Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema kumpel poprosił mnie o rade czy kupić gotowy komputer ze sklepu czy złożyć doradziłem mu by złożyć i teraz mam dylemat co do dwóch zestawów więc proszę o pomoc i rady który lepszy lub co by było lepsze. Z góry dzięki za pomoc.

CPU - AMD FX8320 lub Intel Core i5 3570K i tu jest dylemat bo testach i prawie taki sam jak intel i dużo tańszy w Anglii. Co do chłodzenia to Arctic Cooling Frezzer 13.

MOBO - co do AMD to Asus M5A97 R2.0 już z obsługą Vishera a co do Intel to ASRock Z77 Extreme 4 lub MSI Z77A-G45 bądź jakieś inne płyty w tym samym przedziale cenowym.

RAM - Corsair Vengeance Low Profile Blue 16GB 1600MHz

GPU - Asus Radeon HD 7950 3GB z chłodzeniem Direct CU II TOP lub jakiś GeForce GTX 660 TI

Buda - tu nie mam głosu bo już wybrał Zalman Z11 plus

i Zasilacz ja myślę by mu dać be quiet! Pure Power L8 730W

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o PC konkretnie pod gry:

CPU - Intel Core i5 3570k sprawdzi się w grach lepiej niż FX8320

Płyta - Jeśli kolega nie przewiduje jakiegoś szalonego OC CPU to wystarczy płyta pokroju MSI Z77A-G43. Jeśli chce jakiejś bardziej zaawansowanej płyty to dobry będzie wyżej polecony AsRock Z77 Extreme4 lub MSI Z77A-GD55

RAM - Jeśli kolega nie planuje wykorzystywać komputera do obróbki zdjęć, konwersji wideo itp to 16GB pamięci to za dużo. Do gier obecnie wystarczy spokojnie 8GB pamięci. Corsair Vengeance Low-Profile to dobry wybór.

GPU - Radeon HD7950 i GTX660Ti to wydajnościowo bardzo zbliżone konstrukcje. Jednak po OC Radeon uzyskuje przewagę.

Zasilacz - Do zestawu z nawet kręconym i5 i pojedyńczą kartą z wyższej półki wystarczy dobry zasilacz pokroju 550W, np. XFX Core 550W lub OCZ ZS/ZT 550W

Chłodzenie - Arctic Freezer 13 jest średnio wydajny a przy tym także nie jest zbyt cichy i ma nietypowy montaż wentylatora. Lepszą (ale także droższą) opcją będzie np Thermalright HR-02 Macho 120.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja bym wybrał procesor AMD (niewielka różnica ale cena jednak niższa a jakość bardzo dobra) tę płytę polecam gorąco: M5A97 R2.0 lecz w wersji pro (sam mam i naprawdę chwalę) choć jak komputer ma pracować na windows 8 asus wprowadził nowszą wersje tej błyty z opcją szybkiego startu systemu już od 2 sekund. Grafikę bierz nVidia może być GTX 660 TI dlatego iż nvidia obsługuje polecenia fizyczne physx co w grach naprawdę dodaje tła rozgrywce (te wszystkie sypiące się drzazgi iskry falowane flagi i strzępy) Ram po co 16GB w chwili obecnej starczy 8 ale to nie jest droga rzecz więc jak chcesz, 1600MHz będzie dobre ale amd i tak wspiera 1333 więc trzeba będzie robić lekkie OC w biosie dale buda Zalman Z11 plus piękny wybór ładna z okienkiem dobrze wyposażona i przewiewna no i całkiem tania wiem bo mam :) i polecam ale warto dokupić dwa lub trzy wolnoobrotowe wiatraki 120mm i zamontować u góry obudowy a jeden opcjonalnie na dole obok zasilacza ważne aby wiatraki były wolnoobrotowe aby nie robić za dużego hałasu co do zasilacza może być be quiet! nie koniecznie 730W może być 630 lub jakiś chieftec od 600w

Jak macie jeszcze kilka złoty warto rozważyć zakup dysku SSD np 64GB lub 128 na system i podstawowe programy (daje dużo wydajności)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dark Rock 2 jest trochę nie opłacalny jeśli chodzi o stosunek wydajność/cena - lepiej kupić Thermalright Macho HR-02/Scythe Ninja 3 - będzie nieznacznie mniej wydajniejsze odprowadzanie ciepła ale za to dużo tańsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc zestaw wygląda tak:

CPU - Intel Core i5 3570K Coolers - Thermalright HR-02 Macho

MOBO - ASRockZ77 Extreme 4

Ram - Corsair 8GB Vengeance Low Profile Black 1600MHz

GPU - Asus Radeon HD 7950 3GB Direct CU II TOP

BUDA - Zalman Z11 plus

PSU - be quiet! Pure Power L8 630W modularny

Link to post
Share on other sites

nissky podał najlepszą konfigurację.

AMD nadaje się do zestawów za 2000zł, różnica jest spora patrząc np. na i5 3570k.

16GB Ramu ? Sam czasem obrabiam Video i do zastosowań amatorskich 8GB wystarcza.

Zasilacz za mocny, 530W spokojnie wystarczy.

 

PiekielnyGamer, bardzo dobry zestaw ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zgodze sie z toba ze amd do 2 tysiecy tylko sie nadaje a i5 jest przereklamowane a wydajnoscia do fx 8320 to intel ma mniej punktow w 3d marku 11 amd sporo wiecej ma punktow niz i5 2500k nie wprowadzaj w bład.Kompa nie tylko sie uzywa do gier.A w grach mam bf3 w crossfire na 7950 radeonie powyzej 120 klatek bez oc procka i kart graficznych.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zalezy tez tylko czy do gier czy bendzie sie bawił w crossfire czy sli .Jakie programy bendzie uzywał i w jakie gry bendize grał bo jak w nowe tytuły to roznic w wydajnosci nie zauwazam.

 

nie bendzie siem bawił w SLI gdysz nie ma na to pienendzy...

 

PS. Taka mała rada - jeśli przeglądarka Ci coś podkreśla na czerwono to coś jest ze słowem nie tak :]

Link to post
Share on other sites

AMD FX 8320 jest lepszy w kilku syntetykach. W całej reszcie w tym w grach jest przepaść nawet względem i5 2500k.

 

 

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/AMD_FX_8350/wykres/amd_vishera_fx_8350_wykres_8.png

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/AMD_FX_8350/wykres/amd_vishera_fx_8350_wykres_16.png

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/AMD_FX_8350/wykres/amd_vishera_fx_8350_wykres_14.png

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/AMD_FX_8350/wykres/amd_vishera_fx_8350_wykres_13.png

 

Warto jeszcze dodać że topowe procesory AMD walczą na rynku z klasą średnią jaką jest i5 ;)

To już o czymś świadczy że są dwa kroki technologiczne do tyłu.

AMD do kompa za 2000zł - Tak, ale nie do w/w zestawu.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Mówimy o wydajności a nie o porównaniu cen.

Równie dobrze możesz powiedzieć że 3 karty graficzne z przed 4 lat kosztują tyle samo co obecna Nvidia ze średnie półki.

Na koniec podasz argument że w cenie jednej X możesz mieć 3x Y... A gdzie wydajność ? ;)

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...