Skocz do zawartości

Nowe (tymczasowe) GPU.


Recommended Posts

Otóż, z powodów losowych, GTS450 odszedł już w niebyt i dłużej mi służyć nie będzie, szkoda.

Jestem aktualnie usadowiony na karcie 9600GSO 512 mająca o dziwo, niemalże 1024MB (998MB jak mnie pamięć nie myli).

Jako iż w święta (a w jakim innym terminie?) szykuje się upgrade (bo co jak co ale 2500K i Z77 Extreme4 ASRocka to jest jednak kawałek sprzętu) to wstyd wsadzić w nową platforme tak archaiczne GPU.

Garść wymagań:

Niska cena (postarajmy się nie przekraczać 500zł)

Dobra jak na taką cenę wydajność (żeby chociaż w 720p takie Borderlands 2 chodziło przy 40-60FPS)

Najlepiej Nvidia, ale w takim dziale cenowym czuję iż jestem zmuszony również zainteresować się ofertą czerwonych.

 

Myślałem nad GTX550Ti, GTX650Ti czy nawet HD7770.

Co robić, jak żyć?

 

Kartą docelową jest GTX670 ale przy obecnych cenach... Wolę wziąć CPU+Mobo.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

a zamiast 4 bierzesz 3 (Extreme) i zaoszczędzasz 5 dych, a to też dobra płyta.

 

W skali całego sprzętu i funduszy jakie mam zamiar przeznaczyć na nowy komputer, 50zł to ~0.9% całej kwoty, mimo to przemyślę Ext3, myślałem też o MSI Z77A-GD45/55 ale to chyba są dość problematyczne płyty?

 

6850 na razie wydajniejszy, ale na 7770 też pograsz i jest bardziej przyszłościowy.

 

Mnie w sumie nie zależy na bardzo przyszłościowym GPU, chcę mieć coś co pozwoli mi pograć do czasu aż dozbieram na GTX670, po tym najpewniej ją sprzedam. Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Do tej Extreme 4 weź 3570k a jeśli sie zdecydowałeś na 2500k to weź p67pro3. Grafika dla Ciebie to 7770.

 

Mnie tam w sumie to różnicy nie robi bo nawet jeśli miałbym procka kręcić to 4.5GHz przekraczać nie mam zamiaru...

Więc po raz kolejny odskakuję w stronę Ivy Bridge.

Ano właśnie, 3570K, jak wygląda sprawa z tym podkopułowym, tańszym chłodziwem na którym Intel tak oszczędził?

 

Aż założę nowy temat o pełnej specyfikacji nowego pieca, w sumie, mogłem od tego zacząć.

Link to post
Share on other sites

UP

Nigdy nie mów nigdy. Nawali grafa to trzeba będzie podłączyć.

MSI Z77a-GD55/45 to nie są problematyczne płyty ja podkręcam ivy do 4,2 na chłodzeniu SPC fortis i żadnych błędów. Do i5 kup dobre chłodziwo bo ten proc jest dość ciepły.

 

Podłącze się. Czy do i5 3570k dobrym chłodzeniem będzie Thermalright HR-02 Macho Black White http://www.saturion.pl/product/167944/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Thermalright_HR_02_Macho_Black_White.html ?

 

A może polecisz coś innego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...