trzeba mocno windować Vcore. W tej sensownej granicy OC 2600k i 3770k jest praktycznie identyczne ale za to ivy nadrabia wyższą wydajnością zegar w zegar.

 

Nad i7 860 nawet się nie zastanawiaj, bo im szybciej się pozbędziesz S1156, tym lepiej. W realnym renderingu penryn potrafił się okazać 300% szybszy od lynnfield'a. Te procki w ogóle nie nadają się do pracy.

 

Jeśli masz w perspektywie ewentualny upgrade to, warto się również zastanowić nad S2011 i i7 3820 na początek. Ten procek lepiej sobie radzi z 3d niż cokolwiek na S1155 i zawsze masz otwartą drogę do przyszłego upgrade do six-core albo ivy-E.

 

Tutaj możesz zobaczyć jak moj 3820 poradził sobie w porównaniu do i7 2600k:

http://forum.benchmark.pl/topic/45816-aida64-wyniki-testow/page__st__40#entry747075

I jeszcze masz test rzeczywistego renderingu na w mojej stopce.

Link to post
Share on other sites

@saddam dzięki za linki widzę dużą różnicę pomiędzy 2011 a mainstreamowymi procami

 

Mam jeszcze pytanie: która płyta była bo lepsza:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-x79-up4-79-644169.html?attr=264-506220

czy

http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-x79a-gd65-8d-79-526248.html?attr=264-506220

 

I czy dałoby się kręcić powiedzmy do 4,5GHz na czymś tańczym (płycie) i czy mój zasilacz OCZ 700W da radę to uciągnąć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...