Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mam następujący problem. Zakupiłem GeForca GTX680 i mam wątpliwości co do wydajności tej karty. Podczas grania np w battlefielda 3 w momentach gdy robi się konkretna zadyma (jakieś wybuchy, dym, lecący gruz) ilość FPS potrafi spaść do ponad 30 katek/s. Niby w zasadzie większość czasu FPS mam na poziomie 60-80 kl/s ale irytujące są te spadki. Nie wiem czy przy takiej karcie to się może zdarzać ?

 

Czy np taki radeon 7970 też by się podobnie sprawował ?

 

Gram na ustawieniach ultra, reszta sprzętu to procek i5-2500 3,30 Ghz, 16GB RAM, dysk na sata3.

Mowa o grze na multi.

Link to post
Share on other sites

To masz jak ja z GTX660ti, tyle że mi spadają nawet 28fps i moją sytuację może tłumaczyć, jak to zresztą wszyscy piszą wąska szyna. Jednak GTX680 nie ma krojonej szyny. Dużo też zależy od map na jakich grasz. U mnie to nieprzyjemnie wygląda na mapie Zatoka Omańska. Ja sobie dorzuciłem dodatkowe chłodzenie do obudowy i teraz karta nie grzeje mi się do 80-81 stopni i gry chodzą nieco lepiej. A z tego co gdzieś zasłyszałem to Keplery tak podobno mają.

Edytowane przez Viktor
Link to post
Share on other sites

Spróbuj OC procka do chociaż 4500 :) powinno zaradzić sytuacji, zależy też na jakiej grafice grasz i jakie masz ustawione detale

ale tak na prawdę trochę się dziwie, że masz spadki popatrz na ten test http://www.bit-tech.net/hardware/2012/03/22/nvidia-geforce-gtx-680-2gb-review/9 tutaj jest ten sam procesor co ty masz i nie jest kręcony i na full detalach na 680GTX minimalne FPS jest około 60 więc te twoje 30 FPS to trochę dziwna rzecz :(

Może aktualizacja sterowników pomóc lub reinstalacja systemu nie mam pojęcia... a tak z ciekawości sprawdź wydajność w jakimś marku i podaj wyniki i sprawdzimy czy masz podobne to tych testowych

Edytowane przez kiziamizia2
Link to post
Share on other sites

Zrzuć sobie "Mesh quality" na low. Albo na medium. To ejst ta opcja która odpowiada za te drastyczne spadki. Jest temat na forum BF3 gdzie ludzie z kompami NASA skarżą się na identyczne spadki. Polecam zrobić jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

na i5 2500 rzeczywiście zrobi OC procka chociaż do 4500 http://forum.android.com.pl/images/smilies/facepalm.png

 

No niestety i tu właśnie wychodzi brak przemyślanej decyzji przy zakupie procesora jak można było zrobić taki błąd i kupić core i5 2500 bez K jeszcze w dodatku przy tak mocnej karcie gtx 680 lekkie oc tego procesora na 4300mhz załatwiło by sprawę . Pomijając to ja u siebie na swoim radku 7870 @gpu1200mhz pamięć 5400mhz stery 12.11 aż takich spadków nie mam gram w ustawieniach ultra rozdzielczość ful hd serwery 64 osoby średni fps ok 55-80 czasem spadnie do 40 ale nie niżej , na starych sterach były spadki nawet do 26-28
Link to post
Share on other sites

Wyniki z PlayClaw :

 

NumFrames 48820

Time 600.00000

MinFPS 34

MaxFPS 134

AvgFPS 81

Min Radeon GPU Tc 0

Max Radeon GPU Tc 0

Avg Radeon GPU Tc 0

Min Radeon GPU U% 127

Max Radeon GPU U% 127

Avg Radeon GPU U% 127

Min GeForce GPU Tc 55

Max GeForce GPU Tc 62

Avg GeForce GPU Tc 59

Min GeForce GPU U% 67

Max GeForce GPU U% 99

Avg GeForce GPU U% 97

Min GeForce FB U% 37

Max GeForce FB U% 79

Avg GeForce FB U% 59

Min CPU Tc 60

Max CPU Tc 68

Avg CPU Tc 65

Min CPU U% 52

Max CPU U% 96

Avg CPU U% 74

 

Nie wiem ten radeon to chyba pzostałość po poprzedniej karcie ?

Link to post
Share on other sites

Myślę że sporym problemem może nie być sama karta a raczej sterowniki. Mam zestaw co prawda SLI GTX460 + 1100T ale po instalacji jakichkolwiek sterowników z serii 3xx.xx powtarza się podobna sytuacja, we wbudowanych w gry benchmarkch często jest spory wzrost wydajności (nawet o 25 procent) względem sterowników 29x.xx, natomiast w czasie samej rozgrywki FPS lubi drastycznie spadać w czasie ostrych zadym nie tylko w BF3 ale też w innych tytułach np. w Lost Planet 2 FPS lubi spaść nawet do 20-25 klatek sekundę. Jednak na sterownikach z serii 29x.xx w czasie rozgrywki te same gry chodzą idealnie utrzymując okolice 60 FPS. Myślę że na razie sterowniki 3xx.xx są bardzo mocno niedopracowane o czym chociazby świadczy tylko jedno jak dotychczas oficjalne wydanie WHQL.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...