Skocz do zawartości

Komputer zacina się co 5-30minut na 1 sek


Recommended Posts

Witam , mam problem z komputerem. Podczas normalnej prace / grania / ogladania filmow zawiesza się na około 1 sekundu lub permanentnie. Zdarza się to co około 5-30 minut.Komputer kupiony na początku października . Problem występuje od dzisiaj.

 

Windows 7 64 bit

i5 2550k stock

Kingston HyperX 2x4gb 1600 cl 6

Asrock P67 Pro3

Ocz StealthXStream 2 600W 80+

Gtx 660 asus

Kingston HyperX 90Gb (system) , Lg400 dane i seagate barracuda 500 dane

Link to post
Share on other sites

W menadzerze zadań, sprawdz procesy ile jest % na cpu.

 

Pulpit z minimalizowana Arma ~20% , ~50% arma II dayz

 

Btw , sorry za składnie ,ale nie mam innej możliwości zamieszczenia wpisu na forum. Temat zakładałem 4 razy bo się komp zawiesił.

Może to płyta główna?

Edytowane przez donigorasso
Link to post
Share on other sites

na 99% to będzie kabel od dysku - wymień na nowy (miałem tak dwa razy jak Ty - nakombinowałem się strasznie a i tak na końcu wymiana kabla rozwiązywała mi problem)

 

Usterka nadal występuje ;/ Może być to wina karty graficznej?

(w starym komputerze na 280 gtx wystepowal ten sam dzwięk podczas ścin , ale pojawiały się równierz problemy z grafiką)

 

Jakieś inne sugestie?

 

 

Komputer zawiesza się podczas testu : FpuSinJulia w everescie.(każdorazowo)

 

Usterka nadal występuje ;/ Może być to wina karty graficznej?

(w starym komputerze na 280 gtx wystepowal ten sam dzwięk podczas ścin , ale pojawiały się równierz problemy z grafiką)

 

Jakieś inne sugestie?

 

 

Komputer zawiesza się podczas testu : FpuSinJulia w everescie.(każdorazowo)

Problem występuje częsciej przy podłączonych urządzeniach do USB

 

Edytowane przez donigorasso
Link to post
Share on other sites

Może być to wina pamięci Kingston HyperX 2x4gb 1600 cl 6

 

masz w biosie ddr3 profil xmp ? bo te pamięci nie obsługują ci xmp 1.1

 

Zaraz sprawdzę , jeśli stockowo to nie jest ustawione to raczej nie mam tego włączonego. Jedyną rzeczą która ustawiałem , była prędkość fan'ów bo były troche głośne. Sprawdziłem dyski , pamięć ram oraz kartę graficzną. Zuważyłem że problem ma mniejszą częstotliwość przy mniejszej ilości urządzeń podłączonych do usb , ale może to być zbieg okoliczności.Zmartiły mnie troche dzwięki na w okolicach karty graficznej podczas pracy.(odpalanie systemu , i potem random)

http://w420.wrzuta.p...eiBXrP8/notatka

 

Nie wiem skąd wytrzasnąłem ten cl6... Sorki , pomyłka.

Pamięci to : Kingston HyperX ddr3 2x 4gb 1600mhz XMP X2 Cl9 Grey Ediotion(sandy bridge)

 

Aktalnie pulpit 0-1 % cpu (przegladarka , skype , kilka programików)

ram około 20%/

Edytowane przez donigorasso
Link to post
Share on other sites

mem test i heja zatnie się spróbuj pożyczyć od kogś pamiątki i znów mem test,ofc z dosa,to wykluczy przynajmniej pamięci ;) potem mhdd również z dosa i heja jeden dysk potem drugi jak się zatnie tylko na jednym on powoduje jak na dwóch hmm został proc,mobo zasilacz,a nadtym się pomyśli zaś ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...