Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów, jako że aktualnie przebywam w Anglii i nazbierałem trochę pieniędzy zastanawiam się nad kupnem dysku SSD by myślę że taka zabawka może znacznie przyspieszyć mój komputer i sprawić że praca z nim będzie szybsza i przyjemniejsza, zastanawiałem się jaka pojemność za jaką cenę ma sens, i postanowiłem że wybiorę dysk o pojemności 120-128 GB po przeczytaniu wielu testów wątków na forach itp wybrałem 2 zawodników. Jest to Samsung 830 i Goodram Thunder, o tym 2-gim nie znalazłem wiele informacji ale patrząc na jego specyfikację jest to całkiem ciekawy dysk. Czy ktoś pomoże mi wybrać ostatecznie zwycięzce ? Wybrałem dyski z SATA3 bo posiadam płytkę Asrock P67 Pro3 więc mam nadzieję że wykorzystam potencjał SSD :) Oczywiście jeśli ktoś ma inne ciekawe propozycje do 450 zł proszę się nie krępować : >

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Samsung 830 można śmiało wybrać, posiada trzy rdzeniowy procesor ARM i jest wykonany w 20nm a drugi taki sam mam Goodram Thunder 128gb i nigdy mi nie zawiódł bo ma tylko szybszy zapis. Wybór jest podobny ale co do potencjału nie ma różnicy , kup Samsunga 830 tylko ma nowszą technologie wykonane pamięci 20nm i daje niższe parametry energii, myślę ze to ma zadanie wytrzymalości i jakości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli lepszym wyborem będzie Samsung 830 tak ? teraz pytanie, bo na redconie wersja basic jest o wiele tańsza, może mi ktoś powiedzieć ile kosztuje osobno ta podstawka do montowania dysku 2.5 w zatoce 3.5 ? bo chyba tylko wyposażeniem różnią sie te wersje deskop od basic z tego co wyczytałem na forum.

Link to post
Share on other sites

M4 odrzuciłem z powodu dosyć wolnego zapisu (175MB/s) a na stronie producenta właśnie nie ma podziału tak jak na stronie redcona na wersję basic / deskop i dla laptopa a tam nie pisze czym się różnią więc nie mam pewności, chyba po prostu zadzwonię do sklepu i się spytam.

Link to post
Share on other sites

czyli zdecydowałem się na 830 :) dziękuje wszystkim przed samym zakupem wpadnę jeszcze z pytaniem czy nie pojawiło się nic ciekawszego :)

 

Tzn cos ciekawszego jest tylko cena zaporowa na razie, Samsung 840 Pro ;)

 

http://www.ebuyer.co...ssd-mz-7pd128bw

Edytowane przez piotr19772
Link to post
Share on other sites

a jaka jest między nimi różnica ? bo cena widzę nie jest zbyt ciekawa

 

Ceny w UK w GBP (funt po 5,10 zł)

128GB

Samsung 830 - 80 (408)

Samsung 840 Pro - 109.98 (560,90)

 

256GB

Samsung 830 - 140 (714)

Samsung 840 Pro - 199,99 (1019,95)

 

Wyniki w testach sa bardzo dobre, szybkie i nie mające na razie ;) wad

 

Tutaj masz test

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_samsung_ssd_840_pro_128_gb_najszybszy_z_najszybszych

Edytowane przez piotr19772
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...