Skocz do zawartości

Recommended Posts

No niestety trafiłem na temat rzeki jeżeli chodzi o kwiatuszki ze strony UPC w trakcie użytkowania ich usług. Forum przeszukane, nie znalazłem bliżej związanego z tym tematu w każdym razie.

 

Miesiąc temu zdecydowałem się na podpisanie umowy z UPC. Opcja 30 mb/s na 9 miesięcy, brzmi świetnie. Do chwili, kiedy po wypuszczeniu montera z mieszkania usiadłem przed lapkiem. Skonfigurowałem router cisco, bo tak się składa że idzie nitka od modemu i stąd pod router także sygnał nadaje na reszte sprzętu a sam laptop jest podpięty kablet ethernet bezpośrednio z routera do lapka ( w tej chwili kanał idzie z modemu jednak problemu to i tak nie rozwiązało)

 

Co mnie boli, po pierwszych dwóch godzinach zacząłem notorycznie tracić sygnał - router co chwila urywał połączenie po czym je odnawiał. Kiedy już się z tym uporałem, przeinstalowałem router przesiadłem się na nowy problem czyli p2p. Do tej pory z torrentami nie miałem problemów, korzystam głownie z publicow - tam najczęściej trafiam na promo nowych wykonawców. No i tutaj się rozczarowałem, bo po zabójczej prędkości 30 mb/s wpatruje się w monitor i widzę 20-60kb/s także spory sukces ze strony podpisanej umowy. W przypadku niektórych torrentów leci pięknie jednak w większości przypadków zastanawiam się nad wyrzuceniem gniota thompsona przez okno.

 

W port forwarding się póki co nie bawiłem. Router linksysa jest nowością u mnie także zbytnio się na tym nie poznałem, thompson od UPC to powszechnie znane gó**o także tutaj raczej nic nie zrobię jednak w jaki sposób mogę pozbyć się ultra transferów p2p?

 

Program Utorrent, firewall wyłączony, na bieżąco za to pracuje KIS.

Karta sieciowa : Atheros AR9285 Wireless - czeski syf

Edytowane przez hantihax
Link to post
Share on other sites

Kolego miałem ten sam problem co Ty ustaw sobie DMZ w ruterze thomsona a komputer który będzie w nim umieszczony ( ip ) będzie bezpośrednio łączył się z internetem. Mi przy 120MB/s nic nie muli wszystko co powinno się łączyć łączy się. Czasem na problemy z lapkiem pomaga zmiana systemu kodowania z np AES na co innego np: wpa 2. czy coś tam. Pokombinuj , jeśli masz komputer ustawiony z DMZ nie musisz wtedy się bawić w port forwarding ( a gwarantuje że masz porty poblokowane przez ruter bo też miałem i w (bf 3 15 minut i wywalało ) Hmm jeżeli uważasz thomsona za gniota ok ale ja nie nażekam wole to niż np d-linka ( 2 były 2 się zjepsuły ):P thomson 1 chodzi w moim starym mieszkaniu drugi w nowym i narazie dają rade:P

Edytowane przez Ralphie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...