Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę skompletować sobie zestaw do gier i mam dwie możliwości:

Albo kupić to:

Phenom II 965 BE + AsRock 970 Extreme 3 i 4 gb ram, to wszystko wsadzę do starej ciasnej obudowy mATX i podłącze dysk sata i 300 pare gb oraz kupię jakąś grafike za 50 złotych i będę zbierać na lepszą

 

Albo "dostać" za 550 złotych to:

i7-920, Asus P6T SE, porządna obudowa, dysk sata 3 albo 2 1tb, chyba 4gb trójkanałowego ramu, chłodzenie Zalman na procku i 3 wentylatory na obudowie i Geforce 200gt

 

I moim pytaniem jest, jaki zestaw lepiej sobie poradzi w grach i czy ten z i7 jest w miarę przyszłościowy? Wydaje mi się, że i7 będzie lepsza no i mam całego dobrego kompa, ale nie wiem, czy AMD nie będzie bardziej na pszyszłość (AM3+)...

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

I7 jest sporo szybsze, ale na martwej podstawce.

Na am3 lepiej zainwestowac w dobra płyte główną, tan asrock to takie rozsadne minimum.

 

Ps. Gdzie można dostać taki zestaw za 550 zł ? :) W tej cenie i7 sie opłaca, tylko karta to cienizna (gt 200 nue ma ale chyba chodzi mi o serię gt )

Edytowane przez morro
Link to post
Share on other sites

i7 w tej cenie - dobra okazja, choć to wymagający potwór. Wybrałbym (o ile wszystko sprawne) ten sprzęt za 550zł i zbierał na grafikę.

 

Sprawy zanim to kupisz:

1. jaki to ma zasilacz

2. jaka "porządna obudowa"

3. jaką to ma grafikę

Edytowane przez walker15130
Link to post
Share on other sites

No karta 512 mb geforce 200 jakoś...

A taki handel to z tatą. Pożyczyłem mu kasę i teraz albo mogę ją odebrać i kupić j.w., albo zamiast kasy mogę wziąść tego kompa (był używany do renderingów, z tąd taka marna grafika).

 

Zasilacz corsair 550 W, a grafika Asus N210 Silent (gf 210) 512mb, obudowa jakoś Aega chyba, kosztowała około 180 złotych.

Link to post
Share on other sites

Czyli obudowa pewnie jakaś słaba. Bierz i7, okazja :) Grafikę już w zależności od budżetu dokupisz.

 

 

Kwestia opłacalności, takie i7 OC nie ma zbytnio konkurencji od AMD, owszem nowe i5/i7 są lepsze, ale cena nieporównywalna. To i7-920 wystarczy jeszcze długo, jednak oc wskazane (niski zegar).

Edytowane przez walker15130
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja mam ta i7 i po podniesieniu do 4ghz jest juz naprawde bardzo dobrze lecz chlodzenie musisz miec wtedy tez dobre (ja mam mugena 2)

na codzien i tak go tzrmam na 3-3,2 ghz i jest ok

jak masz do szarpniecia za 550 wraz z plyta to bierz i sie nie zastanawiaj !

Link to post
Share on other sites

Kręcić go będę na pewno, bo właśnie ojciec, od którego będę brać kompa podczas renderowania miał go na jakiś 4 ghz na tym chłodzeniu spokojnie, a i niektóre renderingi trochę trwały. Na szczęście kręcił go z głową, więc wszystko jest ok no i nie wpycha mi byle czego przecież ;p.

 

A jeszcze jedno pytanie, jak on się ma do i5-2500k? Chodzi mi o gry, ale także o codzienne użytkowanie, renderingi itp..

Link to post
Share on other sites

Ma 4 rdzenie i HT. Tam gdzie program nie skorzysta z HT (gry w większości) wydajność (zegar w zegar) będzie odrobinę słabsza (starsza architektura). W zastosowaniu które wykorzysta (rendering itp.) HT i przepustowość pamięci (3kanałowe ddr3 - 192bity) prawdopodobnie 2500k go nie dogoni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...