Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od niedawna kolega ma problem z procesorem w laptopie, otóż wczoraj zwrócił się z pytaniem do mnie czy to jest normalne by wydajność procesora wynosiła 100%, no i mnie zaskoczył tym bo osobiście zużywam ok 25% procesora no ale kolega ma laptopa a ja pc więc zbytnio się na ten temat nie wypowiadam bo nie znam się... po dłuższej rozmowie ze mną (pytałem czy podkręcał coś przestawiał, co chodzi czy coś zamula itd. ) przyznał się że gdzieś wyczytał w gazecie że jak się przestawi w opcjach rozruchu zaawansowanych liczbę procesorów(na 2) to szybciej mu będzie się uruchamiał laptop... skutkiem czego było te 100% wydajności. Gdy już to odznaczył tak jak go prosiłem zużycie procesora spadło do ok 85% no jakiś postęp jest w hw monitor temp. procesora wskazuje mu na 80* C trochę niepokoi mnie to więc zwracam się do was o pomoc w tym problemie. Dam też link do fotki z jego parametrami laptopa: https://www.dropbox....Parametry.jpg?m

Link to post
Share on other sites

Proces cmd.exe. jest podejrzany. Normalnie nie ma takiego procesu po starcie systemu. Pojawia się on tylko wtedy gdy uruchomisz wiersz poleceń. Przeskanuj system programem Spybot Search&Destroy albo Malwarebyte Anti Malware. Usuń wszystko co znajdą te programy.

 

przeskanowałem naprawiłem usunąłem avasta a cmd jak był tak dalej jest po zakończeniu procesu cmd wydajność spada do 20-30% ale przy każdym uruchomieniu pc cmd sie ląduje automatycznie Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy proces cmd.exe startuje w auto starcie np. za pomocą polecenia msconfig (Menu Start-Uruchom-msconfig-Uruchamianie). Odhacz na liście, żeby proces nie startował. Możesz użyć programu Antivir Task Manager http://www.anvir.com/download.htm żeby przeanalizować wszystkie procesy (wystarczy wersja portable). Jeśli proces cmd.exe będzie nadal liście procesów po odhaczeniu w msconfig i w programie ATM to możesz go przeanalizować za pomocą witryny virustotal opcja Check Online (Zakładka Procesy-Prawa mysz). Wrzuć wynik z tej analizy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki problem rozwiązany okazało się że kolega ma pirata w7 i zacząłem wcześniej grzebać o tym cmd przeciążenie w google i okazuje się że dużo osób ma z tym problem jest tak jak pisze gepardmak wystarczy odhaczyć cmd tylko go nie ma na liście więc z artykułów wyczytałem że to wina cracka do w7 i u niektórych on od razu psuje krew systemom innym razem po jakimś czasie wystarczy wpisać msconfig następnie odznaczyć w uruchamianie "chew7hale" osobiście też mam w7 oryginał i w nim nie występuje coś takiego więc kazałem mu to odznaczyć na forach piszą że to niby pomaga w odpalaniu aplikacji pod wersje 32b no ale z tego co mi pisze kumpel nie ma żadnych problemów. Wydajność procesora teraz to 10-15% temp. tez spadłą i przy rozruchu pc już cmd nie odpala się.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...