Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Powiem tak gdy miałem kiedyś Xboxa i dobrego kompa to oczywiście wolałem kompa więc Xa sprzedałem bo tylko stał, według mnie komputer był krok do przodu niż konsole ale to moja opinia była na tek okres kiedy miałem konsole, to wszystko zależy od kasy co bardziej się opłaca składac kompa czy kupić konsole ale z tego nawet takie Wii U za 1300zł który ma lepsza grafe niż obecne konsole tym bardziej mi się wydaje że nowe Ps4 nie będzie kosztowało 3 tys zł tylko 1500-2000zł więc to nie cena jak poprzednich konsol, wiadomo za granicą kupią bez problemu większe zarobki.

 

Sam myślę nad zakupem nowej generacji konsol ale zobaczymy co oferują i jakie ceny a tableta czy laptopa używac do neta przeglądania  ale to tylko zamiary.

 

Żeby nie konsole na pewno komputerowa grafika w grach była by już dawno do przodu a tak tylko czekamy i jak zwykle w tyle technologicznie mimo bajerów i ciągle zmieniających się okładek na pudełkach kart graficznych, nie mówie żle bo na pc mamy gry MMO ale niech wydadzą konkretne MMO warte nawet abonamentu, dobrze że nie jestem zwolennikiem kupowania gier przed premierą oczywiście nie mówię o BF3 bo z niej jestem zadowolony ale chodzi GW2 na które czekałem  długo ale nie dała mi tego czego chciałem, kto grał w AGe of conan to wie o czym mówie.

 

Nie zastanawiam się głównie nad technicznymi podzespołami ale cieszę się że to będzie amd, tylko na dym co wybrać, Ps4 jest strasznie mocną marką która według mnie olewa klienta, bo to przecież SONY które jak ktoś mi mówi coś o nich to ja od razu krytykuje, czy Xa który według mnie nie olał klientów ale porównując poprzednie konsole to był wybór albo Blueray w ps3 albo piraty na Xa ale za to ps3 można było bardziej zmodować dyskiem z laptopa, zobaczymy co szykują producenci, mam nadzieję że bardziej za wyborem przejdą gry niż dodatki konsol

Link to post
Share on other sites

Miałem psx, ps2, potem mój dom odwiedził xbox 360, który został na ponad rok. Wpadł mi do głowy pomysł (poroniony pomysł), aby wymienić go na ps3 - postało miesiąc ledwo używane. Od wczoraj znowu jestem posiadaczem xboxa (kto by nie kupił nówki za 500zł :menda: ) i zobaczymy jak będzie.
 

Taki mały offtop, teraz pora na nadzieje związane z PlayStation 4 i ogólnie z nową generacją konsol.

Pierwszą sprawą jest jakiś nowy sposób kontroli nad tym co się dzieje na ekranie - dla mnie move trochę ograniczone i czekam na odpowiednik/coś lepszego od kinecta autorstwa sony

 

Druga - pozostanie na tradycyjnych nośnikach, bez jakiś super-hiper-duper zabezpieczeń i jednorazowych kodów weryfikacyjnych. Wszyscy chyba wiemy jakie trwają batalie o to czy rynek używanych gier będzie nadal istniał, czy nie z powodu ograniczeń do jednego użytkownika itp.

 

Do grafiki nie przykładam większej uwagi, gdyż na obecnych konsolach strona wizualna zadowala mnie wystarczająco.

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/rozrywka/premiera_sony_playstation_4_wiosna_2013

 

http://twojepc.pl/news28420/Premiera-PlayStation-4-podczas-targow-E3-a-moze-nawet-jeszcze-wczesniej.html

 

Jeśli wierzyć przeciekom, to sercem nowej konsoli SONY zostanie układ graficzny AMD, natomiast wiele źródeł podaje, że CPU także będzie pochodzić od AMD (Trinity) APU. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku nowego Xboxa. Zaczynam wątpić czy ten układ nie jest za słaby? Skoro jest mocniejszy AMD (Richland) 

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

No tak nie zdążą i to wielka szkoda. Skoro PS4 ma kosztować 1500 zł to ja wolę złożyć kompa APU(Richland) z kartą graficzną HD 8850 , zakładam że będzie lepsza niż ta konsola PS4. Mogli poczekać i wstrzymać produkcję konsol jak zanosi HD 8850 to powinien być konsola na układzie Richland , bo jest zdecydowanie lepszy i mocniejszy tak jak przedstawia niżej tabelka. Na Haswella nie ma co liczyć ze zmianą podstawki 1150.

 

http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2013/01/Haswell-GT3-graphics-vs-AMD-A10-6800k-KitGuru-Analysis-of-manufacturer-expectations-at-CES1.jpg

Nie do końca jest tak to samo.

1. Trinity 32nm. Richland 28nm.
2. Trinity (VLIW4). Richland (GCN).

Dochodzi jeszcze kwestia, GPU Richland A10-6800K korzysta na pełnej architekturze (GCN), oparty w układzie graficznym HD 8000 serii IGP samą liczbę rdzenia jako obejmuje aż 384potoki lecz nowa architektura, oferuje wysoką wydajność niż HD +7750. Inne funkcje na Richland APU obejmowałyby podwójną obsługą grafiki, AMD Turbo Core 2.0, Blu-ray 3D, AMD-V, multimedialne wideo z UVD 3.2, Direct Compute i CL Open.Procesor ARM Cortex A5 zatem byłyby zabezpieczone na APU dla celów HSA 

 

Konsola PS4 powinna być w układzie APU Richland (GCN)

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

PS4 być może w tym maju to nie zdążyliby zmienić CPU.

 

Oficjalna ZAPOWIEDŹ ma być niby w maju. Nawet gdyby tak było, to nie wiadomo czy by pokazali konsolę na E3 - bo nie wiadomo - jak daleko mają posunięty postęp prac. A NAWET jeżeli ją pokażą, to nie liczyłbym na premierę w grudniu. Za mało czasu, żeby nakręcić odpowiedni 'hype' nakłaniający do zakupu. Poza tym, developing tytułu AAA zajmuje co najmniej 1,5-2 lata - więc skąd na obecną chwilę największe studia klepiące pełną parą projekty na obecne platformy, miałby czas i środki na ostrą pracę nad nowymi system sellerami ? I to na dodatek w ścisłej tajemnicy ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bez przesady. To są koszta zerowe w porównaniu z kosztami utrzymania i upgradowania peceta...



Jak dla mnie spokojnie mogłyby konsole wychodzić co dwa lata. Oby tylko zachowywały kompatybilność wstecz.

Link to post
Share on other sites

Przesada, bo jeśli ktoś miałby konsole1, a ktoś konsole2 i graliby w multiplayer w jakąś gre to osoba z nowszą konsolą miałaby przewage, tak jak na PC. (chodzi mi, że osoby z lepszym sprzętem mają lekką przewagę nad słabszymi) 

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, Xbox zagościł u mnie 3 razy. Najpierw w 2009 (biały Jasper), potem w bodajże 2010/11 (Elite 120GB) i w 2012 (znowu Elite 120GB) 

Za każdym razem po 1/2 miesiącach konsola zaczynała mi się po prostu nudzić, kasy na gry nie było, xbox live drogi, a nie miałem zamiaru przerabiać konsoli (pierwszego x'a przerobiłem).

Za każdym razem komputer aż wołał ''wróć do mnie'', oczywiście kupno konsoli równało się ze sprzedażą podzespołów z PC na jej rzecz)

Nie wiem jaki to miało sens, ale kolejny raz bym tego nie zrobił.

Jak wyjdą next geny to kupie jednego z nich tylko i wyłącznie wtedy, gdy będę miał komputer, który udźwignie bez problemowo gry nowej generacji, by zachować równowagę. 

Znudzi się jedno, przesiadam się na drugie, ale bez kompromisów.

Edytowane przez baker
Link to post
Share on other sites

http://www.tojedobre.pl/demot/0_0_0_1268084699_middle.jpg

W końcu mamy XXI wiek panowie. Nowa Era Tysiąclecia i już mamy PCpower Next-Gen bez kompromisów   8)

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Na pc mając przewagę można mieć głównie za sprawą myszki i klawiatury za sporą kasę np. razer z 9 przyciskami gdzie kciuk idealna do MMO ;].

 

Sony jak to SONY nie wiem czy słyszeliście ale opatentowała te zabezpieczenie że gra będzie przypisana i nie będzie można jej pożyczać ani handlować dla mnie to spoko, podobno może nie skorzysta z tego dobrodziejstwa ale w końcu te SONY wsadzi sobie nóż w stope i zbankrutuje bo to nie te SONY co kiedyś teraz tylko marką się szczycą. Wiem że by chcieli wyeliminować używane gry bo oni zarabiają głównie na grach.

 

Ograniczenie daje też samo BLUERAY oraz nagrywarki BLUERAY na kompa, na pewno to wpłynie w jakiś sposób na piractwo ale też da opcje zarobkową dla piratów, możliwość zamawiania gier, BR xbox360 nie miał bo używał płytki DVD9, ja jak mówie Polska to kraj dla złodziei tylko milionów zł a jak ukradniesz fistaszki z lidla by cię wsadzili, jak masz rodzine w SB to masz wysokie stanowisko bez szkoły. Poczekam co oferują konsole oraz z czasem co pierwsze padnie ale jak mi się zdaje X padnie pierwszy ale na pewno przyniesie to dochody ogromne jak windowsy, dzięki np. pirackim kopiom firmy zaopatrują się w oryginały a taki pracownik zna obsługę.

 

Typowy Anglik zarabia 5 000 zł a typowy Polak 1800zł a ceny gier podobne, więc jeżeli producenci gier nie zrobią dobrego multika jak CoD czy BF, na pewno nie będę inwestował w każdą gierkę ale to jest moje zdanie

Edytowane przez malboro511
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...