Skocz do zawartości

Jaka grafikę do FX 6300


Recommended Posts

Bakak w niektórych grach fx 8350 jest gorszy nawet o 20 klatek i więcej przy dwukrotnie wyższym poborze(wariant oc).Co dopiero 6300.

 

Ok... wszystko się zgadza, ale co poradzisz? Nic... bo autor już kupił procesor.

Jednak nadal twierdzę, że czasem nie warto dopłacać 300-400zł nawet do tych 20 kl/s więcej bo czy to Phenom II, czy Fx i tak trzyma najczęściej minimalny FPS na poziomie 45-55 kl/s w singlowych trybach gry. Oczywiście w Multiplayer może być gorzej, ale np mój PII 955 @4 GHz w BF3 (grafika High i MSAAx2, 1600x900) w MP na dużych mapach mam minimalny FPS na poziomie 35 kl/s przy sporej zadymie i nie czuć klatkowania. To samo Max Payne 3, na maksymalnych detalach przy dużej zadymie minimalny FPS do 45-55 kl/s a średnmio utrzymuje się powyżej 70 kl/s :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

BF3 i Max Payne 3 tak ma napisany silnik żeby przy 40 fpsach nie klatkowało ale są gry które klatkuja przy 40 fps na masę np. najnowszy nfs przy 40 fps to jest tragedia nie gra tak samo assasins creed 3, coraz wiecej jest gier gdzie poniżej minimlanych 60 fps klatkuje i jest straszny stutter.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

BF3 i Max Payne 3 tak ma napisany silnik żeby przy 40 fpsach nie klatkowało ale są gry które klatkuja przy 40 fps na masę np. najnowszy nfs przy 40 fps to jest tragedia nie gra tak samo assasins creed 3, coraz wiecej jest gier gdzie poniżej minimlanych 60 fps klatkuje i jest straszny stutter.

 

Na temat NFS i ACIII się nie wypowiadam bo nie gram w te gry. Ale np gram w Dirt3 i na moim zestawie minimalny FPS sporo przekracza 60 kl/s. Każdy powinien wybierać sprzęt pod kątem tego do czego go używa i w jakie gry gra :)

 

Jednak wracając do tematu tego wątku. Autor powinien kupić Radeona HD 7870 lub rozejrzeć się za najtańszym 7950 i napewno nie będzie tego żałować. :)

 

http://www.pixmania.pl/pl/pl/12838275/art/amd/radeon-hd-7950-oem-3-gb-g.html?srcid=7128&CodePromo=oui

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

7850, 7870, 650ti, 660. Wiem że większość z Was zamiast doradzić mi wybór karty zaleci zmianę procesora, więc powiem krótko. Która karta będzie najlepszym wyborem z wymienionych dla tego procesora i gdybym za jakiś czas planował wrócić do procków intela.

 

MI pisali że 670 nie nadaje się do fx-a. W listopadzie dostałem już 3 tytuły gdzie grafika już przy max-e stęka. Nie wierz do końca w to co Ci piszą że procesor ogranicza ponieważ to co jest dziś prawdą za miesiąc przy nowych tytułach już nie jest.

 

No cóż to już jest całkiem inna, "inszość", że niestety stareńkie Phenomy II lepiej sobie radzą w grach od Fx-ów :/ AMD miało ciekawy pomysł tylko wykonanie słabe. Jednak procesor, który wybrał autor spokojnie zapewni mu płynną zabawę w każdej grze i osobiście gdybym miał dopłacić 300zł do i5 3450 lub wyższego, żeby mieć 5-10 FPS więcej to wole sobie darować i dołożyć do mocniejszej karty graficznej lub lepszego zasilacza :P

 

Tak radzą sobie... szczególnie gdy vishera jest podkręcona do 4.5 a tytuł jest nowy. To już trochę inaczej wygląda.

Stare phenomy niestety ale już sobie słabo poczynają wszędzie. A do gier to i tak lepiej kupić intela.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Tak MSI kupiłem :D W polemikę z Tobą Sony się nie będę wdawał bo to jest bez sensu ( bez obrazy)

 

no bo kolega ma rację, dałeś du*y z ta zmianą skoro wykręcony na 4 GHz, i7 870 jest sporo szybszy od najszybszej Vishery.

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma sie co napinac :) kazdy zakup ma swoje wady i zalety :) skoro Tobie odpowiada ten procek to jest najwazniejsze. Zreszta ostatnio skladalem na nim kompa i zarowno gierki jak i programy smigaly az milo :) wiec wszyscy malkontenci niech sie schowaja :P

 

miałem FX-6100 @ 4.5 więc wiem co potrafi FX mimo wszystko.

 

Poza grami było bardzo ok.

 

Bo nie zrobiłem tak jak "Wy" chcecie !? Moja kasa, mój sprzęt i nic wam do tego !!!

 

no fakt, to tak samo jak "przemyślana" decyzja o pozbyciu się GTXa 470 żeby w to miejsce kupic w sumie cos neiwiele szybszego - np. 7850. Bo pamiętajmy jak GTX 470 się kręci.

 

Twój sprzęt jak sprzęt - moje wszystkie trzy dyski SSD jakie mam kosztuja prawie tyle samo ;)

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

no bo ktoś musi Tobie oczy otworzyc że dałes du*y bo nie potrzebnne był zadne zmiany w Twoim zestawie a jak juz chcialeś zmian to trzeba było dołożyć do grafiki to co dałes na CPU i teraz bys miał z 1000 na GPU - czyli 7870 w zasięgu ręki. A tak du*a.

 

7850, 7870, 650ti, 660

 

żadna z tych kart nie jest sensowną opcja jako alternatywa dla GTX-a 470.

 

Nawet GTX 660 po OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...