Skocz do zawartości

RADEON 7870 + CORE2DUO E7600 !!!!!!!!


Recommended Posts

Witam ! Tak jak w temacie... chcę kupić Radeona 7870 a mam procesor C2D E7600 3,06 Ghz. czy procesor nie spowolni mi mocno grafiki...tzn czy wszystko będzie chodziło (w miarę) ok ?

I czy zasilacz 450 Pentagram też wydoli?

Taki zestaw ma być tymczasowy , bo po nowym roku chcę dokupić procka MoBo i ramki...

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Procesor będzie mocno spowalniał kartę, wprost proporcjonalnie do stopnia w jakim gra używa CPU. Polecam ten artykuł http://pclab.pl/art51525.html zestaw będzie działał, chociaż dla pewności mogłbyś podac model zasilacza. Możesz też zerknać na to http://www.anandtech.com/bench/Product/87?vs=404 jak widzisz jest gorszy od G850 jak wiadomo już ten petntium nie wykorzystuje mocy grafiki. Jeśli Ci się nie spieszy aż tak bardzo żeby grać w lepszych ustawieniach to poczekaj z wymianą do momentu kiedy zdecydujesz się kupic całą platformę. Wtedy radek powinien stanieć troszke i bedzie też wiadomo coś więcej na temat nowych serii. Jeśli aż tak bardzo Ci się nie spieszy to czekaj a jesli chcesz mieć na dniach lepsze detale to kup. Na pewno bedzie wzrost ale też na pewno będziesz miał duże spadki klatek. Im nowsza gra i bardziej wymagająca tym częsciej. Pozdrawiam. :)

Edytowane przez doktorekq
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. Musisz być także dość cierpliwy. Miałem wcześniej G530, którego można porównać z e7600 i niestety, ale bardzo mnie irytował ten procek i spadki FPS, które przez niego doświadczałem. Mam tutaj na myśli nowsze, wymagające gry korzystające z więcej niż 2 rdzeni. Dopiero na i3 2120 cieszę się płynnym graniem. Zauważ też, iż posiadam starą jak świat kartę 8800GTX więc tym bardziej życzę Ci cierpliwości przy HD7870 :)

Link to post
Share on other sites

Sony ma racje

7870 ciagnie identycznie tyle mocy co kiedys GTS250 wiec dobra 450 "styknie"

 

Proc bedzieniestety ograniczal karte w niektorych grach co bedzie widac na w nowym NFS

w BF3 bedzie ladnie bo ona malokladzie na CPU a ogromne obliczenia na CPU

to zalezy od gry

Ale i tak niebawem CPU do wymiany ;)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem i dziękuję za porady...ale muszę dziś coś kupić bo mój 8800GT wczoraj juz strasznie posypał artefaktami...więc musze biec do sklepu.

Ale mam nadzieje że zobaczęróżnicę w grach po przejsciu z 8800GT...?

Ps. Dziadek 8800GT do teraz spisywał się bardzo dobrze...większość gier w Full HD...będę za nim tęsknił :)

Link to post
Share on other sites

Jak juz musisz dzis kupic GPU to bierz ta 7870 bez zastanawiania bo to strasznie udany chip i po podniesieniu taktowan jest na rowni ze stockowym 7950 (jak mialem 7870 od GB to szedl bez podnoszenia napiec na 1200MHZ)

co do CPU to wymienisz niebawem na cos co podal kolega wyzej ;)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Ja bym radził zmienić procesor na I3 lub I5 Sandy lub Ivy.

Ze staroci na 1156 I7 860 a na 1366 I7 920.

Na amd nie ma co patrzeć bo jeszcze nehalema nie dogonili i szybko go nie dogonią :)

 

 

Lordonos ale teraz mam całą platforme i zmienię resztę po nowym roku...teraz pali mi się w gaciach bo niemam grafiki... ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym radził zmienić procesor na I3 lub I5 Sandy lub Ivy.

Ze staroci na 1156 I7 860 a na 1366 I7 920.

Na amd nie ma co patrzeć bo jeszcze nehalema nie dogonili i szybko go nie dogonią :)

 

Jeśli chodziło ci o CORE2DUO E7600 to jest on na LGA775 i żadne sandy i ivy na jego płytę nie podejdą.

Więc jeśli coś to i tak wymiana całej platformy - tam jednak wcale nie skreślałbym AMD.

 

Co do karty to kupuj.

Zasilacz będzie bardzo na styk - więc obserwuj napięcia.

Twój procesor bardzo ograniczy kartę i tym samym moc przez nią pobieraną.

Jednak przy wymianie na mocny procesor i5 lub i7 lub AMD zasilacz do wymiany.

W przypadku zakupu i3 zasilacz styknie ale nie ma sensku kupować tak mocnej grafiki (max 7850).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Już kupiłem http://www.gral.pl/Gigabyte+GTX660+2048MB+PCI-E_247.html , byłem bardziej nastawiony na http://www.gral.pl/Gigabyte+HD7870+2048MB+PCI-E_348.html ale niestety w żadnym z trzech sklepów jej nie mieli...

A kupić coś musiałem bo inaczej musiałbym czekać do wtorku-środy na zamówienie.

Ale myślę że dużej różnicy nie będzie w wydajności :)

No i zaoszczędziłem prawie 100 zł ;)

Link to post
Share on other sites

nie warto kupować TAKIEJ karty graficznej do takiego złomu ...

lepiej zmień CPU a potem grafę

 

Nie. W Jego przypadku lepiej kupić kartę graficzną, ponieważ padł mu 8800GT, a w dodatku platforma będzie wymieniona w niedalekiej przyszłości. Po co miałby teraz tracić np. 2 stówy na jakąś używkę?

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Sony ma racje

7870 ciagnie identycznie tyle mocy co kiedys GTS250 wiec dobra 450 "styknie"

 

Proc bedzieniestety ograniczal karte w niektorych grach co bedzie widac na w nowym NFS

w BF3 bedzie ladnie bo ona malokladzie na CPU a ogromne obliczenia na CPU

to zalezy od gry

Ale i tak niebawem CPU do wymiany ;)

 

Naucz się najpierw pisać po polsku zanim zaczniesz się udzielać na forum. Nie da się tego czytać.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...