Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich 8)

Planuje zakupić swojego pierwszego smartfona i chcę przeznaczyć na to 1300zł (ewentualnie plus minus 100zł), czytałem trochę różnych opinii oraz rozmawiałem ze znajomymi, którzy użytkują takie telefony na codzień i wyróżniłem sobie następujące sprzęty:

 

Samsung Galaxy S3 - używany

HTC ONE X - używany

Samsung Galaxy Nexus - nowy

Samsung Galaxy Note - nowy

Sony Xperia S - nowy

Sony Xperia T - nowy

 

Wiem, że fajnie było by, kupić nowy smarfon, ale te cztero-rdzeniowe układy naprawdę kręcą. A jaka jest wasza opinia? Co byście wybrali? Może polecicie mi jeszcze coś innego? Zachęcam do dyskusji i pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

Również skłaniałbym się ku Nexusowi. Z mojej strony mogę polecić Xperię P, którą użytkuję od października. Świetny design, jasny ekran (technologia White Magic), Android 4.04 (aktualizacja do 4.1 w I kwartale 2013) z nakładką Timescape (która stawia na integrację z portalami społecznościowymi - dla mnie zbędne ;)). Ogólnie to zarówno telefon, jak i system działają sprawnie. Jedyne mankamenty to "średniawa", niewymienialna bateria oraz brak możliwości włożenia karty microSD. Jeśli chcesz się jeszcze czegoś dowiedzieć to napisz do mnie. ;)

Edytowane przez GrUbEn95
Link to post
Share on other sites

Nexus ma słabe zdjęcia i o ile grasz to słaby układ graficzny, tekstury itp są gorsze, np. w most wanted nie ma refleksów wody.

Tak jakbyś grał w gry na low detalach :D

A w codziennym zastosowaniu bardzo fajny, ale ja wybrałbym note zdecydowanie, to jest to co szukam.

Tobie również polecam note, wielkość ekranu to niesamowity atut, można wygodnie przeglądać internet itp.

Link to post
Share on other sites

Co do wymiarów, to właśnie najbardziej odstrasza mnie od Note, że jest taki wielki, mi się wydaje, że 4 cale to już bardzo dużo.

Odpuściłem już sobie te używane 4 rdzenie.

Note jak już mówiłem chyba za duży dla mnie na początek.

Zostają 3 telefony, ale Xperia T jest słabsza (oprócz 1mpx) od Xperia S, więc raczej też ją skreśle.

Gdy porównuje Xperie S z Nexusem to Samsung wygrywa tylko systemem, a Sony ma naprawde fajne opcje typu: HDMI, Radio, odczyt Pendrive. Chyba wybiorę właśnie Xperie S. A takie pytanie do posiadaczy, ile wytrzymuje wam bateria?

A i jak na aukcji pisze że system: Android 2.3... a dalej Aktualizacja systemu: Android 4.0... to jak odpala smartfona to będe miał Android 4.0 czy 2.3 i sam muszę zaktualizować?

Edytowane przez wosiek
Link to post
Share on other sites

Galaxy Nexusa nie polecam ze względu na strasznej jakości wykonani (tandetny plastik), ekran z matrycą pentile, słaby aparat, słaby zasięg gsm/3g i wifi. Jego plus to jedynie szybkie aktualizacje systemu.

 

Wybrałbym Sony Xperia T lub HTC One X. Obydwa mają świetnej jakości ekran (xperia troche słabe kąty widzenia), są świetnie wykonane (xperia ma błyszczącą ramkę która może się rysować, ale spasowanie i użyte materiały są super), dobre podzespoły (xperia dual core, ale lepszy bo nie grzeje się i mniej energii potrzebuje, a osiągi podobne). Kierowałbym się jedynie parametrem "nowy/używany" i wielkością wyświetlacza.

Link to post
Share on other sites

Również polecę Nexusa,zrobił na mnie ogromne wrażenie,szczególnie na nowym androidzie jelly bean.Wyświetlacz ma znakomity,to że jest na matrycy pentile na co dzień jest niezauważalne,aparat na pewno nie jest słaby,wykonanie na dobrym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Xperia T jest gorzej wykonana ;0

 

Jeśli porównujesz do Xperii S to bardzo zła wiadomość, bo SXS jak dla mnie było bardzo słabo wykonana. Tygodniowy telefon a plastik już trzeszczy + tragiczny design, chodzi tu o pseudo unibody gdzie nie masz wymiennej baterii, slotu microsd a mimo to masz bezużyteczną klapkę która trzeszczy, można też dodać "klawisze" w które trafienie graniczy z cudem. Porównywałem do SGS3 który jest minusowany za jakość wykoanania i Galaxy wypadł w moich oczach znacznie lepiej. Mimo że miał już 3mies to 0 trzasków, klapka przylegała idealnie do reszty obudowy (jeszcze nie widziałem takich małych szpar między elementami) i mimo tego że jest dużo większy lepiej leżał w ręku. Kwadratowa obudowa xperii s jest dla mnie mało wygodna. Też noszę się z zamiarem kupna telefonu i po testach zdecydowanie wygrywa SGS3 tylko cena jest nieco wysoka jeszcze. Za 1499 bym się nie zastanawiał ale 1799 to jeszcze nieco za dużo jak na ten telefon. Są jeszcze 2 telefony które chciałbym przetestować dogłębniej, HTC One X oraz Note.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...