Skocz do zawartości

Co zrobić aby forum nie "zeszło na psy"?


Recommended Posts

Zapewne pierwsza myśl części użytkowników - już za późno, poziom sięgnął mułu i już nie da się nic zrobić. Jeśli tak myślisz to możesz nie czytać dalszej części tego tematu, zamknij zakładkę, wyloguj się, nie wchodź więcej na forum. Nie potrzeba tu ludzi, którzy poza wiecznym narzekaniem (jakie to ostatnio modne) nie mają ani chęci ani pomysłu ani czego aby zmienić istniejący stan rzeczy.

 

Forum i jego klimat tworzycie Wy, i Wy także możecie je zmieniać. Trzeba jak wspomniałem wcześniej - mieć chęci i dobre pomysły.

 

W poprzednim temacie pt. Dlaczego benchmark forum schodzi na psy ? pojawiło się sporo propozycji ale ciężko przekopać się przez nieustające kłótnie i wyzwiska do czegoś naprawdę wartościowego.

Tak więc w tym temacie chciałbym prosić Was abyście zamieszali sugestie i pomysły na to aby na forum było lepiej. My w gronie moderatorów przeanalizujemy każdy pomysł i napiszemy co o nim sądzimy oraz o jego przydatności.

 

Bardzo proszę abyście przynajmniej w tym jednym jedynym temacie zachowali kulturę i pohamowali się od kłótni, wyzwisk i pyskówek i prowokacji. Niestety same moje prośby nie poskutkują tak więc z góry uprzedzam że KAŻDY post poza tematem, KAŻDA choćby próba prowokacji czy rozpoczęcia kłótni będzie karana BANEM na okres 3 dni. Środek radykalny ale niestety jedyny skuteczny. Temat będę obserwował i nadzorował osobiście przez caly czas.

 

Pozdrawiam oraz liczę na owocną dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Mniejsza tolerancja dla trolli, przykład:

Delikwent wszczyna awantury przez 2 dni nim dostanie bana, po czym odrazu robi nowe konto i dalej trolluje.

Ban'y na ip w ramach możliwości.

Brakuje moderatorów w niektórych działach, może jakiś konkretniejszy podział, kto jest odpowiedzialny za który dział.

Np. Igoruss jest odpowiedzialny za tematy w dziale "Sprawy Forumowe"

Wiadomo, można też gdzie indziej działać, ale żeby za każde niedopilnowanie był ktoś odpowiedzialny.

Link to post
Share on other sites

Hmmm.. dla mnie jedynym bardzo skutecznym rozwiązaniem byłoby wykonanie przebiegu rejestracji jak na pewnym znanym forum poświęconemu samochodom marki BMW gdzie nie chciano dopuścić do władzy trolli i amatorów wieśniaczenia ów samochodów. (tak jak na bmk co niektóre prowokacyjne posty)

Otóż jedynym minusem byłoby to, że forum mogłoby troche stracić na zainteresowaniu ponieważ system rejestracji na tamtym forum działał na zasadzie "zaproszenia" a takie można było otrzymać chyba od zarejestrowanego uzytkownika albo po wcześniejszym napisaniu do moda lub admina w jakim celu chcesz się zarejestrować i "udowodnić" że nie jesteś trollem a jednak coś na ten temat wiesz ale chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej lub się dzielić swoją wiedzą. Prośbę o zaproszenie dla danej osoby mogli też pisac oczywiście zarejestrowani wcześniej użytkownicy do admina/moderatora. Oczywiście to spowodowałoby więcej pracy dla moderatorów ale sądze, że w jakimś procencie forum by przywróciło nalezyty poziom. Aczkolwiek to jest tylko sugestia i wszelkie "ale" do tego pomysłu mile widziane.

 

 

Będę od razu odpowiadał w poście aby nie robić bałaganu. Niestety takie coś nie przejdzie, niby skąd ktoś kto potrzebuje rady w sprawie chociażby komputera miał dostać zaproszenie? Ruch na forum spadłby praktycznie do minimum i w konsekwencji upadło by. Pomysł dobry ale tak jak wspomniałeś - na forum o węższej tematyce. U nas niestety taki pomysł to samobójstwo.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze proponował, aby za posty typu "1.5v vcore occt 10min" albo inne utrzymane w podobnej stylistyce też nagradzać odpowiednio. Dbajmy o poprawny język i odpowiednie wysławianie się. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć wypowiedź użytkownika, nie sztuką jest nabijać niebotyczne ilości postów w każdym temacie, a wypowiadać się z sensem.

 

 

 

Planujemy zaostrzenie regulaminu w tej kwestii. //Igoruss

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

"Znawców, doradców" poprosił bym o większą wyrozumiałość dla użytkowników kupujących,modernizujących sprzęt. Starajcie sie sugerować odpowiedni wybór sprzętu bez upierania się przy swojej wersji, jak wiadomo każdy ma jakąś swoja wizje i pomysł na ulepszenie kompa, ale od debili wyzywać od razu nie trzeba tylko starać się znaleźć możliwy kompromis. To kupujący wykłada pieniądze i ma prawo wyboru, czy dobrego czy złego jemu będzie oceniać przy użytkowaniu, Wy macie doradzać a nie kierować wyborem.

Link to post
Share on other sites

Usuniecie pkt w regulaminie mowiace o tym ze nie mozna podbic oferty bez podania przyczyny, tylko tutaj takie cyrki. Na innych forach mozna podbijac po 7 czy 10 dniach..

Usuniecie zakazu posiadania sygnaturek dluzszych niz iles tam linijek . To chyba jedyne forum komputerowe gdzie nie mozna miec czytelnej sygnaturki z konfiguracja pc czyli jedno pod drugim .

Co z pkt rep ? Ja oberwalem za 'bezpodstawne przyznanie pkt rep' a takich pkt dziennie jest przyznawanych wiele , wiec czy te osoby rowniez obrywaja po warnie ? watpie bo gdyby tak bylo to niektore osoby mialyby kilka banow juz. mnie to denerwuje , jakas sprawiedliwosc musi byc , albo wszyscy albo nikt. usunmy ten pkt albo badzmy konsekwentni wobec niego .

sory za brak pl znakow ale pisze z tel

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję oczywiście zmiany w moderacji, może by zrobić temat gdzie użytkownicy by się wypowiadali o danych moderatorach, i jak uważają - czy powinni zostać, do widzenia czy np zostać lokalnymi. Oczywiście muszą być podane argumenty.

I zdecydowanie poprę zniesienie "3 linijek".

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem na forum panuje tzw. bunt gimnazjalisty, "kupiłem CD-Action to się pochwalę jaką mam wiedzę w dziedzinie IT", spróbujcie wejść takiemu w paradę albo przerwijcie jego słowotok to polecą chu..., ku... itp.

Co do działów technicznych... nie ma osoby oprócz SN1PER'a, która wtrąci się do danego tematu i wytłumaczy wszystkim dlaczego ma być tak a nie inaczej, to samo mogę powiedzieć również o t.luk, kilka razy mi pomógł i widać że chłopak zna się na rzeczy.

Dla przykładu: do tematu o składaniu komputera wpada inny moderator i oznajmia: " nikt z was nie potrafi nic złożyć i wszyscy mają się zamknąć bo polecą warny".

Co jak co Panowie moderatorzy ale roboty to wam nie zazdroszczę, tym bardziej że dla niektórych z was, główną wytyczną w konflikcie jest ilość postów albo tych śmiesznych zielonych punktów.

Również mam konflikt z jednym forumowiczem, jest on tak zarozumiały że nie mam ochoty nawet komentować, nikt z tym nic nie zrobi bo mam za mało postów – to jest moje osobiste odczucie.

Zaczynam się zastanawiać jaki jest powód powstania tego tematu, zaczynacie tracić użytkowników, statystyki nagle spadły ?

Nie ma w tym żadnej ironii, czysta ciekawość z mojej strony ;)

Link to post
Share on other sites

Igoruss daj mi wladze a forum wroci :) Juz troche sie polepszylo adminow jak nowakow teraz.

Supporta mi dajta:)

Co zrobic aby bylo cacy-kary dla tych co nie maja pojecia i banowac za bzdure.

Link to post
Share on other sites

Ja mimo, że jestem dość młodym i nowym użytkownikiem, proponowałbym by w niektórych podkategoriach tego forum zrobić więcej podpiętych tematów, wyjaśniających podstawy z danej kategorii. Według mnie zmniejszyłoby to liczbę tematów, która często haczy o podstawowe informacje,a zwiększyło by porządek. I można by jeszcze tematy (oczywiście niepodpięte) na które nikt już nie odpowiada przenosić do archiwum lub usuwać.

Mam nadzieje, że za wyrażenie swojej opinii nikt mnie nie z hejtuje. ;)

 

EDIT:

Ja sam piszę taki ogromny wątek zbiorczy ;)

 

O cieszę się, że ktoś się ze mną zgadza. :)

Pozdrawiam

 

 

 

W naszym gronie dyskutujemy nad działem "poradniki" w którym zawarte były by podpięte tematy //Igoruss

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Ja mimo, że jestem dość młodym i nowym użytkownikiem, proponowałbym by w niektórych podkategoriach tego forum zrobić więcej podpiętych tematów, wyjaśniających podstawy z danej kategorii. Według mnie zmniejszyłoby to liczbę tematów, która często haczy o podstawowe informacje,a zwiększyło by porządek. I można by jeszcze tematy (oczywiście niepodpięte) na które nikt już nie odpowiada przenosić do archiwum lub usuwać.

Mam nadzieje, że za wyrażenie swojej opinii nikt mnie nie z hejtuje. ;)

 

Ja sam piszę taki ogromny wątek zbiorczy ;)

 

No i jeszcze kolejna rzecz - zwracanie kto ma ile postów. Tutaj wycinek PW z pewnym modem, nie powiem kim.

Jako, że jesteś trochę na forum piszę na PW, nie daję warna jak nowemu.

Takie coś nie może mieć miejsca. Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego dostalem ostrzezenie i zostalem skomentowany slowami "wprowadzanie innych w błąd poradami bazującymi na swojej niepełnej i nieugruntowanej wiedzy - całokształt twórczości". Generalnie jesli nie da sie przekonac kogos do swojego zdania to sie na tym forum stosuje "bat wladzy". Niepelna i nieugruntowana wiedza jest reprezentowana przez spora czesc osob ktore nie potrafia polemizowac a jedynie powtarzaja utarte schematy ktore sa powtarzane od wielu lat przez podobnych ludzi.

 

Jesli ja chce pomoc i wskazuje ze problemem moze byc jakas czesc w komputerze a dodatkowo posilkuje sie w tym momencie materialami, na ktorych znalezienie poswiecilem swoj czas, to miloby bylo gdyby administracja i moderatorzy nie trzymali strony drugiej osoby ktora nie wiem czemu wdaje sie w polemike na temat mojej OPINII i interpretacji materialow ktore znalazlem. Dostalem ostrzezenie i szczerze mowiac tego typu sytuacje kompletnie rozbijaja forum. Karanie czlowieka za chec pomocy i wypowiedz oparta na technicznych analizach mozna porownac do cofania artykulow na wikipedi przez gimnazjalistow tylko dlatego ze ich nie rozumieja.

 

Tak wiec forum stanie na nogi jesli do wladzy dojda osoby podchodzace powaznie do tematu bo ocenianie wiedzy drugiej osoby moze byc tylko na podstawie czegos KONKRETNEGO a nie na podstawie swojego przeczucia lub swojej "wiedzy". Jesli jednak tej wiedzy ludzie nie posiadaja a osoby ktore ja posiadaja sa karane za propagowanie wiedzy to NIC nie pomoze w takiej sytuacji.

Edytowane przez karer
Link to post
Share on other sites

Właśnie to jest problem że wiedza niektórych ludzi na forum jest nie poparta żadnymi materiałami, pomocami ale jest niepodważalna. Osobiście za prawdziwego fachowca który swoje słowa uzasadnia i popiera jakimiś dowodami jest T.luk. Wynika to z tego że testuje różne sprzęty i zamieszcza recenzje na jednej ze stron.

Link to post
Share on other sites

Karer, treść twojego warna wynika z tego, że podałeś coś nie najlepszego i się tego kurczliwie trzymałeś. - źle, bo jeżeli nadepnąłeś komuś na odcisk, to jedno z praw regulaminu mówi, że nie można wmawiać komuś złego zestawu (niewłaściwego), bo można za to skleić warna. Oczywiście każdy może podać własną propozycję, każdy może ją skomentować, ale nie upierajmy się co do swoich racji. Możemy podawać argumenty (co jest jak najbardziej uzasadnione i preferuje to). Forum to dyskusja, a upieranie się nic tu nie da, a (tak jak w twoim przypadku) może obrócić się przeciwko tobie.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dla przykładu: do tematu o składaniu komputera wpada inny moderator i oznajmia: " nikt z was nie potrafi nic złożyć i wszyscy mają się zamknąć bo polecą warny".

tak gwoli ścisłości:

 

 

jeszcze jedna wycieczka osobista z którejkolwiek strony i posypią się warny

 

PS wszyscy macie luki w swoim rozumowaniu składania zestawu

także raczyłbyś nie insynuować ani nie wysysać sytuacji z palca

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że każdy ma swoje zdania i upodobania jeśli idzie o podzespoły. Każdy jeżeli już podaje jakiś zestaw robi to wg swoich preferencji i to autor zdecyduje co kupi. Ja proponując zestawy operuję z reguły sprzętem, z którym miałem do czynienia. Ale czasem szczególnie w tym dziale widać że ludzie jak nie mają argumentów to zaczynają się obrażać wzajemnie.

Link to post
Share on other sites

Zaskakujące, że jeszcze nikt nie podał pomysłu, którego nie podałbym już wcześniej.

Ale za to 90% z tu obecnych do tej pory tylko darła mordę że powinienem stąd wyjść... doprawdy zaskakujące.

 

1. Bany na IP majora - chociaż to się rozwiązało łopatologicznie poprzez PMy do Igorussa z kolejnymi multi danej osoby

2. Dbałość o poprawność językową, sens i argumentację oraz unikanie 3-wyrazowych odpowiedzi mrgibassa

3. Przedstawianie możliwości wyboru (podparte wyjaśnieniem!) a nie wklejanie zestawu co powiedział trybcio aby pokazać autorowi co może zyskać jakim zestawem i pozwolić mu zdecydować co mu bardziej odpowiada

4. Nabijanie punktów reputacji przez kolegów, o czym wspomniał okar19 - to najczęściej widoczne w miejscu gdzie pojawia się moja osobista grupa hejterów i plusikują sobie każdy post opluwający sida, farma reputacji, serio. Ale nikt z tym nic nie robi. (w sumie wiadomo, że te punkty są nic nie warte, ale osoby nowe np. w zestawach mogą się tym sugerować więc osobiście pilnowałbym najbardziej rzucających się w oczy nabijaczy)

5.

Dla przykładu: do tematu o składaniu komputera wpada inny moderator i oznajmia: " nikt z was nie potrafi nic złożyć i wszyscy mają się zamknąć bo polecą warny".

Jak ja to zrobiłem, oczywiście podając co i dlaczego jest źle, to wysypały się wyżej wspomniane

chu..., ku... itp.

co przedstawiłem w poprzednim temacie.

Wspominałem o tym już wiele razy, że ludzie co się nie znają tak reagują i jak widać, nie myliłem się.

Nawet autor tego posta nie mógł sobie darować wysłania do mnie kolejnego PMa z wyzwiskami. To zdecydowanie trzeba ukrócić i taki był mój plan kiedy aplikowałem na ST w zestawach.

6. Pomysł radko z banowaniem za bzdury i niekompetencje przewija się po raz setny, jak widać ma coraz więcej zwolenników. (A jak nie banować, to wlepiać srogie warny - może coś zrozumie na przyszłość)

7. Lu-Ke wspomniał o tym, o czym wczoraj mst. Podpinane tematy, które zrobił a nikt się nimi nie przejmuje. Ja sam miałem pisać taki do procesorów ale stwierdziłem, że szkoda mojego czasu skoro jest tak małe zainteresowanie tematem. Lecz mogę do tego wrócić jeżeli ktoś zechce zająć się modernizacją/updatem "sticky threadów"

8. Podawanie argumentów w zestawach - o tym trąbie od miesiąca - a pomimo ruchu odnośnie zestawów z poprzedniego tematu, nic się nie zmieniło. Dalej lata tam banda 3-wyrazowców, wkleja linki, a nie daj boże zwrócić im uwagę to się posypie epitetów.

 

Pokazanie, że o tym wszystkim już mówiłem a mimo to większość krzykaczy dla zasady się ze mną nie zgadzała a teraz robi odwrotnie to tylko cel poboczny.

Głównie chodzi mi o pokazanie, że to co mówiłem jest jednak potrzebne i nikt się do tej pory tym nie zajął. Lista głównie dotyczy Zestawów, bo mam najwięcej do powiedzenia odnośnie tego działu.

Więc pytam po raz drugi, jaki jest stosunek do wprowadzenia tam osobnego regulaminu którego wstępny projekt podawałem w poprzednim temacie? Wg. mnie tam trzeba zaostrzyć reguły gry i wprowadzić inny porządek niż na forum typowo dyskusyjnym, bo chodzi tam o jakość porad i ciężko zarobione pieniądze innych ludzi. Tam nie ma być dyskusji, przekomarzania, nabijania postów ani szukania sławy - tam jest dobrowolna ale solidna pomoc dla tych którzy jej szukają. To tak jakby dać obsługiwać koparkę byle komu... bo to fajna zabawa. Nie. Tam chodzi o kompetencje forumowiczów - chcecie żeby ludzie przychodzili tutaj po wiedzę i pomoc, trzymajcie poziomu tych porad.

I nie chodzi mi tutaj o zielone światło dla trzech osób które będą odbębniać 4h porad dziennie bo mają jedyny poprawny punkt widzenia. Chodzi o to że jest możliwość złożenia kilku bardzo podobnych jakościowo zestawów z drobnymi różnicami które nie wpływają bardzo na całokształt i spośród tych autor powinien wybierać. Natomiast chodzi o wykluczenie skrajnych debilizmów w stylu przepłacanie półtorej stówy za 650W zasilacz w domowym zestawie do komputera multimedialnego. A takich jest multum i każdy z autorów takiego zestawu jeszcze drze ryja że ma racje. Tego trzeba się pozbyć, a nie składnego i sensownego zróżnicowania.

 

Następnie moja opinia odnośnie różnic pomiędzy moderacją a support teamem - zielonych powinno być mniej.

Zielony powinien czuwać nad niepisanymi zasadami, pilnowaniem porządku generalnego, usprawnianiem forum jako całości, rzeczami niekoniecznie związanymi z daną tematyką działu - bardziej ogólnikowo. Natomiast armia ST w stylu t.luk'a powinna sprawować porządek nad swoimi działami tematycznymi - czyścić je z głupot i rzeczy nieregulaminowych tak jak to mniej więcej wyglądało do tej pory.

Osoby respektowane w danym temacie, mające ponadprzeciętną wiedzę spokojnie upilnowały by porządku w swoich kategoriach, a co za tym idzie na całym forum zostawiając zielonym moderatorom sporo luzu na zajęcie się innymi sprawami.

 

I taki podział ról wg. mnie byłby bardziej efektywny. Rotacje w ekipie byłyby łatwiejsze do przeprowadzenia (nie oszukujmy się, takie są czasem konieczne, a często zwyczajnie mądre do wprowadzenia).

 

Adnotacja odnośnie krzykaczy z małą ilością postów. Co chwila pojawia się któryś z tej grupy i lamentuje, że tych z dużą ilością postów traktuje się inaczej. Błąd. Posty nie mają tu nic do rzeczy - to jest związek przyczynowo skutkowy. Ilość postów jest skutkiem ilości czasu spędzonego na forum, a ilość czasu wpływa na to jak dobrze użytkownicy się znają. Stąd moderacja pozwala sobie przymknąć oko, jeżeli wie że temu komuś wystarczy upomnienie słowne aby osiągnąć zamierzony efekt poprawy.

Z nowymi natomiast, nikt się nie sra i takich się warnuje skoro od samego początku nie umieją się przystosować - bo ciężko dowieść że taki świeżak "się zapomniał" skoro jest tutaj od miesiąca.

Link to post
Share on other sites

Jedną rzeczą która mnie wyjątkowo irytuję na tym forum (które oczywiście bardzo cenię), to sposób, a raczej łatwość w zdobywaniu rang, owszem zdobywa sieje za napisane posty, moim jednak zdaniem powinna się liczyć jakość postów a nie ilość. Podam przykład, załóżmy że jest sobie użytkownik który napisał wiele postów, rangę ma wysoką i tak dalej ale jak się przeanalizuje "całokształt twórczości" takiego użytkownika, okazuje się że 70% napisanych postów to krytyka i wytykanie rzekomych błędów innym użytkownikom, niż faktyczna pomoc czy rada. Co ciekawe jako że wyżej wymieniony ma wysoką rangę i wiele punktów, to zaraz znajdują się "obrońcy" i w rezultacie osoba czy to nowa na forum, czy nie udzielająca się na nim masowo, jest "pozbawiana" głosu, gdy tylko w danym temacie "odważy się mieć inne zdanie, (często mając przy tym racje) niż zasłużony ulubieniec, który w sumie nie wnosi tak dużo na forum by cieszyć się takim uznaniem. Pominę już fakt że takim osobom, zazwyczaj aroganckim i bezczelnym, wiele uchodzi na sucho, jak wspomniał Jaazik. Moim zdaniem rangi powinny być przyznawane nie za ilość postów a za punkty które zostały przyznane przez biorących udział w dyskusji i tylko ich, a odejmowane za spamowanie i nie uzasadnione krytykowanie wypowiedzi innych biorących udział w danej dyskusji. Pisząc to bardzo się starałem nikogo nie obrazić, jeśli jednak ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Adnotacja odnośnie krzykaczy z małą ilością postów. Co chwila pojawia się któryś z tej grupy i lamentuje, że tych z dużą ilością postów traktuje się inaczej. Błąd. Posty nie mają tu nic do rzeczy - to jest związek przyczynowo skutkowy. Ilość postów jest skutkiem ilości czasu spędzonego na forum, a ilość czasu wpływa na to jak dobrze użytkownicy się znają. Stąd moderacja pozwala sobie przymknąć oko, jeżeli wie że temu komuś wystarczy upomnienie słowne aby osiągnąć zamierzony efekt poprawy.

Z nowymi natomiast, nikt się nie sra i takich się warnuje skoro od samego początku nie umieją się przystosować - bo ciężko dowieść że taki świeżak "się zapomniał" skoro jest tutaj od miesiąca.

 

Same brednie, proszę podaj zapisek w regulaminie mówiący o ilości postów. Myślę, że takie faworyzowanie wielopostowców właśnie sprawa, że ludzie mogą się zniechęcać do forum. Dam tutaj przykład - gdy miałem tutaj jakieś 50 postów dostałem warna, naciąganego. Gdy już sobie nabiłem kilkaset postów to napisałem posta który również mógłby zostać nagrodzony bardzo naciąganym warnem. Ale tak się nie stało, dostałem wiadomość z "ostrzeżeniem", a po kilku wiadomościach właśnie moderator wysłał do mnie to:

Jako, że jesteś trochę na forum piszę na PW, nie daję warna jak nowemu.

Dla mnie "poniżanie" "nowych" jest również strasznie urażające, traktuje się wtedy ów osobę jakby pierwszy raz miała dostęp do internetu, ja byłem na konkurencyjnym forum 4 miesiące gdzie btw napisałem 2000 postów, więc "raczej" można powiedzieć że jestem obeznany jeśli chodzi o fora internetowe. Na niektórych forach jak np PCLab są ludzie, którzy mają po 36 tysięcy postów, wchodzi na benchmarka i Sid go wyzywa od świeżaka.

 

Edit: I żeby nie było, nie prowokuję tutaj kłótni, staram się mówić tutaj o całej sytuacji a nie panu UK.

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

Eh, następny który chciałby aby wszystko było odwzorowaniem regulaminu.

Powtórzę więc po raz kolejny, regulamin to zbiór wytycznych a nie Święta Księga Izraelitów - stanowi poparcie działań moderatorów a nie ich jedyną słuszną i niepodważalną bazę.

A ty się jeszcze kłócisz że nie dostałeś warna? Już jeden taki był co się o niego poprosił i go dostał - spróbuj tego samego, może to rozwiąże twój problem.

 

Nie ma tu poniżania nowych, skoro ów nowy nie dostosował się do reguł gry, to dostał upomnienie - to jest jego wina a nie moderatora który mu to wlepił.

I co kogo obchodzi gdzie i ile ktoś ma postów. Wszedł tutaj, na to forum, z tutejszymi ludźmi i specyficznymi zasadami - których nie zna bo jest nowy, więc jak się wypowiada na tematy na które nie ma pojęcia to nie tylko Sid ale i Igoruss (patrz poprzedni temat) nazwie (nie wyzwie) go świeżakiem.

Dziwne tylko, że nie marudzisz tak na Igorussa tylko na mnie, podejrzewam tutaj osobistą niechęć i bezpodstawne docinki w moją stronę.

 

 

Jeszcze nawiązując do poprzedniego posta, odnośnie Zestawów.

Tak samo wpieniają mnie ci specjaliści od opcji "szukaj" którzy w podobnym temacie zamiast powiedzieć coś konstruktywnego wrzeszczą, żeby autor przeszukał inne tematy. Nieliczni zamieszczą linki do wyszukanych tematów.

Dla mnie to jest gburostwo i brak ogłady - przychodzi osoba która chce wyłożyć własne pieniądze, to spodziewa się że ktoś jej doradzi albo chociaż potwierdzi informacje, a nie odeśle do tematu sprzed miesiąca, czy nawet poprzedniego dnia.

Ja rozumiem że to robi bałagan i niektóre tematy można połączyć ale zastosowań komputera jest prawie tyle ile ich właścicieli, wliczając do tego różnice w budżecie, specyficzne wymagania (oszczędność, cisza, obudowa o specjalnych wymiarach) doprawdy ciężko znaleźć dwa identyczne tematy (no chyba że te "komputer do 2000zł" bo tam nie ma wielu zmiennych).

I o ile słusznym byłoby wskazanie podobnych tematów a nawet ich łączenie, to powinno być to DODATKIEM DO MERYTORYCZNEJ ODPOWIEDZI, a nie jedynym co post zawierał.

I taki nawyk osobiście popieram, ale tylko i wyłącznie w tym dziale.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Karer, treść twojego warna wynika z tego, że podałeś coś nie najlepszego i się tego kurczliwie trzymałeś. - źle, bo jeżeli nadepnąłeś komuś na odcisk, to jedno z praw regulaminu mówi, że nie można wmawiać komuś złego zestawu (niewłaściwego), bo można za to skleić warna. Oczywiście każdy może podać własną propozycję, każdy może ją skomentować, ale nie upierajmy się co do swoich racji. Możemy podawać argumenty (co jest jak najbardziej uzasadnione i preferuje to). Forum to dyskusja, a upieranie się nic tu nie da, a (tak jak w twoim przypadku) może obrócić się przeciwko tobie.

Warna dostalem z absurdalnego powodu. Po pierwsze moje wypowiedzi nie mialy charakteru personalnego. Po drugie temat dotyczyl "usterki" ktorej autor szukal ewentualnej przyczyny. Wypowiedzialem sie na ten temat wskazujac mozliwa przyczyne i opierajac sie na analizie ktora przeprowadzilem na forum. Dostalem odpowiedz ze nie znam sie i zostalem wysmiany. Ponownie zwrocilem uwage dlaczego tak a nie inaczej uwazalem. Nie rozumiem kompletnie za co jest warn. Mialem sie odwolac ale z powodu braku czasu w pracy dopiero dzis mialem czas na wejscie gdziekolwiek na forum. Nie uwazam ze zostalem niesprawiedliwie potraktowany. Uwazam ze zostalem potraktowany w zlym postepowaniu ktore nie powinno byc wogole inicjowane ze strony moderatora. Dla mnie jest to jednoznaczny przekaz ze forum jest w rekach nie tych osob co trzeba.

Co ciekawe jako że wyżej wymieniony ma wysoką rangę i wiele punktów, to zaraz znajdują się "obrońcy" i w rezultacie osoba czy to nowa na forum, czy nie udzielająca się na nim masowo, jest "pozbawiana" głosu, gdy tylko w danym temacie "odważy się mieć inne zdanie, (często mając przy tym racje) niż zasłużony ulubieniec, który w sumie nie wnosi tak dużo na forum by cieszyć się takim uznaniem

Wlasnie to spotkalo sie w moim przypadku. NIKT nie wskazywal bledow negujac moje wyliczenia a jedynie rpzedstawial swoje. Faktycznie moze przedstawic swoje ktorych nie krytykowalem. Jestem osoba odpowiedzialna i w pracy jesli cos moge zrobic w 2 godziny to mowie ze chce na to 8 godzin. Wiaze sie to z ODPOWIEDZIALNOSCIA. Tak samo jest z komputerami. Jesli chcesz miec pewnosc to tworzysz zapas w swoich obliczeniach.

 

Tak wiec gratuluje wyboru moderatorow bo byc moze to forum dostalo wlasnie pierwsza rzeczywista funkcje random w przyznawaniu warnow i banow. Nie mowie ze wszyscy tacy sa bo sie nie orientuje ale stwierdzam ze ISTNIEJA takie osoby.

Link to post
Share on other sites

Moje pomysły są następujące:

 

1. Wprowadzenie rangi typu "Osoba zaufana" - kolor nicka itp. Według mnie, nowi użytkownicy bardziej zwracają uwagę na posty "kolorowych". Zresztą sam tak robiłem, bo czułem jakieś większe zaufanie do osób posiadających jakąś rangę.

 

2. Permanentne bany na IP dla typowych trolli nie wnoszących nic do tematu, tylko piszących posty w stylu "Mój pies ma taką myszkę więc ona jest najlepsza".

 

3. Zwracanie większej uwagi na składnię, ortografię i gramatykę pisanych postów.

 

4. Jakakolwiek forma selekcji podczas rejestracji. Choćby quiz z podstawowymi pytaniami, który eliminowałby totalnych imbecyli.

 

5. Oddzielny dział dla tych bardziej ogarniętych użytkowników. Takie miejsce gdzie żaden troll i idiota nie miał by dostępu.

 

6. Lista osób zaufanych i znających się na rzeczy w poszczególnych działach.

 

Nad problemem opisanym w pierwszym punkcie rozmawiamy z ekipą. Ze ze sprawami pisowni itp. jest już załatwione i zwracamy na to uwagę. Co do pkt. 6 to planujemy dosyć mocną przemianę forum i rozważamy taką opcję. Co do reszty się nie wypowiadam. // Sn1PeR

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites
mi1996 Punkt 4 mógłby odstraszyć mniejszą część ludzi, ale jeśli ktoś by się uparł to by i tak się zarejestrował na forum, szukając na szybko "podstawowych informacji w necie". Więc to trochę bezsensu. A co do punktu 5 to mogło by to urazić część użytkowników, bo np. on dostał dostęp, a ja nie mimo iż wiem więcej w tej dziedzinie, a on nie itd. Resztę punktów popieram Edytowane przez Lu-Ke
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...