Skocz do zawartości

Intel Core 2 DUO E4600 małe podkręcenie...


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :)

A więc poczytałem troszkę i poszperałem w google o podkręcaniu E4600 i co się dowiedziałem ? Można podkręcić do 3Ghz, a niektóre nawet to 3,5Ghz! No ale do żecz chciałbym, aby mój procesor miał ok. 2,7-2,8 Ghz. Czy na moim sprzęcie da się coś zrobić z moich marzeń ? :D

Parametry:

-System: Windows 7 32bit.

-Karta graficzna: Nvidia 9800GT (Troszkę podkręcona)

-Płyta główna: ASUS P5KPL-AM SE

-Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 2.40Ghz

-Ram: 4GB

-Zasilacz OCz StealthXStream 500W

Link to post
Share on other sites

P5K jest dobra do OC, nie wiem, jak z wersją PL, ale sama P5K daje dobre możliwości. Nie możemy Ci powiedzieć, sam sprawdź, każdy sprzęt kręci się inaczej. Ale, co zauważyłem od razu, posiadasz 4GB ramu na systemie 32bitowym. Zainwestuj w 64bitową wersję, albo system będzie wykrywał tylko 3.2GB. Zasilacz wystarczy, napisz tylko, jaki model ramu to dokładnie? Możliwe, że będziesz musiał mnożnikiem ramu obniżać jego taktowanie, bo może nie wyrobić.

Link to post
Share on other sites

Tu jest zapodany bardzo dobry poradnik podkręcania http://forum.podkrecamy.pl/topic/1534-podkrecanie-procesora/

 

Ważne!

Jeżeli posiadamy procesor w 65nm (C2D E4X00, E6X00, PDC E2X00, C2Q Q6X00) to przyjęło się, że nie należy dawać więcej jak 1,6V natomiast jeżeli posiadamy nowszy procesor wykonany w technologii 45nm (C2D E7X00, E8X00 PDC E5X00, E6X00, C2Q Q8X00, Q9X00, i7, i5) przyjęło się, że nie należy dawać więcej jak 1,5V.

Link to post
Share on other sites

Tu jest zapodany bardzo dobry poradnik podkręcania http://forum.podkrec...anie-procesora/

 

Ważne!

Jeżeli posiadamy procesor w 65nm (C2D E4X00, E6X00, PDC E2X00, C2Q Q6X00) to przyjęło się, że nie należy dawać więcej jak 1,6V natomiast jeżeli posiadamy nowszy procesor wykonany w technologii 45nm (C2D E7X00, E8X00 PDC E5X00, E6X00, C2Q Q8X00, Q9X00, i7, i5) przyjęło się, że nie należy dawać więcej jak 1,5V.

 

Ja lecę na 45nm (E5700) na 1.7V i jest przyjemnie :P Ale na co dzień nie przekraczaj 1.4V Na tym napięciu i tak sporo wyciągniesz.

Słaby ram = będzie konieczność obniżenia mnożnika ramu (powinieneś mieć listę taktowań, wybierz to najbliższe stockowym [oczywiście po podbiciu fsb])

Słabe chłodzenie = zapomnij o oc 24/7 (poza przypadkami oc z 2.4 na 2.6)

G31, słaba sekcja zasilania na P5K-PL nie daje Ci zbyt dużych możliwości chyba... Jak w ogóle masz regulacje napięć, to dobrze, jak nie, to nie wróżę więcej jak 2.8GHz

 

To tak w skrócie :D

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o zakładkę z opcjami oc, ale powinno być podobnie do mojego. A więc jak to jest u mnie:

Advanced->JumperFree Configuration -> Ai Overclock Tuner -> I tu masz trzy interesujące Cię opcje: (FSB Frequency, DRAM Frequency, CPU Voltage). Podbijasz fsb z 200 do np. 220, automatycznie zwiększy Ci się wartość w DRAM Freq., więc nawigujesz się na tę opcję, wybierasz ją, i z listy wybierasz niższe taktowania. Jak procesor będzie niestabilny, zwiększ napięcia. Więcej teorii nie da rady podać, bierz się do roboty i próbuj :)

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Manual wybierz :) Zupełnie zapomniałem napisać -.-

 

Ewentualnie sprawdź opcję Overclock Profile, chyba są tam gotowe presety do oc (max 33% u mnie), ale lepiej samemu zrobić, zawsze ram się ustawi stabilniej itp.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...