Skocz do zawartości

Winamp kaput / dead?


Recommended Posts

Witam.

 

Od kilku dni mam dość nietypowy problem z Winampem. Czasem się uruchamia normalnie, czasem nie (i od razu jest komunikat, że program nie odpowiada) a czasem po uruchomieniu program się wiesza po kilku minutach. Sprawdzałem czy może to być konflikt na linii Winamp - HDD (Winamp jest zainstalowany na systemowym SSD a muza jest na jednej z partycji HDD) ale nic z tego bo np. Foobar2000 bangla normalnie. Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego (używałem jakby co Winampa w wersji 5.531). Ma ktoś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Też miałem coś w tym stylu ponad pół roku temu. Reinstallowalem win7 na laptopie i pozniej właśnie miałem ten problem.

Nie orientuję się tak w szeroko pojętym "software" więc pomyślałem, że sobie ponownie zainstalowałem Winampa, ale podczas instalacji tak wybrałem tylko czystą instalację, bez żadnych dodatków. Na kilka dni pomogło, a teraz na innym laptopie korzystam z ajTiunsa:D

Edytowane przez B o r o
Link to post
Share on other sites

Foobara ;) Są jakieś fajne skiny do niego?

Wejdź na DeviantArt i w zakładki customization\skins & themes\media players\foobar 2000.

 

Głównie to podmieniasz pliki w folderze foobara i/lub dogrywasz potrzebne wtyczki. Każdy instalacja jest opisana, ale nie każdy motyw pasuje do danej wersji. Ja używam stylu Zetro do wersji 1.1.13. Mogę w nim robić własne tło do skórki.

 

Co do jakości to ciężko mi teraz stwierdzić, bo Foobara używam od kilku lat. Szybki, niezawodny i nie muli czy instaluje jakiegoś syfu. Ma odtwarzać muzykę i to robi.

Link to post
Share on other sites

Zapytam w tym temacie, czy jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy takim winamp'em oraz windows media player, a aimp3 i foobar'em?

 

różnica kiedyś temu była, a teraz to nie wiem. Są programy, które lepiej graj nawet od Aimpa, Foobara i sam takiego używam, ale to nie jest temat tutaj na dyskusję, a po za tym 98% ludzi i tak "małej"różnicy, by nie usłyszało pisząc przy okazji, że to tylko autosugestia. Warto jednak ustawić tryby WASAPI, ASIO,Kernel Streaming, a nuż się uda i może na słuchawkach, ze względu na bliskość dźwięku, otrzymasz ciut "czyściejszy dźwięk " jak to było w moim przypadku, choć są to naprawdę marginalne odczucia, co niektórzy donoszą o nieco większych różnicach. :) Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnej różnicy w jakości dźwięku, sam autor foobara kiedyś oficjalnie nawet o tym wspomniał. Używałem foobara bardzo długo podobnie jak winampa, aktualnie używam aimp3 ale tylko dlatego ponieważ bardzo dobrze współpracuje z nowszymi kartami muzycznymi.

Link to post
Share on other sites

nie ma

tez nie wspieram hipotezy ze jest

 

po ustawieniu w kadym odtwarzaczu urzadzenia wyjsciowego czyli zmianie z microsoft na konkretnbe urzadzenie odtwarzajace zainstalowane w komputerze program nie odtwarza jest tylko "skórą" do kolejkowania utworow - odtwarza urzadzenie poprzez sterownik a nie odtwarzacz

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...